Výhody/nevýhody soudního rozhodnutí v péči o dítě

Anonymní
22.9.21 15:17

Výhody/nevýhody soudního rozhodnutí v péči o dítě

S partnerem jsme od sebe čtyři roky a ještě jsem nepodala návrh na soud ohledně svěření dětí do péče a výživné. Snažila jsem se o dohodu, ale nedomluvíme se. Děti si bere pravidelně, výživné platí pravidelně, ale v nižší výši, než jsme se původně dohodli. O navýšení nechce slyšet, že platí dost a „sám má málo“. Pokud podám návrh na soud, vyhrožuje - že se bude o děti soudit a vzhledem k tomu, že je OSVČ, výživné by mohlo být ještě nižší. Komunikace špatná, hlavně nesmím nic chtít a souhlasit s tím, co chce on, pak je celkem klid. Řeším teď zda tedy podat návrh na soud, abych měla děti oficiálně svěřené do péče a cítila nějakou „jistotu“ a bylo stanoveno výživné soudem. Bojím se, abych nenadělala více škody jak užitku, tedy prosím o názory těch, které byly v podobné situaci, díky :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78762
22.9.21 15:33

No, klidně to muze skoncit tak, ze budete mit stridavou peci a vyzivne si platit vzájemně. Odhadovat rozhodnutí soudu je jak vestit z křišťálové koule, takže ano muzes tim ziskat, ale i ztratit. A kolik tedy plati a jak stare deti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 15:46

Děti školní věk, první a druhý stupeň. Staršímu vyhovuje stav, jak je (a předpokládám, že se dětí v tomto věku už zeptají). Mladší je ovlivnitelná a ex je manipulátor, tam nevím, jak by dopadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
78762
22.9.21 18:52

Nepises ani kolik ti plati, ani jeho obor, takze tezko radit, ja osobne si cenim nejvic klidu, takze bych do niceho nerypala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
22.9.21 21:35

Pokud starší chce zůstat s tebou, tak mladší by k otci soud nedal. Není v zájmu dítěte trhat ho od sourozence. Navíc OSVČ má čas se denně starat a pečovat jo? Normálně tě manipuluje a zastrašuje, nic víc. Na soud bych to podala už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 22:58

@j.a.n.i1 Nejde mi v diskuzi o výši výživného. Jde o právní vakuum, které jemu vyhovuje a mně ne (určil si výživné sám, když by nevrátil děti dle domluvy, nic s tím neudělám) a zajímají mě další životní situace, které může takový stav zkomplikovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 14:46

Ahoj, ze své velice čerstvé zkušenosti ti radím, zajdi si za právníkem a bez něj do soudního sporu nechoď. S ex se bohužel soudíme o děti skoro rok. Děti mám 12 a 10 let, obě řekly na OSPODu, že nechtějí střídavou a že chtějí být u mne. A víš jak rozhodl soud??? Střídavou!!! Soudce to smetl ze stolu s tím, že nevěří, že tohle vypověděly.. tečka. Otec samo manipulátor jak prase… nejdříve o ně strašně usiloval, soudu dokládal účtenky, co všechno jim koupil, jak já mu bráním ve styku, přes léto si zažádal o předběžko, že mu je nechci dát… nakonec si je vzal za celé prázdniny jen jeden týden v srpnu. A teď s odstupem času si je bere 1×14 dní a to je všechno. Přitom denně jezdí okolo našeho baráku z práce :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
5234
25.9.21 20:16
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Nejde mi v diskuzi o výši výživného. Jde o právní vakuum, které jemu vyhovuje a mně ne (určil si výživné sám, když by nevrátil děti dle domluvy, nic s tím neudělám) a zajímají mě další životní situace, které může takový stav zkomplikovat.

Nejsi v právním vakuu. Platí obecná právní úprava, tedy vše je v pohodě. A pokud to není absolutně nezbytné, soudům se vyhni. Je tam dost psychopatů, kterým dělá dobře hrát si se životy lidí, dost dobroserů, kteří v přesvědčení, že páchají dobro, totálně ničí děti i jejich rodiče. Pak jsou tam i kvalitní soudci, kteří opravdu umí vyhmátnout jádro věci a rozhodnout tak, aby dítě bylo co nejvíce v pohodě. Ale není jich, alespoň z mé zkušenosti moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat