Vyhozen z ÚP při pracovní neschopnosti

Anonymní
21.1.20 16:01

Vyhozen z ÚP při pracovní neschopnosti

Kamarad pracuje a zaroven je v evidenci UP. Protoze mu misto nasel UP a na jeho vyplatu také přispívá. Pro nemoc se nedostavil na UP a zastavili mu podporu i jine prispevky. Nyni nebi z veho ma zit. Den predem mu bylo zle a den po te byl u Dr. Od zoho papiry ma, jen ne na den, kdy mel byt na UP. Chapu ze mohl zavolat aspon, ale pry mel ten tyden takove krece, ze na nic okolo nemyslel s zkousel prezit. Dekuji za tady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

655
21.1.20 16:12
@Anonymní píše:
Kamarad pracuje a zaroven je v evidenci UP. Protoze mu misto nasel UP a na jeho vyplatu také přispívá. Pro nemoc se nedostavil na UP a zastavili mu podporu i jine prispevky. Nyni nebi z veho ma zit. Den predem mu bylo zle a den po te byl u Dr. Od zoho papiry ma, jen ne na den, kdy mel byt na UP. Chapu ze mohl zavolat aspon, ale pry mel ten tyden takove krece, ze na nic okolo nemyslel s zkousel prezit. Dekuji za tady

Tak to ma smulu, UP proste bez omluvy za nedostaveni se vyrazuje z evidence a s tim konci i vyhody s tim spojene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2916
21.1.20 16:28

Co za rady chcete? Je holt blbej a jeho vykladani je vymluva, kterou si vymysli 90% lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2301
21.1.20 16:33

Může se odvolat, ale na 99% bude odvolání zamítnuto. Kdyby byl u lékaře ten samý den a jen hned nedoložil na ÚP potvrzení, ještě by to šlo za určitých okolností omluvit, ale druhý den ne. PN pro uchazeče o zaměstnání nejde vystavit zpětně. Zákon o zaměstnanosti neumožňuje žádné zmírnění tvrdosti, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
21.1.20 16:35

Chudák, křeče, že jen přežíval, ale k doktorovi nešel. když mi je tak zle, že nezvládnu ani omluvu na UP, volám si sanitku. Jen ať tyhle nemakačenka úřad vyřazuje, proč mu má stát platit dávky, když je i línej se omluvit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 16:43

Kamarad :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
21.1.20 16:52

A v práci se také přes křeče neomluvil? Nedal vědět, že nedorazí? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
21.1.20 16:55

Obavam se, ze tady se nic nezmuze. Pokud bude sankcne vyrazen z UP, tak pokud vim, muze se hlasit nejdrive za pul roku opet do evidence. Bude muset hledat jiny zdroj prijmu - brigady + klasickou praci na HPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2755
21.1.20 17:22

Přesně jak píšou všichni “kamarád” má smůlu, stačilo zvednout mobil a zavolat pani nebo ke komu chodí a omluvit se. Určitě má i chytrý telefon tak stačil jeden e-mail (ležet v posteli a naťukat to) který zabere par minut a měl by klid. Také jsem teď byla na UP - i když jsem 2O. hodin spala a zbytek zvracela a dusila se kašlem stejně jsem ten e-mail napsla. Sice za hodinu ale napsla.
Za nedostavení ho vyřadí na půl roku pokud je to opakovaně můžou i na dýl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 19:26
@Anonymní píše:
Kamarad pracuje a zaroven je v evidenci UP. Protoze mu misto nasel UP a na jeho vyplatu také přispívá. Pro nemoc se nedostavil na UP a zastavili mu podporu i jine prispevky. Nyni nebi z veho ma zit. Den predem mu bylo zle a den po te byl u Dr. Od zoho papiry ma, jen ne na den, kdy mel byt na UP. Chapu ze mohl zavolat aspon, ale pry mel ten tyden takove krece, ze na nic okolo nemyslel s zkousel prezit. Dekuji za tady

Trochu nechápu - má práci na HPP a je v evidenci a bere podporu v nezaměstnanosti? To je nějaké tréninkové místo nebo jak? Jinak jak bylo zmíněno výše, pokud se nedostavil bez omluvy, nic nezmůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1152
21.1.20 20:10

@DeeSocialWorker
Konečně první člověk, který se nad tím pozastavil. To bylo to první, co mě trklo do očí. I kdyby to byla pouze brigáda, tak po dobu brigády by od ÚP podporu nedostával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama