Vyhoření ve vztahu

Anonymní
18.7.19 08:39

Vyhoření ve vztahu

Ahoj,

potřebuji poradit, nebo si i jen tak utřídit myšlenky a uvítám názor či radu.

Jsme s mužem už 20 let, docela malé děti ( 9 a 5). Vše relativně funguje, ale jako partneři jsme se docela odcizili. Rozumím tomu, že s dětmi to tak prostě chvíli může být, jenže já nevidím žádný zájem ze strany muže. Řešíme jen provoz, z jeho strany je maximální partnerský vodvaz večer pustit film (většinou jeden z nás či oba usneme), k tomu skleničku vína (já moc nepiju, tak si dám tak decku, často ani to ne). Občas si pak k tomu filmu řekneme 2, 3 věty a tím to hasne. Hlavně se řeší provoz a já mám asi teď nějakou krizi a nevím, jak z toho ven. Muž není na slova, vlastně ani na gesta. Že mě má rád jsem neslyšela asi 8 let. Že mně to sluší, cca podobně. Zkusila jsem koupit prádlo… Já za to dala 3 tisíce a on to zhodnotil konstatováním „pěkný obleček“ a tím to haslo. Za 5 minut jsem se šla převlíknout jako největší trapka. Vím, taky mohl říct „co tu chceš, Batmane“, takže jsem z toho nevyšla až tak zle :mrgreen:

Nemáte nějakou radu, co by mohlo pomoci? Nebo aspoň jak to zvládnout a vydržet? Nějaký víkend nepřipadá v úvahu. To jsem se snažila zařídit před půl rokem, neměl čas a milion keců ohledně toho, na to už kašlu. Z jeho strany vše super funguje a já jsem naprosto vyhořelá a bez zájmu. On argumentuje, že přece máme víkendy/dovolené… máme, je to super. Ovšem s dětma člověk fakt nemá chvilku pro sebe, já to v jejich věku beru spíš jako zážitky pro ně. Samozřejmě i my si to užijeme, ale takové ty partnerské chvilky tam prostě nejsou. A kdyby byly, on zas začne řešit provoz :zed:
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4049
18.7.19 08:45

Babičky nebo kamarádky na občasné hlídání nefungují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
18.7.19 08:51

Ahoj, doporučovala bych neoddalovat a i když je to těžký (mám doma manžela podobné povahy ) tak promluvit, upřímně… Sednout si, třeba zdůraznit… vím, že tyhle hovory nemáš rád, ale musím si s tebou promluvit. A vše mu fakt povědět, co Ti chybí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 08:52
@hrdas píše:
Ahoj, doporučovala bych neoddalovat a i když je to těžký (mám doma manžela podobné povahy ) tak promluvit, upřímně… Sednout si, třeba zdůraznit… vím, že tyhle hovory nemáš rád, ale musím si s tebou promluvit. A vše mu fakt povědět, co Ti chybí :nevim:

On to ví. Mluvím o tom pravidelně. Nic se neděje :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:06
@Demi píše:
Babičky nebo kamarádky na občasné hlídání nefungují?

Hlídání je docela málo, ale přece jde udělat něco málo i bez toho, ne? Mě už hlavně nebaví být tak věčně pičující a s ničím nespokojená a on v pohodě a spokojený, jak jsme si večer bezvadně popovídali o tom, kdo odvozí děti tam a zpět :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:07

Ahoj!
Zrovna prožívám podobné pocity a ráda se nechám poučit od zkušenějších, co s tím.

• Citovat
  • Nahlásit
310
18.7.19 09:07
@Anonymní píše:
On to ví. Mluvím o tom pravidelně. Nic se neděje :nevim:

Tak možná se začít věnovat sama sobě, občas s kámoškou vyjít do kina, na víno, pěkně se obléknout, pokud by ani tohle nepomohlo, už bych uhodila, zda nemá jiné úmysly… :think: Jinak si myslím, že fakt s hlídáním tohle nemá nic společného, děti občas někdy i spí obě najednou, ona stačí půlhodinka aby chlap dal fakt najevo city a baba pozná, že ji jako na ženský záleží a není vedle něj jen do počtu a z povinnosti :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:11
@hrdas píše:
Tak možná se začít věnovat sama sobě, občas s kámoškou vyjít do kina, na víno, pěkně se obléknout, pokud by ani tohle nepomohlo, už bych uhodila, zda nemá jiné úmysly… :think:

Nic ve zlým, ale on se mnou nemá zájem nic moc podnikat, já ano, takže si budu chodit za zábavou s jinýma? Nějak nechápu, co to řeší. Sobě se věnuju, oblíkaná chodím, myslím, hezky. To je rada, která asi není určená pro mě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
55857
18.7.19 09:12
@Anonymní píše:
Nic ve zlým, ale on se mnou nemá zájem nic moc podnikat, já ano, takže si budu chodit za zábavou s jinýma? Nějak nechápu, co to řeší. Sobě se věnuju, oblíkaná chodím, myslím, hezky. To je rada, která asi není určená pro mě :nevim:

radeji budes sedet doma a cekat? Na co vlastne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:12

@hrdas to s tím hlídáním a dál jsi dopsala moc hezky a přesně tak, jak to cítím. Jenže co s tím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15467
18.7.19 09:13
@Anonymní píše:
Nic ve zlým, ale on se mnou nemá zájem nic moc podnikat, já ano, takže si budu chodit za zábavou s jinýma? Nějak nechápu, co to řeší. Sobě se věnuju, oblíkaná chodím, myslím, hezky. To je rada, která asi není určená pro mě :nevim:

Máš právo mít milence a zase ucítit motýlky v břiše. To jsi chtěla slyšet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:14
@Venetia píše:
radeji budes sedet doma a cekat? Na co vlastne?

No ale já nesedím doma a nečekám. Jen jsem podotkla, že můj problém s mužem moc nevyřeší to, že jdu večer s někým jiným. Ačkoliv teda jo, milenec už mě napadl, když muž nic nevidí a nemá zájem, tak že bych mu ukázala, že někdo jiný má. Ale to je docela taková divoká představa odplaty :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:15
@pohledzdruhestrany píše:
Máš právo mít milence a zase ucítit motýlky v břiše. To jsi chtěla slyšet?

Víš co, jdi s tímhle do háje.
Přečti si první příspěvek a pokud bys nerozuměl, tak se ptej. Já se snažím o něco, do čeho mi chlap neustále háže vidle. Ve svém věku na motýle fakt nehraju, ale abych měla doma post druhé lednice, to mě taky nebaví.

• Citovat
  • Nahlásit
14915
18.7.19 09:17

Dej mu přečíst nějakou tu červenou knihovnu, třeba pasáž jak José Armando plný divoké vášně povalí svou Conchitu na lože a tvrdě si ji vezme… Chlapi totiž nemají příručky, jak se v manželství chovat. Mají za to, že když vše funguje a o rodinu se starají, že splnili svou úlohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62621
18.7.19 09:19
@Anonymní píše:

Hele, asi jo… Bud ho to zvedne ze židle, inspiruje nebo to alespon prospěje tvé pohodě a zvýší samostatnost nebo připraví na odchod.

EDIT: jinak nemyslela jsem tím milence. Prostě někam vypadnout na výlet, kafe, hospoda večeře. S kamarády, příbuznými, kámoškou, kámošem. Vše ofiko. otevřeně před partnerem.
Než milence na tajnačku, to to raději rozštípnout.

Příspěvek upraven 18.07.19 v 09:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama