Vyjednávání o mzdě při přechodu na smlouvu na dobu neurčitou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
76
10.1.22 23:11

Vyjednávání o mzdě při přechodu na smlouvu na dobu neurčitou

Ahoj, řeším teď trochu takové dilema. Pracuji v IT (korporát) a skončila mi roční smlouva, šéfové projevili zájem mi smlouvu prodloužit na dobu neurčitou. Rád bych pokračoval, nicméně jsem silně demotivovaný, když jsem zjistil, že kolegové, kteří umí mnohem méně, na obdobné pozici berou téměř 2× víc než já. Chci si vyjednat lepší podmínky, jinak budu muset odejít. Zajímalo by mě, jestli je možné při přechodu na smlouvu (doba neurčitá) si vyjednat výrazně vyšší mzdu, než při nástupu např. o 20-30 tis. více? Má někdo podobnou zkušenost? Vím, že pro firmu mám přidanou hodnotu. Díky za názory ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1003
10.1.22 23:27

No, pokud jsi schopný ajťák, tak aktuálně pravděpodobně taháš za delší konec provazu, nebála bych se toho využít.
V první řadě, pokud už projevili zájem o prodloužení na neurčito, měli by sdělit - nebo se zeptej, pokud sami nesdělili - zároveň i to, za jakých finančních podmínek to bude.
Pokud ti to bude málo, řekneš jim svou představu, klidně můžou vědět, že máš i jiné nabídky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28477
10.1.22 23:35

Jiste to muzes zkusit, aspon uvidis, jestli o tebe opravdu stoji a jestli tvoje pozadavky a mineni o svych schopnostech nejsou trochu mimo misu.
Nakonec, v nejhorsim proste pujdes, ne? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
11.1.22 04:16

@Marega10 určitě. Prostě řekni že chceš pokračovat, ale máš jiné a lepší nabídky a že si představuješ tolika tolik a buď ti to dají nebo jdeš jinam. To je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
11.1.22 05:56

@Marega10 určitě bych svůj požadavek sdělila vedení. Jestli o tebe stojí tak se dohodnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
11.1.22 06:45

Pokud se firmě vyplatíš, tak ti přidají. Třeba ne tolik, kolik chceš, ale přidají. Otázkou je, jestli opravdu umíš 2× tolik co kolegové a jak to umíš prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
11.1.22 06:50

@Marega10 pokud se nedomluvis, tak mi napis a sezenu ti takovou praci v IT, ze nebudes vědět, co s penězi :lol: Dělám v personální agentuře a sháníme schopné ajtaky, které jsou tedy hoodne adekvátně zaplaceni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
11.1.22 07:37

@suzka1 To tedy koukám, na co všechno je emimino dobrý. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
11.1.22 07:47
@Marega10 píše:
Ahoj, řeším teď trochu takové dilema. Pracuji v IT (korporát) a skončila mi roční smlouva, šéfové projevili zájem mi smlouvu prodloužit na dobu neurčitou. Rád bych pokračoval, nicméně jsem silně demotivovaný, když jsem zjistil, že kolegové, kteří umí mnohem méně, na obdobné pozici berou téměř 2× víc než já. Chci si vyjednat lepší podmínky, jinak budu muset odejít. Zajímalo by mě, jestli je možné při přechodu na smlouvu (doba neurčitá) si vyjednat výrazně vyšší mzdu, než při nástupu např. o 20-30 tis. více? Má někdo podobnou zkušenost? Vím, že pro firmu mám přidanou hodnotu. Díky za názory ;)

V jakem městě? Jestli Praha tak bych klidně rozjela nějaké pohovory. A taky jaký IT obor? Pozice? Nějaký FA muže mít 70-100, developer 80-150. Jak moc schopny jsi ty? Mas za 150 co nabídnout? Muže byt kvalitní FA s přesahem do Testera a PM certifikaci tak proč mu ty prachy nedat když si je zaslouží :nevim: další ves je jestli ti tu smlouvu chtějí prodloužit ze jsi tak strašně dobrý, nebo za to co umis je pro ne aktuální cena přijatelná a za víc by te nechtěli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
11.1.22 07:55

@Fee-bee my taky furt hledáme developery, analytiky a testery (dělám v IT firmě, ne personalka) Jedine čeho bych se bála je, ze pan asi nebude nic moc extra když není schopen se v tomto odvětví prosadit a potřebuje se radit na ženském fóru o mateřství. Když už tak bych se radila na nějakých chlapskych fórech :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
11.1.22 08:00

@hospodki To samé jsem si říkala také. Proč se chlap radí na e-miminu? Zvláštní. Asi moc kule mít nebude. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3225
11.1.22 08:54
@hospodki píše:
nebude nic moc extra když není schopen se v tomto odvětví prosadit a potřebuje se radit na ženském fóru o mateřství. Když už tak bych se radila na nějakých chlapskych fórech :nevim:

Souhlas, ovšem kde je stanoveno, pro koho a o čem toto fórum je? Už se to tady opakovaně probíralo, podle mně ale neuspokojivě. Kdyby se to jmenovalo e-žena nebo třeba e-femina ap. tak bych připustil, že je to pro ženy, ovšem v dnešní době by to bylo diskriminační, tedy nepřípustné. Ale e-mimino? Co mají s miminem společného otázky, právní, ekonomické, zdravotní, vaření atd. atd. troufám si říci, že takových je nejméně 90%. A někdy tazatelky oslovují např. maminky, to nestojí o radu od muže - lékaře nebo bezdětné právničky? A myslíte, že by muž nedokázal dát odpověď na asi nejčastější otázku: „Hned po menstruaci jsem si udělala těhotenský test - byl negativní, mohu být přesto těhotná?“ Jinak následuje odpověď: „S největší pravděpodobností těhotná nebudeš, ale počkej pár dní a udělej si test znovu“, po pár dnech: „I druhý TT byl negativní, mohu být přesto těhotná?“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
11.1.22 09:32

@Luboš P Tak urcite se shodneme, ze je tu jen par chlapu a odhadem 98-99 % uzivatelu jsou zeny a to mysleni je rozdilne. Zena radi ze sve pozice a svych zkusenosti a tech, ktere by tu delaly manazerske posty nebo zadaly o tak markantni financni navyseni je mizive mnozstvi. Urcite se najde nekdo kdo poradi a dokonce relevantne, ale selsky rozum veli, ze nepujdu chytat sumce na koupaliste, ale spis na prehradu ;) Naproti tomu poradit s nemocemi, varenim, vyberem autosedacky.. to muze kdokoliv, protoze to jsou informace co je schopen si vyhledat a porovnat temer kazdy. Aby nebyla mylka, ja nemam problem s tim, ze tu jsou chlapi a radi/ptaji se, jen nechapu, ze na takto specificky dotaz ocekava zrovna zde nejakou pouzitelnou odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
11.1.22 12:24

@suzka1

a práce z domova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
11.1.22 13:48

Asi budeš mladý a bez závazků - takže si klidně o navýšení na rovinu řekni (20 tis. v profi IT není zas tak závratné navýšení), buď ti to vyjde, nebo aspoň budeš vědět, že se tvoje sebehodnocení trochu míjí s realitou (to je k nezaplacení). :)

Bohužel jsem se setkávám s případy, kdy se IT lidi, hlavně mladí, dost přeceňovali. Píšeš, že ostatní míň umí - tím myslíš, že mají horší školy, kratší praxe? Nebo v čem to spočívá? Těžko by si někdo přeplácel někoho, kdo toho moc neumí. Taky je možné, že toho sice hodně umíš, ale vedení ten tvůj přínos nerozeznalo.

A nebo prostě krotí náklady - a starší kolegové mají víc, protože cca před 3-5 lety si každý mohl diktovat kde co a nebyl problém mu to dát - v tom případě závisí na tom, jestli jsou schopní sehnat za stejné peníze někoho jako tebe (a já teda nedostatek IT lidí - minimálně v junior a middle levelu - nijak nepozoruji, naopak jdou i mzdy trochu dolů, protože neustále roste počet absolventů).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat