Vyhrály jste nad PCOS?

Attila8
28.7.15 13:26

Vyhrály jste nad pcos?

Ahoj holky co máte pcos, chci se zeptat jestli jste některá zvládla boj jen za pomocí změny jídelníčku a vitamínů. Já mám pcos, mám nadváhu, akné ale co je nejhorší nemám přirozeně ovulaci ani menstruaci, zkoušela jsem bylinky ale pomohly mi tak na dva měsíce a pak zas nic. Teď jezdíme s manželem do ivf Zlín, mám za sebou první iui a nedopadlo to dobře, další cyklus jsem měla opět clostilbegyt ale dnes na kontrolním utz jsme zjistili že jsem na clostil nezareagovala. Chtěla bych normálně otěhotnět, v srpnu manžel odjíždí na dva měsíce pryč a chtěla bych se nějak zkusit dát do kupy, co vám pomohlo mít ovu i MS bez pomocí hormonů? Díky

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

358
28.7.15 13:55

Ahoj, u mě to nedošlo až tak daleko, jako u Tebe, ale podařilo se vyhrát ( jestli to teda v mým případě můžu takhle nazvat :-D ).
Po vysazení antikoncepce, kterou mi tenkrát dali hlavně kvůli pravidelné menstruaci (nechápu, ale budiž), jsem to vůbec nedostala, zjistili mi pak PCO. Nadváhu mám taky. Při mejch 165 cm jsem měla 93 Kg. Dr mi dával Proveru, díky který jsem měla ms, ale nevím, jestli jsem ovulovala. Jedla jsem jí a snažili jsme se rok. Pak se mezi mnou a přítelem cosi stalo, já se na všechno vybodla a Proveru vysadila. Začla jsem chodit cvičit ( hrozně jsem si oblíbila Race Walker, chodila jsem i čtyřikrát do tejdne), začla jsem se věnovat víc kamarádkám, našla jsem si novou práci a po pár měsících se i bohužel rozešla po x letech s přítelem. Bez Provery jsem to po třech měsících prázdna sama od sebe dostala, další měsíc taky + - ve stejným období, další taky no a čtvrtá ms už se nedostavila. Teď jsem v devátým týdnu.
Takže ve zkratce u mě zapůsobilo se hodit hlavně psychicky a možná i trochu fyzicky do kupy.
Nezhubla jsem moc, dala jsem dolu za půl roku 8kilo, ale spíš jsem se cejtila o hodně líp. Zbavila jsem se práce, která mě štvala a v nový jsem neměla čas myslet na nic jinýho než na tu práci, začala jsem dělat věci, který mě baví atd. U mě pomohla ta blbá nenáviděná a pořád omýlaná fráze - nemyslet na to. Dr mi řekl, že je to hlavně změnou psychickýho stavu. :nevim: já tomu do teď nemůžu věřit a srovnávám se s novou informací a otec dítěte, se kterým jsem vlastně skoro stejně dlouho, jako jsem těhotná, tak ten už se nemůže dočkat..

Zkus si fakt od základu změnit nálň svýho volnýho času a věnovat se víc sobě, třeba to pomůže. A když ne, tak se aspoň budeš v tohle pitomým období cejtit líp :hug:
Držím Ti palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
28.7.15 14:05

@LIEBEhexe tak to gratuluji to je krásné :) no já jdu do nové práce v září tak uvidím. Jinak já moc času jako tak nemám je mi 29 dálkově studuji, chodím do práce do toho máme psy takže volný čas věnuji jim, pak denně jezdím na kole protože to mě strašně baví ale nedokážu říct ne sladkostem, jsem úplně posedlá kokinama :(

• Citovat
  • Upravit
358
28.7.15 14:16

No joooo, kokina, hned bych si nějaký dala :lol: tak třeba fakt pomůže ta práce, přijdeš na jiný myšlenky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
28.7.15 14:41

@Attila8 kamarádka „vyhrála“ po prvním těhotenství a kojení, které ale bylo po IVF. Nějak se jí to tam ty hormony umoudřily..a druhé už má přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19173
28.7.15 14:42

Taky mám PCO. Já s tím teda nějaké extra velké problémy nemám, cykly relativně pravidelné (31-37DC). Ovulace potvrzena dle UTZ několikrát po sobě. V podstatě mi to dělalo problémy jen při IVF (které jsme podstupovali kvůli partnerovi), kdy jsem při minimální stimulaci měla přes 25 vajíček a myslela jsem, že mi břicho praskne vejpůl :oops: :) Jinak mi ovulaci „zesílil“ kontryhelový čas - ten doporučuji.
Jinak holky, vážně myslíte že tu nadváhu máte kvůli tomu? Dá se to nějak dokázat, že je to právě zapřičiněné PCO?? :think: :think:
Já mám 168cm a 57kg, ale musím se hlídat, jinak letí váha nahoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
28.7.15 16:26

@Kikuška90 Já nepsala, že mám nadváhu kvůli tomu a rozhodně jí kvůli tomu nemám, jsem milovník dobrýho piva, takže můj pupan určitě nebude zblblejma hormonama :) i když je fakt, že na to jak vypadám se dost hejbu, těžko říct :) spíš jsme to mysleli tak, že nadváha to PCO ještě zhoršuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
28.7.15 16:45

Tak jasně že nejsem tlustá kvůli pcos ale slyšela jsem že právě to pcos se zmírní nebo zmizne když tlustá holka zhubne. Kontryhel na mě přestal taky působit, protože jsem ho pila skoro rok každý cyklus takže moje tělo na něj moc nereaguje, právě se mi stenčují možnosti když na bylinky nereaguji, teď jsem zjistila že clostil semnou taky nedělá zázraky. A zkoušeli jste třeba ty inofolic nebo gynex nebo tak? Potřebovala bych tak někoho kdo to má jak já že bez hormonů nemá ani MS to že někdy má cyklus normální ale má slabší verzi pcos mi moc nepomáhá a navíc tu teď byla švagrová co je ve čtvrtém měsíci a jsem z toho v depresi, přeji jí miminko ale prostě bych ho už chtěla taky :,(

• Citovat
  • Upravit
28.7.15 17:00

No ja jsem stihla i kdyz mam PCOS, takze hubnuti u me nebylo, ale jim zdrave a i jsem jidelnicek upravila, nicmene nepomohlo. Zmenila jsem praci na mene stresujici, pila jsem kontryhel apod., ale nic. Menstruaci mam pravidelnou, ale neovuluji, delaji se mi cysty na vajecnicich. Nakonec jsme skoncili po ruznych pokusech (partner ma super spermiogram) na ivf. Druhy transfer byl nakonec uspesny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
28.7.15 17:23

@Shiroi.Ichigo a iui jste nezkoušeli? Já jsem před x lety darovala vajíčka a měla jsem hss a byla jsem týden v nemocnici na kapačkách tak se toho ivf hrozně bojím a navíc nemám jen tak bokem 30 000 na to… Teď šetříme na dřevo a doděláváme barák :?

• Citovat
  • Upravit
28.7.15 17:31

Jo iui a casovany pohlavni styk jsme meli taky nekolikrat (prave s ohledem na manzeluv spermiogram)- bez vysledku, bohuzel. Na ivf jsem taky reagovala ohss ale nastesti jsem nemusela do nemocnice, jen jsem musela pit ty ctyri litry, jist hodne bilkovin a k tomu jeste protifar, a nakonec z toho bylo tehotenstvi :-) ale samo neni o co stat pokud jde o ohss. Pokud jde o ivf tak to samo neni levny, ale nastesti jsme o tom nemuseli uvazovat. Nicmene nekde delaji studie a pak je ivf zadarmo a nepocita se ani do pokusu placenych pojistovnou myslim, tak se zkus podivat. I kdyz samo je lepsi „prirozenou“ cestou, ty hormony jsou dost hrozny. Navic u PCOS je pry - rikal doktor - tezky strefit spravne mnozstvi, aby to nebylo ani moc ani malo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
28.7.15 17:36

@Shiroi.Ichigo a co drilling vaječníku? Nenavrhli ti? Mě ještě nedělali průchodnost vejcovodu a dr mi říkala že pokud se nepovede další iui tak půjdu na tu průchodnost, chtěla bych ji poprosit jestli by mi místo kontrastní látky a rtg nemohli udělat laparku a ten drilling když mám pcos, hodně holkám to prý pomohlo a vyhly se ivf manžel má spermiogram v normě. Problém je u mě.

• Citovat
  • Upravit
28.7.15 17:37

@Attila8 já jsem špek bez ovulace a bez podání agolutinu nemám ani MS :zed: :zed: :zed:
Navíc mi před 6 týdny odoperovali polypy v děloze a pořád čekám jestli MS zázrakem nedojde a ono pořád nic. :nevim:
Pila jsem inofolic…bez úspěchu, ovu nikde. Na clostil 1×denně jsem taky nereagovala a teď první měsíc piju gynex a taky žádný zázraky nepozoruju :zed: :zed:
Moje dr má teď dovolenou, tak příští týden tam musím zajít, ať mi dá zasejc injekci ať můžu nasadit utrogestan a pak další měsíc zase clostil :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.15 17:45

Připojím se k vám. Troufám si říct, že jsem nad PCO vyhrála. Dnes mám skoro 3- letého syna a od porodu už PCO nemám, potvrzeno lékařem. Mám vyzkoušeno, že je to o stravě a to hodně, pohybu a hlavně psychického klidu. Sem tam si zobnu i vitamíny, hlavně béčka, ty to hodně ovlivňují. Vysadit cukr, mouku. A samo se mi tělo dalo do normálu. MS mi chodí pravidelně a ovuluji také spontánně, bez léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.15 17:52

@Attila8 mam ( mela jsem) take PCOS s anovulaci. 10 roku snazeni, 5 ivf, „staveni se na hlavu“ tzn. Bylinky, Nosifol, atd atd a nic. Po ivf jsem vzdy otehotnela a nedopadlo to. Pak jsem se na to vse vykaslala a snazeni odlozila na nekdy v budoucnosti. Smirila jsem se s bezdetnosti, zacala jsem si s pritelem uzivat zivota, zhubla jsem za pul roku 20 kg. Ms byvala nahodne a zcela nepravidelne pokud tedy nejaka sama prisla a po zhubnuti byla najednou po 32 dnech pravidelna. No a za mesic po cilovem zhubnuti mi ms nedosla a ja zacala detoxikovat organismus, ktery byl dle me rozhazen radikalni dietou. No a malem jsem vydetoxikovala sve dite. Pocate prirozene, bez snazeni, tehu ukazkove. :mrgreen:
Iva

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama