Vyhoření ve vztahu. Má to smysl?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.5.22 21:22

Vyhoření ve vztahu-ma to smysl?

Ahoj, jdu požádat radu od zkušenějších.
Jsme s přítelem skoro 10 let, máme 6ti letou dceru a vztah nám vyhořel. Trávíme čas každý jinak. Z jeho strany naprostý nezajem, pokud nejde o to jedno :roll:. Zase na druhou stranu nechci aby kvůli me nespokojenosti naše dítě přišlo o jednoho z rodičů. To dítě tu má zázemí, nevím jak si bude zvykat na život bez tatínka. Tatinek se moc nevěnuje, ale u tak ho má ráda. Začínám přemýšlet o tom, že to ukončím. Opravdu se mi nechce na dráhu samozivitelky, ale už jsem vyčerpaná jen z toho, zda to má vůbec smysl. Další dite už také nechci, takže do nového vztahu nemám co nabídnout. Jsem sobecká?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
773
15.5.22 22:32

No tak není nutné si v každém vztahu vyrobit dítě…
Každopádně nevíme, jestli jsi s přítelem o své nespokojenosti mluvila a sdělila mu, o čem uvazujes.
Protože bohužel on může mít pocit, že má vcelku v pohodě vztah a pak může koukat, co se to děje. I tady proběhlo pár diskuzi, založených muži, kteří byli takhle velice překvapení.
Takže pokud tahle diskuze neproběhla, začala bych tím. Když se přítel začne o tebe zajímat, bude to ok? Vztah dvou lidí je celoživotní práce, nestačí odjet spolu do západu slunce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
15.5.22 23:22

Ja byla s manzelem 10 let, tehdy jsme meli 7 letou dceru. Meli jsme to podobne, on si plnil sve sny, a me uplne odstrih. Nechtel sex, zadne objeti, nic. Vydrzela jsem to rok a pul. O kdyz je to ten nejlepsi otec a ja si ho porad moc vazim, tak jsme se stejne rozvedli. Mame spoli dobry vztah, je to uz pres rok co jsme rozvedeny a oba uz jdeme dal. On uznal ze jako manzel je na nic, a nehodla s tim ani nic delat. Tak mam noveho pritele, uplne jineho a kdyz me nynejsi pritel stve tak si vzpomenu na byvaleho, protoze v te situaci se choval lepe 😁 ale ja si spis ex idealizuju, uz jsem zapomnela tu frustraci a nezajem. Takze to jde se rozejit aby to co nejmin bolelo, ale urcite bych zkusila mluvit a zkousela to napravit, kdyz nebude mit zajem tak pak je rozhodnuti na tobe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
16.5.22 01:36

Ahoj. Napisu ti to ze strany tveho ditete, protoze se v teto situaci dost vidim.

Nasim to nikdy neklapalo a zili spolu 25 let. Dodnes nejsou schopni byt spolu v jedne mistnosti. Ale to je fuk. Jde o to, ze moje mama BOHUZEL mela v hlave vidinu krasne rodiny, kterou bude mit s chlapem, se kterym bude az do smrti. A vis co? Je to totalni hovadina - slova moji mamy.

Uplne od zacatku - vztah mych rodicu byl vzdycky jako na houpacce. Jeden tyden dokonaly par, dalsi tyden se mlatili a hadali.. A pak bylo obdobi treba 14 dni trucu, protoze spolu nebudou mluvit. Ja jako dite jsem vsechno toto vnimala, videla jsem, ze se rodice spolu nebavi, jsou napjati, stekaji po sobe atd.. Ta atmosfera se dala krajet.

I kdyz se moje mama snazila, nikdy jsem ji nemela rada tolik jako tatu. Po jedne strance ji to mrzelo, ale po druhe strance vedela, ze dcery vzhlizi k tatinkum a velmi rada se divala na to, jakou ma dcerusku a manzilka. (To pisu na zaklade jejich slov.)

Jenze pak se mati vzhledla v nejakem chlapovi, se kterym to chtela zkusit. Nic mi nerekla, ja se to dozvedela az v dospelosti. Ve svych 9 letech jsem se dozvedela jen to, ze se stehujeme do mesta vzdaleneho 5o km. A taky se tak stalo. Byly to zrovna prazdniny… Ja byla totalne psychicky v pr… Jen jsem prezivala, byla jsem jen takove telo bez duse… Treba jsem sedela a cele odpoledne cumela do blba. Nefungovala jsem. Tak za par mesicu jsme se stehovaly s mati zpatky k tatovi.

Bylo to pro me super, rodice zase spolu, zase jsem byla ve svem meste. Ale kupodivu za chvili zase ta idylka byla pryc a byly to jen dalsi roky v nefungujicim vztahu.

Jak bych zhodnotila sve detstvi? Pekne, ale s psychickymi nasledky. Pekne, protoze kdyz to nasim zrovna fungovalo, jezdili jsme na vylety a byli idylicka rodina. I po materialni strance jsem nestradala. A hlavne jsem mela zazemi doma. A proc s psychickymi nasledky? Tak nejen ty vykyvy, ale i ty hadky a dalsi veci, ktere tu nebudu rozepisovat, tomu nahraly. Doted s tim musim pracovat.

Co jsem tim chtela rict? Zahod myslenku na udrzeni nefunkcniho vztahu. Dite to pozna, ze to mezi vami neni ok a hlavne se budete vsichni trapit.

Za dalsi - dite bez tatinka. To mi vyznelo, jak kdyby ses od nej chtela vzdalit napr. do jineho mesta. To nedelej. Kvuli diteti zustan ve stejnem meste.

A reseni tve situace? Z toho mala co jsi napsala chapu, ze jste schopni spolu nejak vychazet. Mluvite spolu, nejak zajistujete rodinu, nejak prezivate. Pokud jste schopni se domluvit domluvte se. Na cem? Na tom, ze si date pauzu. Budto at jde on nebo ty do podnajmu. Zustante blizko sebe (myslim aspon stejne mesto, klidne i stejna cast mesta) kvuli diteti, ale zijte si kazdy podle sebe. Tu jde o to, ze pokud bys napr. ty sla do najmu, budes si zit svuj zivot, ale zaroven nevezmes diteti tatu, protoze ten bude pobliz a bude se s nim moct schazet. A jako bonus toto prospeje vasemu vztahu. Budete mit cas urovnat myslenky, zjistit, jak vam bez sebe je. Bud se k sobe vratite nebo naopak nevratite.

Tot muj pribeh, na zaklade ktereho jsem navrhla reseni, ktere nemusi byt nejlepsi, jen je to jedna z moznosti. Rozepsala jsem se, aby zakladatelka mela nad cim premyslet. I kdyz je muj pribeh jiny, mozna, ze i presto pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 09:09

@Capricorn61 Je mi to líto. Právě nechci aby dcera měla psychické nasledky jako ty. Nehodlam se stěhovat do jiného města, pokud možno, budu udržovat kontakt a aktivně zapojovat. Taky jsem r rozpadnute rodiny, pamatuji si jen to, jak mi táta scházel, pak mi scházela máma v období puberty. Ve skole jsem se zhoršila, učitelé to dávali tenkrát za vinu rozvodu. Ale žít v hádkach, to dítě to vidí také. @Hvezda70 Přeji ať vám to vydrží. Aspoň něco hezkého ;) @Svetluska55
Mluvila jsem s ním, pořád stejné.

• Citovat
  • Nahlásit
1528
16.5.22 09:10

Tatínek dítěti zůstane! A dítě bude spokojené, když maminka bude spokojená ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
16.5.22 10:19

Opravdu pokud jste schopni spolu komunikovat, domluvte se. Odstehuj se, zijte si sve zivoty a idealne dovolte Vasemu diteti si vybrat, s kym chce byt (v ramci moznosti). Ted jsem si vzpomnela na pripad, kdy se par rozvedl. Oba zustali ve stejnem meste, byt kazdy na druhe strane mesta. Sice deti meli 1o+, takze byly schopne se sami presouvat po meste, nicmene si mohly vybrat, s kterym rodicem chcou byt. U obou mely zazemi. Takze tyden deti vypadal napr. Po- mama, ut - tata, st - tata, ct - mama, apod. Klidne rano byly u mamy, odpo u taty, na noc u mamy, atd. Doslova si mohly vybrat a byly spokojene. Protoze zustaly ve svem meste, chodily do stejne a sve skoly (coz je pro dite dost dulezite), zustalo jim stare zazemi (byt ve kterem vyrustaly) plus mely jeste jedno zazemi (coz je taky pro dite dulezite, mit zazemi) a jeste k tomu mely oba rodice.

Ja vim, ze to tento par mel vzhledem k veku deti jednodussi, ale i presto se mi toto zda pro tebe jako rozumne reseni. 🙂

Nebudu tady rozebirat majetkopravni vyporadani a jestli se mas stehovat ty nebo chlap, a jestli si mas vzit hrnicky nebo televizi ty, to vzdycky zalezi na domluve mezi vama. Par, ktery jsem popisovala nemeli nijak pravne osetrenou peci o deti, ovsem nevim, jak se domluvili na financich.

Pokud se s muzem domluvite, tak relativne nemusite resit nic oficialne. Zda by to tak fungovalo posoudis nejlip sama. Jen chapu, ze kdybys nahodou sla sama do bytu, tak vyjit bude tezke. :think: Ale prispevek na bydleni si muzes zkusit zazadat.

A nebo, nez se stehovat, nemas moznost jit treba k rodicum? I kdyby na mesic, dva, odpocinete si od sebe s chlapem a zjistite, zda je Vam bez sebe dobre, nebo si chybite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat