Výhody a nevýhody bydlení v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 22:37
Výhody a nevýhody bydlení v Praze

Ahoj, chci se zeptat jaké jsou výhody bydlení v Praze a jaké zase nevýhody? Přemýšlíme s přítelem a s 1,5 letou cácorkou, že bychom se přestěhovali do Prahy za prací, ale odrazuje nás ruch velkoměsta. Prosím anonym příbuzní o tom zatím nevědí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Bubla_Bučková
Kelišová 5938 příspěvků 19.03.19 22:40
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat jaké jsou výhody bydlení v Praze a jaké zase nevýhody? Přemýšlíme s přítelem a s 1,5 letou cácorkou, že bychom se přestěhovali do Prahy za prací, ale odrazuje nás ruch velkoměsta. Prosím anonym příbuzní o tom zatím nevědí.

Bydlení je tu drahý i když práce je dost. A práce být jednou nemusí a bydlení zůstane dráhy stále…

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 23175 příspěvků 19.03.19 22:41

Nevýhody: je to drahé
Výhody: vsechno ostatní  :mrgreen:

lachi
Kecalka 411 příspěvků 19.03.19 23:11

Nevýhody: drahé bydlení, všude spousta lidí, narvané metro, tramvaje, časem to člověka začne ubíjet, všechno je tak nějak daleko, anonymita (teď nevím, zda je to nevýhoda či výhoda :lol: )
Výhody: práce, restaurace všeho druhu, divadla, nákupní centra, parky, muzea, prostě spousta možností, kde může člověk trávit volný čas

Bydleli jsme v Praze 6 let, když jsme ještě neměli dítě a bylo to super, užila jsem si kultury, nakupování, památek, ale s dítětem jsem teď ráda, že bydlíme v malém poklidném městě.

Kokolina29
Kecalka 105 příspěvků 19.03.19 23:24

Souhlasím, vysoké náklady na služby, bydlení pokud nemáte své počítat skoro s 20000kč. Je tu velké vyžití, ale musíte na to mít. Je to dobrý na práci, s dítětem 1,5 bych se hodně rozmyslela. Hlídání, vyzvedavani, co v případě nemoci dítěte atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 23:31

@Kokolina29 uvazovali jsme o pronajmu do 15000,–. Neco vydela pritel a ja bych sla ve 2 letech cacorky do prace.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 19.03.19 23:55
@Anonymní píše:
@Kokolina29 uvazovali jsme o pronajmu do 15000,–. Neco vydela pritel a ja bych sla ve 2 letech cacorky do prace.

Pronájem do 15 tisíc v Praze je krcálek. Za blbý 2+1 dáte včetně služeb a energií podstatně více. Výjimka potvrzuje pravidlo a určitě se tady najde někdo, kdo se vykasá, jak v Praze žije ve velkém bytě po rekonstrukci za desítku, ale reálné je dát za aspoň obstojně velký byt pro rodinu a dítětem 20 tisíc a více.

Žiju v Praze ráda, miluju to tady, dále od centra je i mnoho možností na nějaké bankovní aktivity, parky, zeleň, přitom všechno při ruce, pracovní příležitosti jako nikde jinde. Ale opravdu zvaž, jestli si zvládnete najít takovou práci, abyste to utáhli.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16082 příspěvků 20.03.19 05:06
@Anonymní píše:
@Kokolina29 uvazovali jsme o pronajmu do 15000,–. Neco vydela pritel a ja bych sla ve 2 letech cacorky do prace.

A dcerku dáte do jeslí za 12tis měsíčně? Osobně vidím největší výhody v možnosti výběru i za cenu většího dojíždění. Ať jiz v kvalitní lékařské péči či skolách, sportovních klubech…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 07:51

@Cuddy lepsi lekarska prece mimo Prahu? To jako fakt? No myslela jsem jesle nebo nejakou detskou skupinu do 3000,–.

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 20.03.19 08:09

mám srovnání širší centrum vs. skoro-okraj Prahy. A rozdíl je propastný. Jsme pořád Praha, nejsou tu moc paneláky, je to takové vesnické, všichni se znají, protože starousedlíci se tu drží a nových tu moc není (jen v satelitech na okraji MČ), ale mít v minulém bytě o 1 místnost navíc, aby se tam vešel dětský pokoj, z fleku bych barák vyměnila.

Výhody centra/skoro centra:

• všechno jsme měli v pěší vzdálenosti, zmlsaní tramvají a busy, kdy neexistovalo, aby něco nejelo déle než 10 minut (v noci co 20minut),
  • obchody
  • veliké lesoparky
  • dětská hřiště všechno bez nutnosti tahat auto
  • Restaurace, kina, divadlo, tělocvičny
  • s prací na okraji jsem jezdila „proti proudu“, takže i doprava byla ve špičce v pohodě

Nevýhody:

• cena - hypotéka by ještě ušla, ale poplatky vražedný, v kombinaci s mateřskou je to opravdu hodně počítání
  • děti i já oceníme zahradu, kam je prostě vyženeš a nemusíš mít strach - což bych v bytovce těžko dala (člověk se o ně bojí)

Výhody naše okraje:

• všichni se tu známe
  • je tu fakt hodně školek a škol - každý se dostane
  • mám za domem les (ne lesopark) s rybníky

Nevýhody:

• Tady pořád auto v pozoru, na bus čekáš věčnost. (večer tuplem)
  • Pořádná/dobrá restaurace neni
  • dost se nachodíš, protože je všechno roztahané (lékárna tady, doktor o dost dál)
  • době špičky středem městské části migruje půlka dojíždějících, doprava šílená

A jo, je to drahé. (obojí)

Tejule
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 20.03.19 10:37

Tak 15 tis vč poplatku, je tak 2kk o 40 m. My než jsme byt koupili žili v 3kk 85 m, za 22 tis. Teď bydlíme na P6. Hypotéka vychází stejně. Já život v Praze miluji, mám 20 m syna, ale to je určitě dáno i lokalitou ve které žiješ, na jižním městě se mi nelíbí a teď bydlím u Stromovky, Letné a mhd skoro nevyuzivam. Dětská skupina za 3000 je tak max 1× v týdnu. To pritlac.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 11:29

@Tejule a kolik asi stojí DS na celý týden? Stejně od 3 pak půjde do školky za pár stovek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 11:48

Náklady na život jsou v Praze tak vysoké, že pokud nenajdete opravdu hódně dobře placenou práci, rozhodně si nepolepšíte. Dobře placenou prací myslím u chlapa 50 tis. a víc.
Ruch velkoměsta je relativní. V Praze jsem studovala, tenkrát mi to vůbec nepřišlo. Ale teď už to hodně vnímám, a to stačí jen jednodenní výlet tam. Ten život je v Praze oproti životu v jiných městech hodně hektický a uspěchaný. Polovina lidí je ve stresu už jen z toho, že jim ujede metro a budou muset čekat daších 5 minut. :lol: Nedá se z toho vymezit, člověka to za pár dní pohltí také, prostě davová psychóza. :mrgreen:
Pokud bych uvažovala o přestěhování za lepším, volila bych jiná města než Prahu (a Brno). Zajímavě na mě v tomto směru působí např. Plzeň, Hradec Králové, Pardubice…

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 23175 příspěvků 20.03.19 12:30
@Anonymní píše:
Náklady na život jsou v Praze tak vysoké, že pokud nenajdete opravdu hódně dobře placenou práci, rozhodně si nepolepšíte. Dobře placenou prací myslím u chlapa 50 tis. a víc.
Ruch velkoměsta je relativní. V Praze jsem studovala, tenkrát mi to vůbec nepřišlo. Ale teď už to hodně vnímám, a to stačí jen jednodenní výlet tam. Ten život je v Praze oproti životu v jiných městech hodně hektický a uspěchaný. Polovina lidí je ve stresu už jen z toho, že jim ujede metro a budou muset čekat daších 5 minut. :lol: Nedá se z toho vymezit, člověka to za pár dní pohltí také, prostě davová psychóza. :mrgreen:
Pokud bych uvažovala o přestěhování za lepším, volila bych jiná města než Prahu (a Brno). Zajímavě na mě v tomto směru působí např. Plzeň, Hradec Králové, Pardubice…

Já jsem se tu narodila a nic mě nepohlcuje :mrgreen:
Naopak, když je čas, dost často se courám po Praze a užívám si to.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 23175 příspěvků 20.03.19 12:35
@Anonymní píše:
@Tejule a kolik asi stojí DS na celý týden? Stejně od 3 pak půjde do školky za pár stovek.

V Praze najdeš i školy, co ji vezmou dřív. Za těch pár stovek. Ale i ty, kam se tříleťák nedostane.
Musela bys ji dovážet.

A musela by být odplenkovaná, dobře komunikovat atd.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama