Vyhoření na rodičáku

197
23.11.20 06:46

Vyhoreni na rodicaku

Ahoj,
jsem doma 2,5 roku s ditetem a uz jsem uplne vyhorela. Rano vstavam s tim „co zase budeme celej den delat?“. Chodime ven 2× denne, snazim se vymyslet novy aktivity, ale on u niceho poradne nevydrzi. Postrádám nadseni nebo neco na co bych se mohla tesit. Vetsinou je mym cilem ten den nejak preklenout aby uz byl vecer a rano zase nanovo :)

Ma to nekdo podobne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5484
23.11.20 06:49

Děláš něco co baví tebe? Teď je blbá doba, ale já jsem začala hackovat, plést, síť, chodila jsem na brigády na pár hodin v týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6151
23.11.20 06:52

Zkus dát dítě třeba na 2 dny v týdnu do dětské skupiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
23.11.20 07:01

@Pidulka1991 nemam prave zadny svoje zajmy. Mam volno pro sebe az vecer a to uz se mi ani poradne do niceho nechce :(

@JancaS84 mas pravdu, taky jsem uz nad tim premyslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14446
23.11.20 07:11

Já tohle měla u dětí mnohem dřív než ve dvou a půl letech. Nebo spíš jenom náznak, nenechala jsem to dojít tak daleko a vrátila se na částečný úvazek do práce. Dobrým řešením by byla ta dětská skupina či školka, pokud by u vás bylo místo. Ať máš prostor pro sebe a svou seberealizaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
23.11.20 07:21

Právě proto jsem se vrátila na pár směn do práce po druhém dítěti. Hlídá manžel, já přinesu domu peníze a psychicky si odpočinu. Teď je to o to horší, že je podzim, na člověka to doléhá ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
23.11.20 07:31

Ahoj. Malé budou za chvili 2 a mám to úplně stejně. Naštěstí je na mateřské i ségra, jinak bych už se zbláznila. U nás jsou ještě kvůli covidu všechny skupinky a akce s dětmi zrušený. Chtěli jsme chodit plavat, cvičit s dětmi, do skupinky… Nic. Každej den je stejnej. Dopoledne ven, oběd, spánek, odpoledne ven, večer u nás nebo u ní. Ještě ten zas… podzim a brzo tma. V životě jsem se tak netěšila na jaro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
23.11.20 08:02

@Fiškuska Já si myslím že je hodně maminek které to mají takhle. Akorát že to prostě žádná neřekne a raději se před okolím tváří že je všechno úžasné skvělé báječné :roll: Já jsem doma teď necelý rok a půl a občas to právě mám podobně ale u mě je to tím že bohužel ve městě ve kterém žijí nemám žádné známé ani kamarádky prostě jsem si nevytvořila žádné kontakty a kamarádky z bývalého města s těmi jsme na sebe bohužel tak nějak ztratily kontakt tak mám občas depky z toho že prostě jsem pořád doma s malým a
Vařím uklízím chodím ven ale prostě nemám si s kým pokecat. Navíc tohle je prostě taková divná a blbá doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
23.11.20 08:18

@nozu @Aduš8 jit do prace by bylo bezva, tesim se aspon na par hodin tydne, doufam ze si tam odpocinu… Ale kdovi kdy to bude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mamabalu
23.11.20 08:25

Já jsemdoma 7 let na rodičáku(dvě děti) a klidně bych brala ještě třetí, né že se mi nechce do práce, ale tohle je to, co mě baví, naplňuje, starat se o děti, domácnost, je mi líto, že děti tak rychle vyrostli a mě to vše končí a půjdu do práce :) třetí ale už nebude, manžel nechce.´,já svým způsobem také ne, je to tak 50 na 50 :D

• Citovat
  • Nahlásit
197
23.11.20 08:27

@Tejami Mam to asi stejne jako ty, akorat nemam tu segru ke ktere bych sla na pokec :) taky jsme chodili do cviceni a do hernicek a ted nic. Venku zima… Snad na jare bude lip :)

@Lucí_123456 V mem okoli znam jen jednu maminku ktera je taky takova znudena, jinak od ostatnich slycham jak je to super ze jsou s detma doma, hraji hry, pecou cukrovi a vsechno je slunickovy :D to ze nemas poradne s kym pokecat je taky na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
23.11.20 08:30

@Mamabalu Paaani, 7 let doma? Tak to uz bych byla asi na neurolu :D vubec si nedovedu predstavit vratit se po takove dobe do prace.

Příspěvek upraven 23.11.20 v 08:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
23.11.20 08:31

Prace :) mela jsem to same, ale uz snad v pul roce ditete, jeste v te dobe jsme se stehovali… byl podzim, nikoho jsem neznala a vsechno mi lezlo krkem, manzel vecne v praci a ja vecne v lese… v roce a pul se naskytla prace na castecny uvazek, dite bylo spolecenske, tak mazalo na par hodin tydne do skolky, ja mezitim pracovala.. dnes ji je 2,5 chodi na 2,5 dne do skolky, ja uz nejsem vyhorela- naopak takhle me tp strasne bavi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mamabalu
23.11.20 08:34

@Fiškuska
No je to doba už, taky se těším do práce, ale tohle vše jsem si užila, hodně mě to stálo sil, nevyspání, ale nejvíc radost, je to prostě jen období, které uteče a můžeme jen vzpomínat na ty malé drobečky, teď se vám to zdá věčnost, ale pak vám bude třeba i smutno. Užívejte si to, je to jen jednou. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
11558
23.11.20 08:35

@Fiškuska co studium :mrgreen: :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie