Výhody a nevýhody dvou jedináčků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 21:01
Výhody a nevýhody dvou jedináčků

Ahoj holky, máte některá rozdíl klidně 5,6 a více let dětí od sebe? Proč jste se tak rozhodly? Já se na další dítě zatím bohužel necítím. Bohužel, ani nevím, jestli se někdy cítit budu:( Dcerce jsou 3.Věk mě netlačí. Je mi 27let, ale přiznávám, že je mi občas líto, že v okolí mají touhu po miminku a znovu absolování toho kolotoče už dávno. Já nic. Spíš pořád myslím na to, že by mi bylo líto, kdyby dcera byla sama.Ani ne tak kvůli tomu, že si hrát nebudou, ale spíš v dospělosti, kdyby se něco stalo. U jednoho mi přijde vše snažší, hlavně organizování času, řešení nemocí v práci, finance…Jak to máte doma vy a litujete občas, že nejsou věkově blíž, nebo že nemáte další dítě??

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Erinye
Kecalka 333 příspěvků 29.01.18 21:07

Já cekam z duvodu, co pises, hnedka druhy, narodi se, kdyz prvni bude mit rok a dva mesice :mrgreen: Taky nechci, aby byl sam, kdyby se nam neco stalo, jednou stane, at ma sourozence, o ktereho se muze oprit..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 21:11

Ahoj, mám rozdíl pět let a mě to vyhovuje. Dřív jsem druhé nechtěla (byla doba kdy jsem druhé nechtěla vůbec) Mě ten rozdíl vyhovuje. Druhé už samostatnější. Krásně si s mladším hraje. Vím že přijde doba kdy ho začne odstrkovat a bude chtít být víc s kámoškama, ale je to oki. Jo, je to náročné… ale dá se to zvládnout. Starší je strašně ráda že má sourozence :srdce: :hug:

petae
Kecalka 319 příspěvků 29.01.18 21:11

Starší dceři bude 8 let a v létě přibyla mladší, které je 6 měsíců. Rozdíl tedy 7 a půl let. Nelituji. Do druhého dítěte jsem musela dozrát, protože starší byla náročné dítko a já si stále neuměla představit, že bych měla další. Vždy jsem chtěla dvě děti, ale po první dceři mi trvalo 7 let než jsem se cítila na druhé. Zatím nelituji. Holky se mají moc rady a starší už je samostatná a se vším ráda pomůže. Mrzí mě velký věkový rozdíl jen kvůli nim, ale já bych neměnila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 21:12
@Erinye píše:
Já cekam z duvodu, co pises, hnedka druhy, narodi se, kdyz prvni bude mit rok a dva mesice :mrgreen: Taky nechci, aby byl sam, kdyby se nam neco stalo, jednou stane, at ma sourozence, o ktereho se muze oprit..

Tak to budeš mít pěkný fičák :mrgreen: Ale zas budeš mít odbyto a pak se tím nemusíš trápit. Já měla tu touhu na další do roku dcery.Pak občas sem, tam nějaký záblesk, který mě za chvilku přejde :lol: Taky jsem to měla asi rozseknout, teď je čím dál víc samostatnější a mám větší klid

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 21:14
@Anonymní píše:
Ahoj, mám rozdíl pět let a mě to vyhovuje. Dřív jsem druhé nechtěla (byla doba kdy jsem druhé nechtěla vůbec) Mě ten rozdíl vyhovuje. Druhé už samostatnější. Krásně si s mladším hraje. Vím že přijde doba kdy ho začne odstrkovat a bude chtít být víc s kámoškama, ale je to oki. Jo, je to náročné… ale dá se to zvládnout. Starší je strašně ráda že má sourozence :srdce: :hug:

Mohu se zeptat, v čem je to náročné? Je to hlavně nezvyk, že najednou zas vše nanovo? Zakl.

Fofrník
Závislačka 3519 příspěvků 29.01.18 21:17

Tak já mám rodíl mezi dětma (nejml. a nejst.) dvacet let. Mohl jsem si „osahat“ obě možnosti (velký i malý rozdíl). Rozhodně se přikláním k malému věkovému rozdílu. ;)

petae
Kecalka 319 příspěvků 29.01.18 21:20
@Anonymní píše:
Mohu se zeptat, v čem je to náročné? Je to hlavně nezvyk, že najednou zas vše nanovo? Zakl.

Pro mě to bývá náročné v tom, že každé dítě má úplně jiné potřeby a někdy bývá problém ty potřeby skloubit dohromady - příklad:mladší spí, ale potřebuji vyzvednout starší z kroužku, mladsi potřebuje prebalim, ale starší pomoct s úkolem z matiky, atd. Jinak my to ale přijde snadnější než mít dvě malé děti, které vyžadují max. péči

petae
Kecalka 319 příspěvků 29.01.18 21:23

Omlouvám se za ty hrozne hrubky - ten chytrý telefon mi to změnil a já si to po sobě neprecetla :oops:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 29.01.18 21:25

U nás rozdíl 5 let, a jak jsme si říkala, že se nebudou apsoň hádat a nebo se o něco tahat, tak je to tak, že prosě se k sobě chovají, jakoby byli vrstenici..
Starší teď čerstvě 9 let, mladší 4 roky..
Plus bylo, že jsem si fakt s prvorozeným užila a byl středem.. To, co jsem si jako s jedináčkem mohla dovolit, teď to nejde..Takže si zase nemylsím, že by trpěl, protože program a vyžití měl hodně, možnost dětí jsme měli denně..
Já třeba mám v okolí s píš, to, že i když sjou blízko sebe, že si ty děti nerozumí.. tak to prostě beru tak, že nikdy člověk nemůže říct, jak to bude..
Kamarádka má kluky od sebe jenom rok a říkala, že prostě je znich neštastná, že každý je jiný a jenom se rvou a prostě si nerozumí, tak nevím..
Mě to takto vyhovuje.. Jediné co musím přiznat, bylo těžké období, kdy třeba měl mladší rok, dva a prostě nemohlo se sním kdekoliv jít, že kluk byl omezovaný, ale taky se to dalo vyřešit, že šel třeba do kina manžel a tak a nebo naopak

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 29.01.18 21:28
@Anonymní píše:
Tak to budeš mít pěkný fičák :mrgreen: Ale zas budeš mít odbyto a pak se tím nemusíš trápit. Já měla tu touhu na další do roku dcery.Pak občas sem, tam nějaký záblesk, který mě za chvilku přejde :lol: Taky jsem to měla asi rozseknout, teď je čím dál víc samostatnější a mám větší klid [/

Ja doufám, ze zas takovy ne, prvni je straaaane hodnoucky, kdyby byl druhy aspon z poloviny jako on, bude to pohoda :P

Ijen
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 29.01.18 21:29

Kluci jsou o 6 let. Ja jsem si to tak nevybrala, ale po nekolika letech neuspesneho snazeni jsem to uz vzdala a pak najednou prisel mladsi syn. Vztah maji celkem dobry, urcite se maji radi, ale nikdy nebyli takovi ti partaci na spolecne hrani, nejezdili spolu na tabory ani na stejne krouzky, ani do stejne skoly nebo skolky nechodili. Organizovat spolecne traveny volny cas taky nebylo jednoduche, mladsi chtel byt jeste na hristi a starsi uz se videl nekde na kole nebo ture. V cem si dobre rozumeji jsou PC hry.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 21:38

Prosím anonym - u nás rozdíl 6,5 let, kdybych nepotratila, tak rozdíl 6 let. Ze začátku jsem druhé ani nechtěla, ale postupně jsem si tu myšlenku začala více připouštět a pak jsem se začala těšit jako u prvního těhotenství :srdce: První holka, do té doby největší miláček, ani jsem si neuměla představit, jaké to bude, hlavně, jak mohu lásku rozdělit :oops: Druhé je kluk, pár dní tedy trvalo, než přeskočila jiskra, ale za chvilku oslaví rok a je to mazel největší :srdce: Miluji je strašně moc oba a přitom každého jinak. Vůbec nelituji, že mají větší věkový rozdíl. Dcera je samostatná, zodpovědná, má brášku moc ráda a on na ní zase může oči nechat. Je fajn, že už jí můžu vše vysvětlit, když ji bouchal (než se naučil ovládat pohyby), kolikrát ji dal i facku. Samozřejmě omylem, ale neumím si představit, jak by tohle akceptovalo 3leté dítě :nevim: To, že mají jiné potřeby je spíš plus než mínus ;)

berua13
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 29.01.18 21:42

Mám rozdíl mezi kluky 15 let… Užila jsem si staršího, teď si užívám mladšího. :) Určitě to má i své nevýhody, ale zatím jsem na žádnou nepřišla (mladšímu je půl roku). Jen doufám, že budou mít spolu v dospělosti pěkný vztah…
Sama mám bráchu staršího o 12 let a vztah máme super.

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 29.01.18 21:43

Aktualne to take resim, syn bude mit dva roky. Moc se mi do toho nechce - mylsim si, ze pozdeji bude velice fin. narocne podporovat dve deti na vysoke skole. Z tohot pohledu se mi vic libi model mit druhe dite 5+
Na druhou stranu, kamaradka to tak ma a ten starsi strasne ohrozuje mladsi dceru taky dvouletou - strkani, mladeni hrackama, vytrhavani veci z rukou, naschvaly :roll: ja sjem jedinacek, manzel taky a neumim si predstavit resit kazdy den to sourozenecke kockovani :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >