Výhodné spoření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 21:43
Výhodné spoření

Poradite mi nejake vyhodne sporeni ktere mate??chtela bych si skladat korunky aby se mi urocily, ale nevim kam jit aby to bylo nejvic vyhodne..poradte prosim dekuji.. :potlesk:

Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 08.12.18 22:00

Žádné spoření není výhodné. A důvod k anonymu?

jack-and-rose
Povídálka 39 příspěvků 08.12.18 22:15

Kromě stavebního je všechno o ničem. I to stavební není bůhví co, ale je to taková jistota. Nejlepší zhodnocení peněz je jejich investice do něčeho co vydělává. Samozřejmě nesete tady větší riziko neúspěchu ale vyplatí se to. Lepší malý neúspěch než krmit dnes „vykrmené“ banky.....

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7013 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 22:19

@jack-and-rose Jistota toho, že 6 let nemůžeš k penězům a taky, že tam musíš za rok naspořit 20 tisíc ??
Jako radit něco, když ani nevíš, jak na tom zakladatelka jinak je a co má sjednané, je opravdu o ničem.

jack-and-rose
Povídálka 39 příspěvků 08.12.18 22:28

@P4ja to teda nevím, jestli máte svojí zkušenost s těmi 6 roky, nicméně dnes "nemůžeš " neexistuje, a co se týče dalších podmínek spoření to záleží čistě na požadavcích klienta a banky. Tou jistotou jsem tak trochu myslel, že jen přece víš do čeho jdeš a taky pak máš i třeba výhody dejme tomu u hypotéky atd.
Neradím jen konstatuji svůj názor, ale uvědomte si jednu věc, proč ty banky ty spoření poskytují … se soucitu to není… . Za mě bance se vyhnout jak spořením tak půjčkami, pokud to jde…

TeSudička
Kecalka 338 příspěvků 08.12.18 22:33

Ja mam sporak u airbank a tam je zhodnoceni 1pr, coz je docela hezky. Jinak sporim jeste do zlata :mavam:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7013 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 22:46
@jack-and-rose píše:
@P4ja to teda nevím, jestli máte svojí zkušenost s těmi 6 roky, nicméně dnes "nemůžeš " neexistuje, a co se týče dalších podmínek spoření to záleží čistě na požadavcích klienta a banky. Tou jistotou jsem tak trochu myslel, že jen přece víš do čeho jdeš a taky pak máš i třeba výhody dejme tomu u hypotéky atd.
Neradím jen konstatuji svůj názor, ale uvědomte si jednu věc, proč ty banky ty spoření poskytují … se soucitu to není… . Za mě bance se vyhnout jak spořením tak půjčkami, pokud to jde…

Jistě, ale pokud ho vyberu dřív než za 6 let, pak nedostanu státní podporu a s 1procentem, které mně tam zůstane, toho vytrhnu stejně jako na spořicím účtu, odkud můžu brát hned a hlavně se tam neplatí žádné další poplatky. A když nedám 20 tisíc ročně, pak nedostanu celou státní podporu. A pozor hypotéka a úvěr na stavebním spoření je trošku o něčem jiném. A hlavně zakladatelka chce spořit a ne stavět.

Jinak proti stavebku nic nemám, ale není pro všechny a je potřeba opravdu vědět, na co ho chci a jestli se opravdu hodí.

A kdo tedy poskytuje stavební spoření? A proč zakladatelce neporadíš třeba zlato, kde banky obejdeš úplně?

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 5 inzerátů 08.12.18 23:01

@P4ja tak sporit 20 tisic rocne nemusis,to jen kdyz chces plnou statni podporu :nevim: @jack-and-rose s temi sesti lety je to tak,SS nemuzete vybrat drive,nez uplyne vazaci doba,ktera je prave tech 6 let,pokud ho zrusiste drive,tak prichazite o veskerou statni podporu a jeste Vam odectou poplatky za predcasne ukonceni smlouvy :(

jack-and-rose
Povídálka 39 příspěvků 08.12.18 23:20

No ale v případě že ty peníze nutně potřebuješ, tak je dostaneš a ne že se k nim nedostanu.....no to by nebyla banka aby se nepřiživila.
Tak se zlatem zkušenosti nemám to ji můžete poradit Vy, cesta to samozřejmě je. Já mám zkušenosti akorát s investicemi a pokud to porovnám se spořením, je to úplně někde jinde.
Bohužel peníze nejsou vše…životy to nevrátí…

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7013 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 23:43
@jack-and-rose píše:
No ale v případě že ty peníze nutně potřebuješ, tak je dostaneš a ne že se k nim nedostanu.....no to by nebyla banka aby se nepřiživila.
Tak se zlatem zkušenosti nemám to ji můžete poradit Vy, cesta to samozřejmě je. Já mám zkušenosti akorát s investicemi a pokud to porovnám se spořením, je to úplně někde jinde.
Bohužel peníze nejsou vše…životy to nevrátí…

Jistě, ale to je právě potřeba vědět víc, než jen napsat, že stavební spoření a nazdar. Když chci spořit, musím vědět na jak dlouho a jestli ty peníze opravdu nebudu potřebovat. Atd.atd. nejde napsat vyhnout se bankám, a proto stavební spoření. Každé má něco a hodí se pro určitý typ člověka.

jack-and-rose
Povídálka 39 příspěvků 08.12.18 23:47
@P4ja píše:
Jistě, ale to je právě potřeba vědět víc, než jen napsat, že stavební spoření a nazdar. Když chci spořit, musím vědět na jak dlouho a jestli ty peníze opravdu nebudu potřebovat. Atd.atd. nejde napsat vyhnout se bankám, a proto stavební spoření. Každé má něco a hodí se pro určitý typ člověka.

To rozhodně :palec:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7013 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 23:47

@Twixinka To samozřejmě nemusím, ale pokud chci spořit a vytáhnout z toho maximum, pak už to těch 20 tisíc chce a víc tam zase nemá smysl dávat.

sentax
Nováček 3 příspěvky 09.12.18 21:28

Pokud můžete spořit aspoň cca 1000 Kč měsíčně (optimálně 1700 Kč měsíčně) a nebudete peníze potřebovat 6 let, tak stavební spoření.

Jinak spořicí účet - menší výnos, ale peníze máte kdykoli k dispozic.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >