Výjimka pro prarodiče z ciziny při zákazu cestování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
608
11.1.22 18:17

Výjimka pro prarodiče z ciziny při zákazu cestování

Ahoj, řešíme se ženou dost zásadní věc, která podle mě není jen náš problém, ale na internetu jsem k tomu zatím nic nenašel. Žena je Ukrajinka, zatím si neudělala občanství ČR, což se ukazuje jako chyba, vyřešilo by to vše (pozdě bycha honit). Řešíme, jak sem v té pitomé době dostat na návštěvu její rodiče. Jejich země byla označena jako riziková a tudíž mají zákaz. Mají tu dva vnuky, teď se jim narodila vnučka, přijeli by za ní klidně na měsíc a dívají se jen na fotky. Jediná výjimka, kterou jsem pro ně v té hloupé vyhlášce našel, je tato (tučně vyznačena jejich situace):
h) v naléhavých mimořádných situacích (potřeba poskytnutí plánovaných zdravotních
služeb, plnění povinnosti uložené soudem, cesta na základě předvolání státního
orgánu, výkon soudního rozhodnutí, úřední jednání, přijímací zkouška ke studiu,
nostrifikační zkouška, nezbytná péče o blízké rodinné příslušníky, kteří nejsou schopni
se o sebe sami postarat, výkon práva péče o nezletilé dítě nebo styk s ním, jiné
humanitární situace), pokud je důvod vstupu doložen odpovídajícím dokumentem.
Podle § 927 NOZ má prarodič právo na styk s vnukem. Má někdo zkušenost nebo fundovaný názor, zda se dá na tomto výjimka postavit? Jakým dokumentem by se to dalo prokázat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.1.22 18:33

@honzek86 tohle je smutné, ale bojím se, že moc možností není, toto je myslím jen pro nezaopatřené dítě, vaše děti tu mají rodiče, mám z toho pocit, že ambasádám a cizinecké policii se covid jako záminka dost hodil, zkus se obrátit na českou ambasádu v dané zemi, jestli by nebyla možná nějaká vyjímka, pokud by jim bylo nad 65 let tak by možná taky něco šlo a pak z Ukrajiny nabírají víza na sezonní pracovníky, ale to už je hodně sci-fi…

ještě se můžeš zkusit zeptat, jestli by nějak nešlo požádat přes vaše děti, protože je tam výjimka pro rodinné příslušníky občanů EU a to oni jsou ne? Jen nevím jestli tam není přesně definovaný i vztah s těmi příslušníky…

budeme teď řešit podobný problém se synem přítele

• Citovat
  • Nahlásit
608
11.1.22 18:39

Díky za reakci ;) no to mě taky napadlo, po tom co jsem to postnul - žadatelé by vlastně mohli být děti? To jsou občani a pro předky občanů je ta výjimka jasně daná. Ale nevím jestli to jde skoulet tak, aby byl žadatel 5-ti letý kluk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16670
11.1.22 19:12

Podle me na to jde naroubovat cokoliv.
Jen si k tomu najdi nejaky provadeci predpis (jestli existuje), at vis, do ceho presne se musis strefit a jakymi doklady to musis dolozit (pokud nic oficialniho, napises nejake cestne prohlaseni asi).
Dolozi to az pri priletu, ne…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat