Výhody a nevýhody mladšího partnera na stálo

Anonymní
14.11.19 15:48

Výhody a nevýhody mladšího partnera na stálo

Ahoj,

prosím pouze o rady či postřehy žen, co mají mladšího partnera nebo s ním byli v dlouhodobém vztahu.
O rady z dámských časopisů nebo věci typu " já bych řekla že… " nestojím.

Je mi 32 a mám skoro 27 letých chlapa. Známe se asi dva roky a kus. Seznámili jsme se ve sportovním oddíle a ve fitku, kde byl můj trenér.
V tý době jsem měla na 160 cm asi 95 kg a pohyb mě nešel. Pak jsem přešla z časových důvodů na jiný cvičení, něco zhubla, následně se zase z časových důvodů zpět na sportovní hodiny k němu.
Když jsem mu řekla, že jsem ta a ta, tak byl nadšenej z mojí proměny pod jeho vedením jsem se dala ještě víc dokupy i psychicky. Díky tomu se mi věnoval i zadarmo ( byla jsem i pro něj dobrá vizitka ve smyslu „proměny“ ) a díky tomu jsem trávili spolu čas třeba 3× týdně a stali se z nás kamarádi.
Postupně se z nás stalo něco víc. Mě s ním bylo dobře, ale dlouho jsem ho odmítala s tím, že je mladší o dost atd…
Tedka jsme spolu asi rok a on na mě trošku „tlačí“, že by chtěl něco víc jako společný bydlení atd. Do ted to bylo fajn, ale bylo to spíš na bázi kamarád s výhodami, protože on kromě toho, že závodí pracuje jako trenér v sokole a dělá i soukromé hodiny…a ty jsou hlavně večer.
Takže se vidíme max na cvičení, protože já zase dělám v kanceláři od rána…takže společný trenink plus cca časově každý druhý víkend…občas přes týden přespíme u mě po treninku.

Od různým známých co měli mladšího partnera tak znám pouze ty co se rozešli po pár měsících po sundání růžových brýlí a nebo naopak ty co jsou svoji… a všichni říkali, že časem si člověk uvědomuje ty rozdíli a že je to znát a že budto to, že je mladší bude člověk milovat nebo nenávidět, že mít mladšího chlapa, tak nejde nic mezitím…jenže my jsme spolu rok a nic zásadního se neděje. Což mě dost mate. Jsem s ním strašně ráda, ale zároven mám jakési pochybnosti o budoucnosti.
Já třeba děti nemám a ani nechci. On děti nemá, zatím je nechce ale neví, že třeba za 10 let možná ano. To já třeba nekompromisně děti ne. On je sportovec, furt by jezdil po zápasech, chodil na kolo, cvičit běhat, to já zase krom toho „našeho“ sportu ne.

Zároveň vím, že třeba i finančně by nám oboum společný bydlení bodlo a že takhle to nejde mít do nekonečna…to dojíždění a vracení se pozdě domů, abychom spolu vůbec byli víc jak na jednu noc během týdne je hrozný. A byt děti nechci, tak třeba mít doma někoho vedle koho usínáte by bylo fajn a je to taková patová situace protože jsme cca hodinu a kus od sebe cesty, spoj je dobrý ale stejně je to na nic pořád přejíždět a řešit, kde se bude spát…

Ale zároven se bojím to jakoby rozseknout a být ta co to udělá…jestli to dává smysl…

názory, zkušenosti, postřehy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

257
14.11.19 15:53

Mně přijde, že ho až tak moc nežereš a tahas ho za nos, chudáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 15:55
@Elza56 píše:
Mně přijde, že ho až tak moc nežereš a tahas ho za nos, chudáka.

no já právě necítím nějaké nadšení, ale to jsem dost často necítila ani předtím, tak si právě myslím, že to není jeho věkem, ikdyž mě něco co dělá a věkem to je strašně vadí…

• Nahlásit
  • Citovat
26942
14.11.19 15:56

Věk bych neřešila, je to jen pouhých 5 let, co to je, nic podstatného v dospělosti. Spis ty ostatní okolnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
14.11.19 15:57

To mi nepřijde jako nějaký extra velký věkový rozdíl, v okolí podobné páry mám a v pohodě. Problém vidím v tom tvém pohledu na budoucnost, pokud víš jistě že nikdy nechceš děti - on dost pravděpodobně dojde do věku kdy je chtít bude, a možná o to víc, že bude vědět, že ty jsi ten blok. Takže je třeba možnost, že vám to bude 10+ let klapat a pak on půjde s mladší založit rodinu. Bude to pro tebe problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 16:02

Asi úplně nesplním tvůj požadavek na ženu, která má dlouhodobou zkušenost, ale téma mě zaujalo, tak snad nevadí, že odpovím.

Já mám partnera také o 5 let mladšího (já 34, on 29) a vyhovuje mi to moc. Ale u nás je to o tom, že máme stejný postoj k životu a chceme to samé (např. společné bydlení, názory na rodinu, atd.).

U nás nebylo žádné přátelství s výhodami a nezávaznost. Nejprve hodně upřímné přátelství a pak rovnou láska. To, že je mladší, mi přijde sexy. Jinak to ale nijak zvlášť neřeším a za problém nepovažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
5717
14.11.19 16:03

Já mám chlapa o 13 let mladšího a nestěžuju si. První rok ke mě jen chodil na návštěvy, o víc jsem v té době nestála. Máme spolu dvě děti, vzali jsme se a budeme spolu brzy 12 let.

Ten váš vzájemný rozdíl ohledně věku, ale podle čtení tvého příspěvku nebude asi zásadní. Prostě buď to zkusíš, nebo ne. Jak to měli ostatní je podružné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 16:05

Můj manžel je mladší, problémy taky nějaký jsou, ale věkem to určitě není. Nevidím v rozdílu do pěti let a ve vašem věku nejmenší problém. Občas když tu má třicítka kluka 23,tak si trochu říkám ajaj, ale tohle ne. Jinak mi přijde hroznej váš vztah celkově :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 16:07
@Katy 7 píše:
Já mám chlapa o 13 let mladšího a nestěžuju si. První rok ke mě jen chodil na návštěvy, o víc jsem v té době nestála. Máme spolu dvě děti, vzali jsme se a budeme spolu brzy 12 let.Ten váš vzájemný rozdíl ohledně věku, ale podle čtení tvého příspěvku nebude asi zásadní. Prostě buď to zkusíš, nebo ne. Jak to měli ostatní je podružné.

Masakr :mrgreen: ale vyšlo to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 16:08

Mám mladšího muže a nevnímám žádný problém, který by nám bránil ve společném soužití. Nemáme mezi sebou komunikační a ani jiné problémy, dobře se doplňujeme. Samozřejmě, že nějaké hádky jsou, ale to není věkovým rozdílem. Jen si prostě někdy děláme čistku duší :mrgreen: no a jestli je ti s ním dobře a jemu s tebou také, tam proč otálet s bydlením? Jen bych si samozřejmě napřed ujasnila tu společnou budoucnost. Hlavně ty děti, jestli on je časem bude chtít a ty opravdu cítíš, že děti prostě ve tvém životě nemají místo, tak ti teda asi stejně odejde rozsévat sémě jinam. V tom vidím dost velký problém už teď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10337
14.11.19 16:09

Hele žádnej velkej věkovej rozdíl mezi váma není - oba jste dospělí, samostatní, schopní si vydělávat. Podle toho co píšeš on bude zvyklý být spíš ten dominantnější a tobě to nejspíš vyhovuje, ne?

On tě zná z té špatné stránky - poznal tě s nadváhou a v hodším psychickém stavu a i tak je do tebe zamilovaný a chce víc než jen milenecký vztah.

Čeho se bojíš? Že někdy za několik let od tebe odejde? Jasně, to se může stát, ale stejně tak se ti to může stát s někým kdo bude stejně starý jako ty a nebo starší.

Máš ho ráda? Jsi do něj zamilovaná? Vážíš si ho?

Rodinu zakládat nechcete ani jeden, máte to vyjasněné - proč to nezkusit? Protože tím že on chce víc, tak už stejně nebude možné pokračovat jen v tom nezávazném, co spolu máte.

Jistotu šťastného konce ti nedá nikdy a nikdo. Ale to co popisuješ zní jako vztah, který mi nějakou dobu mohl fungovat velmi pěkně a jak bude pokračovat dál, je na vás. Ten věk fakt není klíčový rozdíl.

Jen si prostě zatím nepořizujte hypotéku.

Btw - můj děda byl o šest let mladší než babička, brali se v roce 1941 a rozdělila je až smrt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5717
14.11.19 16:26
@Bubla Bůčková píše:
Masakr :mrgreen: ale vyšlo to :kytka:

No musela jsem kvůli němu překonat určité předsudky, ale fakt nelituju. :srdce: Vnímám jako velkou výhodu, že mě musel dlouho dobývat, než jsem se taky zamilovala.

Moje babička měla o 16 let mladšího a vydrželo jim to, až do smrti. Proti ní jsem žabař. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 16:26

Ja mam 40 a pritel 32. Jsme spolu 5 let a mame spolu dite. Klape nam to, nevyhody nevidim. Ale vas vztah, je divnej

• Nahlásit
  • Citovat
14.11.19 16:44

Je mi 34, manzelovi je 29. Jsme spolu sedm let, dva roky manzele. Manzel je zapasnik ja sportovni gaucolezec. Je to uzasnej chlap ikdyz ma svoje mouchy v hlave to ma srovnane :palec: ale my meli stejny nazor na deti coz je dle me zasadni a u vas znaci problem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2403
14.11.19 16:54
@Mika.ella1 píše:
Je mi 34, manzelovi je 29. Jsme spolu sedm let, dva roky manzele. Manzel je zapasnik ja sportovni gaucolezec. Je to uzasnej chlap ikdyz ma svoje mouchy v hlave to ma srovnane :palec: ale my meli stejny nazor na deti coz je dle me zasadni a u vas znaci problem :nevim:

Zapasnik? Jako fakt zapasnik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama