Vyhovuje vám homeoffice? A jak ji vnímáte?

30999
15.1.20 17:23

Vyhovuje vám homeoffice? A jak ji vnímáte?

Zjistila jsem, že homeoffice je považována za super benefit. Zajímalo by mě, jestli vám vyhovuje.

Nemyslím tím takové to „vezmu si homeoffice, abych mohla vyzvednout dítě“, což je jiné slovo pro volno, které se pak napracuje :mrgreen:

Myslím, fakt dělat doma.
U mě je produktivita doma… darmo mluvit. Nemůžu se soustředit. I když stokrát vysvětlím, že pracuji, stejně furt na klice visí dítě a manžel chodit s dotazy typu „nechci tě rušit, ale kde máme…“ :pocitac: Do toho mě vytáčí telefonáty od rodiny „když máš volno, nemohla bys…“

Kolikrát jdu raději do práce, i když bych nemusela. :mrgreen: Třeba o prázdninách dítěte, když hlídá muž.

Máte to tak někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19715
15.1.20 17:27

Já jsem nejproduktivnější v noci, takže mi to vyhovuje maximálně. Ale pokud bych měla pracovat ve chvíli, kdy jsou vzhůru děti i chlap, tak neudělám ani pink…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
15.1.20 17:28

Taky se mi lépe pracuje z kanceláře, kde mám víceméně možnost řešit jen pracovní záležitosti. HO si beru v případě, že je dítě nemocné. Do složitějších operací se přes den raději nepouštím, ty si nechávám na večer, když je klid. Přes den v pohodě zvládnu všechny méně náročné činnosti. Já jsem za možnost HO ráda, ale dlouhodobý HO bych asi psychicky nezvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20686
15.1.20 17:30

Já bych to dělat nemohla. Za prvé toho udělám asi třetinu než v práci, protože se k tomu nemůžu dokopat a pak pořád přemýšlím nad něčím jiným a trvá mi to 5× dyl. Treba že bych opravdu měla umýt ty okna, vytrit, přebrat skříň,… A když už u toho sedím, tak můžu mezitím vyprat, dát polívku na plotnu,… A do toho si všichni mysli, jaký mám vegáč. Takže mě víc vyhovuje jít do práce a za 2 hodiny mám hotovo to, co doma za celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426

Kolikrát toho při HO udělám víc než v práci, protože mě nikdo neotravuje jako v kanclu a můžu se soustředit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695

Mám to podobně, když jsem dělala doma s dvouletakem, tak v době, kdy spal a nebo po nocích. Popř. po příjezdu z práce je dostal muž a já se někde zavřela. Ale nejlíp se dělalo v noci. Teď už je ve školce a dělám z domu dopoledne. Jednou týdně kancelář. A je to fajn, pro mě fakt benefit… O prázdninách loni ale celkem pohoda, děcka na zahradě, já taky s notasem, to jsem měla celkem klid… Letos uvidíme, budou zase větší, snad to zvladneme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
15.1.20 17:33

Mam plnej HO a me to vyhovuje maximalne. Navic si muzu delat v podstate jak chci, coz je super. Pokud jsem sama doma, je to samozrejme uplne nejlepsi. Ale co me vytaci je, ze si okoli mysli, ze HO je o kafickovani s kamaradkama, ktery se sem porad cpou a nechapou, ze ikdyz jsem doma, tak proste musim delat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12032
15.1.20 17:33

No tak ja můžu mluvit za partnera. Když má homeoffice, musí do své kanceláře, proto že doma nic neudělá. Tak si pronajal kancl a tam je. Stejně ho tam ale otravujou kamarádi a rodina.
Já bych to psychicky nezvladala.
Já mám zkušenost jenom se studiem a dětmi. Můžu ideálně v noci, když spí. Strašně me rusi a samozřejmě otravujou. Chlapa bych asi zabila, kdyby me otravoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
15.1.20 17:39

@Bábrdl mám full home office, jezdím pouze na služebky. Za nic na světě bych neměnila a pokud by mi firma na tento benefit sáhla, dala bych výpověď a šla jinam. V zahraničí je to běžné a problémy s rodinou či známými jak to popisujes rozhodně nemám. Popravdě říct ti, že máš volno, je teda do nebe volající drzost. Asi bych byla v tomhle ostřejší a dost jasně vysvětlila, že volno nemám a ať mi nevolají do práce, pokud se to stává často.

• Citovat
  • Nahlásit
10985
15.1.20 17:42

Mě vždycky nakopávalo to, co jsem neměla (co bylo vzácnější). Takže když jsem pracovala v kanclu a výjimečně si mohla vzít HO (např. když měl přijít revizák na kotel apod.), tak jsem během toho dne doma byla mnohem produktivnější (asi jsem chtěla dokázat, že jsem to doma neproflákala, mohla jsem se soustředit…).
Když jsem byla v pokročilém těhotenství a doktorka už mě nechtěla nechat jezdit 2h denně v autě, tak jsem nabídla v práci HO místo neschopneky, ale po prvním týdnu jsem se začala flákat a byla brutálně neproduktivní. Ve firmě teda byli rádi, že jsem ještě pracovala, ale já se teda za výsledky svojí práce dost styděla, a když jsem jednou za 14 dní dorazila na den do kanceláře, tak jsem měla zase ten drive a chuť makat (a doma mě to zase přešlo :mrgreen: )
Nejhorší bylo, že jsem doma pracovala pořád a nikdy. Práci jsem věnovala víc času, ale bez té efektivity, takže mi ten čas nabourával všechno.
Výhradní HO bych nechtěla, HO např. 1-2 dny v týdnu, kdy bych si mohla nastavit, co přesně dělat (abych nad sebou měla bič např. v podobě reportů na termín apod.) bych asi brala.

Příspěvek upraven 15.01.20 v 17:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
15.1.20 17:43

Naprosto mě vyhovuje. Zázemí kanclíku nepotřebuji, kafeterii nevyužívám, drby mě nezajímají, tak jsem naprosto v pohodě.
Vše se časem naučíš, ale někomu toto nevyhovuje, nezvykne si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17747
15.1.20 17:45

Nektere dny jsou lepsi, nekter horsi. Mene narocnejsi veci jsou jednoznacne lepsi pro HO. Zvladnu se na ne soustredit, kdyz kolem mne je srumec. Usetrim ten cas cesty, chystani. Obcas odbehnu neco zamichat, pustit pracku, zapnout pekarnu…kdyz se obcas potrebuju plne soustredit, jedu do prace, to je pak lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
15.1.20 18:10

Vyhovovalo mi to, teď mám práci, kde je home office nemožný, vyhovovalo mi to skrz absolutní volnost. Dělala jsem asi dva nebo tři měsíce jen doma, než jsme měli kancly, a musím říct, že pak už to bylo na palici, chyběl mi ten kontakt s lidma. Dál jsme si mohli brát práci domu jak bylo libo, ovšem ano, to co jsem v práci udělala za 4 hodiny mi doma trvalo dvojnásobně dýl. A to nemám děti, ani rodinu, mohla jsem k tomu sednout a jet, no, někdy to nevyšlo :mrgreen: radši jsem byla v kanclu. Ale dnes bych to občas brala, když potřebuju vypadnout v týdnu někam, padne mi na to dovolená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
15.1.20 18:13

Vyhovuhe mi velmi. Usetrim cas dojizdenim do/z prace. Pokud je dite nemocne, nemusim so brat ocr, kdyz mam rymu ci virozu, pracuji z postele.
Produktivni jsem doma stejne jako v kanclu, mozna i vic, protoze prostoje v praci (agenda je zpracovani chodi obcas narazove) mohu vyplnit efektivne treba nacpanim pracky, vysatim bytu apod.
Ale neni to pro kazdeho, nekdo nad sebou ten bic v podobe neustalehi dozoru potrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
15.1.20 18:14

Prosím popište mi, co konkrétně vás home Office obnáší? Jste např účetní nebo jaké profese jdou takto zvládat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat