Vyhřezlý děložní čípek - pokles dělohy po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kittystar
Povídálka 31 příspěvků 03.02.18 21:13
Vyhřezlý děložní čípek - pokles dělohy po porodu?

Ahoj holky. Mám větší a choulostivý problém. :( Jsem čtyři měsíce po druhém porodu - spontánní, dcera hodně velká, vše ale bez problémů, kontrola po šestinedělí také OK. Sex doteď ale nic extra. Postupně mě tam něco pořád jakoby tlačilo, ale nevnímala jsem to a myslela si, že se to srovná. Teď naposledy to ale bolelo vic a pak jsem ještě začala malinko krvácet. :? Lekla jsem se. Po prozkoumání toho tam dole jsem se zděsila - dole skoro hned u vchodu mi cosi kouká, vypadá to na čípek. 8o Máte některá zkušenost? Mám z toho hrůzu. Může to být díky povolenému pánevnimu dnu? A co s tím? Tlačí to - sex nepřipadá v úvahu. Achjo. :oops: Tak krásný porod a teď tohle. K Dr jsem samozřejmě objednaná. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 03.02.18 21:17

Nedávno jsem o tom někde četla v diskuzi. Ženský měly to samý co ty. Říkaly, že v těhotenství se jim to vytáhlo zpátky, po porodu to ale zase kleslo. Myslím, že se to možná dá řešit operativně, ale tím si nejsem jistá :-(

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 03.02.18 21:19

https://www.emimino.cz/…chvy-131137/
https://www.emimino.cz/…cipek-72959/
zkus tyhle diskuze

Teresa.p
Kecalka 209 příspěvků 03.02.18 21:22

Ahoj, nekdy se to stane-prolaps pochvy. bez na gynekologii. nekdy staci posilovat panevni dno, nekdy se resi operativne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 21:25

Sex jedine na zadech, to by melo byt vse na svem miste. ja po porodu deti, obe dost pres 4 kg jsem na tom stejne. chtela bych si za nejaky cas nechat vyndat delohu, podle me tam musim mit neco utrhleho, co nejde vycvicit.

kittystar
Povídálka 31 příspěvků 03.02.18 21:35
@Anonymní píše:
Sex jedine na zadech, to by melo byt vse na svem miste. ja po porodu deti, obe dost pres 4 kg jsem na tom stejne. chtela bych si za nejaky cas nechat vyndat delohu, podle me tam musim mit neco utrhleho, co nejde vycvicit.

Taky mám takový pocit. :,(

kittystar
Povídálka 31 příspěvků 03.02.18 21:37

@Teresa.p už jsem objednaná, tak jsem zvědavá co mi poví… O operaci jsem toho četla hodně, prý pomůže jen na pár měsíců. :-(

kittystar
Povídálka 31 příspěvků 03.02.18 21:38

@Elvinerha děkuji moc. Vše jsem přečetla, moc dobré vyhlídky to nejsou :(

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28305 příspěvků 03.02.18 22:35
@kittystar píše:
@Elvinerha děkuji moc. Vše jsem přečetla, moc dobré vyhlídky to nejsou :(

tak operace, pomůže bezpečně.

Maylaa
Kecalka 323 příspěvků 03.02.18 23:17

Prolaps pochvy a nebo pokles delohy. Uz mnoho let posiluji panevni dno, po porodu jsem cvicila specialni cviky uz 24 hod po porodu. Stejne jsem se tomu nevyhla - dcera skoro 4 kg, sla na svet rychle. Nejhorsi to bylo prvni 3 mesice. Behat jsem zacala az po 3/4 roce, ale cas od casu citom pokles a musim dat pauzu. Poskoky uz ani omylem. Cvicenim se zlepsuji nasledky, ale neopravi se to. Resenim je bud odebrani delohy, nebo vyztuzeni posevni steny sitkou - nema to dozivotni ucinek, je nutna reoperace

kittystar
Povídálka 31 příspěvků 04.02.18 06:06

@Burj Chalifa právě že všechny zkušenosti, které jsem slyšela i četla byly proti operaci, jelikož prý děloha po zákroku po pár měsících zase padá zpátky dolů :(

kittystar
Povídálka 31 příspěvků 04.02.18 06:09

@Maylaa Právě - odebrání dělohy mi přijde až moc drastické a vzhledem k tomu, že budu chtít třeba další miminko, tak ani nepřipadá v úvahu. A operace je prý jen na chvilku. :( To je děs opravdu…

anonymka227
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 13.04.18 12:23

@kittystar můžu se zeptat jak jste dopadla? Jsem po druhém porodu 3 měsíce a jsem na tom podobně. Kromě toho je mi teprve 26 let a třetí mimčo bych ještě ráda měla :zed: dost mě bolí v kříži i podbřišku :roll: děkuji za odpověď

chs.jasmin
Kelišová 6991 příspěvků 13.04.18 12:49

@kittystar Ahoj,

myslím, že to čípek nebude, ale bude to „jen“ vyhřezlá sliznice. Zajdi si na gynekologii - v šestinedělí to neřešil lékař? Zadní nevadí - dá se budto u třetího porodu přišít, nebo rovnou objednat na plastiku. Přední vadí, protože muže táhnout močový měchýř a pak může žena trpet ruzným stupněm inkontinence.

:mavam:

anonymka227
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 13.04.18 13:15

@chs.jasmin já se bojím že to bude horší. Když stojím a strčím si dolů ukazováček tak ho tam strčím jen ke kloubu cca 5 cm a cítím čípek. Do této doby jsem měla jen boulicku trochu vzadu, ale před třemi dny jsem táhla starší dceru 14 kg a od té doby mě dole pobolívá, tak mě napadlo si tam dnes sáhnout a to je moje zjištění :nevim: k dr jsem objednaná ke konci příštího týdne

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama