Vyhrála jsem dost peněz - vadilo by to UP?

Anonymní
17.11.15 18:42

Vyhrala jsem dost penez-vadilo by to UP?

Ahoj. Vyhrala jsem v jedne soutezi peknou castku penez, konkretne 40 tisic :) No a jsem z toho jeste vyjukana. A napadla me jedna vec, mozna se mi budete smat.Jsem ted na uradu prace a beru podporu. Myslite, ze kdyby to vedel pracak, ze jsem vyhrala tolik penez, tak mi podporu seberou? ja si teda myslim, ze urcite.Mam si s tim lamat hlavu? resily byste to? nebo jsem blazen?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70109
17.11.15 18:46

Podle mě ne, není to příjem z žádného pracovního vztahu, ani to není výsluha i nemocenská, což jsou věci, které nejdou dohromady s podporou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
17.11.15 18:48
@Anonymní píše:
Ahoj. Vyhrala jsem v jedne soutezi peknou castku penez, konkretne 40 tisic :) No a jsem z toho jeste vyjukana. A napadla me jedna vec, mozna se mi budete smat.Jsem ted na uradu prace a beru podporu. Myslite, ze kdyby to vedel pracak, ze jsem vyhrala tolik penez, tak mi podporu seberou? ja si teda myslim, ze urcite.Mam si s tim lamat hlavu? resily byste to? nebo jsem blazen?

Ne, hlavu si s tím fakt nelámej… ;) Zase tak závratná částka to není.
No a gratulace!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83634
17.11.15 18:51

Gratuluji zakladatelko. Těžkou hlavu bych z toho neměla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
17.11.15 18:51

To nejsou žádné peníze a nikam se neoznamují. Moc ti to přeju, ať už jsi kdokoliv. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
17.11.15 18:55
@Anonymní píše:

hlavne at te nikdo nenaprasi nikdy nevis :pankac: ;) nerikala bych to verejne radsi 8)

• Citovat
  • Upravit
70109
17.11.15 18:56
@JayLee píše:
hlavne at te nikdo nenaprasi nikdy nevis :pankac: ;) nerikala bych to verejne radsi 8)

A čemu by to naprášení mělo vadit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
17.11.15 18:57

Mám za to, že je to prostě „příjem“, který není klasickým příjmem, něco jako dar, výhra, a to dokonce už zdaněná, takže se nemusí ani hlásit v daňovém přiznání :nevim: Přijde mi to, jkao kdyby podporu ovlivňovalo dejem tomu, že v daném období měl někdo narozeniny a dostal nějaké peníze darem, nebo dědil, nebo tak něco. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
17.11.15 19:00

@Emilie Souhlas, jen si nejsem jistá tím daňovým přiznáním, protože nevím, zda jsou již předem zdaněné všechny výhry, určitě se neuvádí sportka, ale zbytek nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
17.11.15 19:01

Tohle by mít vliv nemělo. a gratuluju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.15 19:10

Prave nevim, ale budu se muset nechat vyfotit a budu na internetu.Moc z toho nemam radost, ale co mi zbyde :)

• Nahlásit
  • Citovat
201
17.11.15 19:14

Pokud nebereš soc. dávky jako příspěvek na bydlení atd.tak bych to taky neřešila, ale to by tě musel někdo naprášit. Brácha chudák celý rok šetřil na teple a na vodě a za odměnu mu odejmuli dávku na 2 měsíce, protože měl dost velký přeplatek. Prostě každá koruna navíc a už se po vás vezou :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
17.11.15 19:18

@prekulka A jako proč by mu měli platit, když to za bydlení neutratil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
17.11.15 19:37

@j.a.n.i1 Jani on nebral na bydlení bral jen nějaký doplatek životního minima já se v tom nevyznám, pracuju. Je v podnájmu kde nemá trv. bydliště tak nemá na nic co se týče bydlení nárok. Je teda hrozný, že 20 let makal dával daně a když ho teď poslouchám jak s ním jednají na úřadech tak to je teda smutný. Ale to už jsem v jiném tématu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
17.11.15 19:40
@prekulka píše:
Pokud nebereš soc. dávky jako příspěvek na bydlení atd.tak bych to taky neřešila, ale to by tě musel někdo naprášit. Brácha chudák celý rok šetřil na teple a na vodě a za odměnu mu odejmuli dávku na 2 měsíce, protože měl dost velký přeplatek. Prostě každá koruna navíc a už se po vás vezou :-(
:mrgreen: chudák :hug: on dostává dávky na to, aby zaplatil bydlení a je logické, že když mu to vrátí, že se přeci dávka sníží. takhle by si všichni „spořili“ z daní ostatních :mrgreen: Jinak zakladatelko, výhru nemusíš přiznávat a fakt to není takový ranec, že by jsi z toho žila kdovíjak nad poměry :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama