Výhody a nevýhody pračky se sušičkou tzv 2v1

26
24.5.16 21:30

Vyhody a nevyhody pracky se susickou tzv 2v1

Holky, uvazuji o koupi pracky se susickou tzv 2v1 a chtela bych se seznamit s vyhodami a nevyhodami… mate zkusenosti? Popr. tipy jaka je nej? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71943
24.5.16 21:38

@Mokacoo Nemám ji, mám samostatnou, ale základní výhodou 2v1 je to, že se nemusíš starat - dáš prádlo a pak lovíš už usušené, na noc super. Jako největší nevýhodu vidím to, že pro praní se vejde do toho samého bubnu víc prádla, než na kvalitní sušení, takže buď zbytečně pereš půlku prádla, nebo je zmačkané po usušení, nebo musíš část po vyprání vyndat a přicházíš o tu výhodu nestarání se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
24.5.16 21:39

Jedinou výhodu spatřuji v menší náročnosti na prostor. Tím výčet pozitiv za mě končí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
24.5.16 21:41

Máme aeg (9kg praní a 6kg sušení) a naprosto super. 2v1 jsme resili hlavně kvůli mistu. Pere i suší perfektne. Jedina nevýhoda je to, že nemůžeš prat a sušit zároveň :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
24.5.16 21:45

Mám pračku se sušičkou AEG lavamat, nesuším vše, ale občas je potřeba, takže je to super pomocník. Na sušičku zvlášť nebylo místo, máme malé prostory, jinak bych pořídila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
24.5.16 21:47

Ja mela kdysi pred 18lety 2v1 a spokojena jsem nebyla, znacku uz si nepamatuju. Treba uz ty technologie jsou dneska jiny, ale nefungovalo to. Ted mam pracku, mezikus a susicku a spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20644
24.5.16 21:52

Nemohu srovnávat, ale výhodu vidím v nižší pořizovací ceně a úspoře místa. Mám kombo a nestěžuju si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
24.5.16 21:53

Kupovali jsme do malého bytu. Když fungovala, tak fungovala dobře, ale nejdřív jsem měnila hned po zakoupení - dřelo se těsnění a pak se napejkalo při sušené - odstoupení od smlouvy s tím, že nám jí vyměnili za jiný kus a tenhle jiný kus se zase rozbil hned po skončení záruční doby, oprava 3 tis. - totálně zdeformované topné tělísko, opravář nechápal, musel dovézt do dílny, za další rok odešla ložiska - prádlo od oleje… Teď už na místo nemusím koukat, takže jsem ještě ráda vzala pračku AEG, co jsem měla před tím a peru v ní. Měla jsem sice nejdřív problém s tím, že jsem si zvykla, že ta se sušičkou byla na 9 kg prádla, ale už jsem si zvykla zase zpět. Jinak pokud pereš těch devět kilo, tak je tam stejně najednou neusušíš, protože sušička je na 6 kg. Jo a značka toho šmejdu je Ariston.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
24.5.16 22:01

Diky holky za nazory! Musime koupit 2v1 kvuli mistu, nejde to jinak vyresit a susicku si moc preji. O aeg slychavam casto, budu mezi nimi zrejme vybirat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50396
24.5.16 22:20

Plus:

• uspora mista
  • nemusis prehazovat z bubnu do bubnu
  • casto nizsi cena

Minus:

• vyrazne vyssi spotreba vody a energie
  • vyrazne delsi doba celeho procesu (dve hodiny peru a pak dve hodiny susim, tri pracky mi zaberou cely den, kdezto dva spotrebice funguji zaroven)
  • kdyz se ti poroucha, prichazis o dva spotrebice najednou

Mam obe zvlast na sobe a jedine, co mi holt trochu vadi, je, ze to zabere do vysky vic mista, ale jde to i v mrnave panelakove koupelne a jinak uz bych nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9338
24.5.16 22:25

@Mokacoo a nevejdou se vám ani na sebe? My taky máme málo místa, ale od 2v1 mně odradila velká spotřeba vody i na sušení. Naštěstí jsem potom objevila sušičku, která se nám vejde (nemáme tak moc hluboké místo) a máme je na sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
24.5.16 22:29

Měli jsme Ariston, praní OK, sušení divné, prádlo zmuchlané, vyzkoušela jsem vše, co to nabízelo…nakonec jsem používala jen na ložní prádlo…
Po 4 letech začala být hlučná (ložiska) a začala vyhazovat pojistky (těleso), opravář řekl, že ložiska jsou pevnou součástí vany, která stojí samostatně originál 6.000, repas 3000, dodají za 3 týdny + práce :zed:… takže jsem si objednala novou pračku v akci za 6.000 bez sušičky.

Kdybych měla místo, tak bych si sušičku zvlášť pořídila, ale za mě po této zkušenosti 2v1 nee. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
24.5.16 22:33
@Gigis píše:
Měli jsme Ariston, praní OK, sušení divné, prádlo zmuchlané, vyzkoušela jsem vše, co to nabízelo…nakonec jsem používala jen na ložní prádlo…
Po 4 letech začala být hlučná (ložiska) a začala vyhazovat pojistky (těleso), opravář řekl, že ložiska jsou pevnou součástí vany, která stojí samostatně originál 6.000, repas 3000, dodají za 3 týdny + práce :zed:… takže jsem si objednala novou pračku v akci za 6.000 bez sušičky.Kdybych měla místo, tak bych si sušičku zvlášť pořídila, ale za mě po této zkušenosti 2v1 nee. :mavam:

Koukám taky ARISTON a taky topné těleso a ložiska. Fuj to je blamáž. Už mi tahle „značka“ nesmí do baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
24.5.16 22:49

@AnastazieB no prave nevejde :( jsme v podkrovi a pracka bude zrovna pod sikminou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
24.5.16 22:52

@tiffany - no, prý to je jedna banda Zanussi, Ariston a tuším Indesit, holt se to stává spotřebním zbožím, vyrobeno tak, aby se to rozbilo hned po záruční lhůtě a aby se vyplatilo koupit novou, než opravovat…
Koupila jsem Haier, byla jsem spokojená. Pak jsme se přestěhovali a byli nuceni přejít na pračku s horním plněním, Zanussi, nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama