Vykašlala jsem se na školu. Mám dostudovat?

Anonymní
11.7.21 13:21

Vykašlala jsem se na školu.. Je dobrý pokračovat

Dobrý den, po 9.třídě jsem nastoupila na střední školu s maturitou konkrétně zdravotnické lyceum. Bavilo mě to a odmaturovala jsem. Ve 4.ročníku jsem se chytla špatné party a na vysokou ani na vošku jsem nešla.. Dnes je mi 22 a mám přítele, ale dítě ještě určitě neplánujeme.
Momentálně pracuji v obchodě a doplňuji zboží a vůbec mě to nebaví a lituji toho že jsem nešla alespoň na vošku… Přemýšlím že bych šla ještě studovat na 3 roky bakaláře. Buďto dětskou sestru, záchranáře nebo porodní asistentku. Co je nejlepší? A dá se to zvládnout?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3496
11.7.21 13:23

Proč neděláš ve zdravotnictví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:24
@Serpentini píše:

Protože, mě nevezmou z lyceem na praktické věci. Mela jsem nabídku do lékárny nebo nějaké menší konzultace.
Na lyceum není praktická výuka teda alespoň u nás nebyla.

• Citovat
  • Nahlásit
22455
11.7.21 13:26

Tak nejlepší je, co tebe bude bavit. Třeba na záchranáře potřebuješ hodně silný žaludek. Dětská je takové nejčistější. A proč bys to nezvládla? Děti nemas, stará nejsi, to je idealni čas to dodělat, jak to odlozis, už se k tomu vrátit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30645
11.7.21 13:27
@Serpentini píše:

Lyceum je o nicem. Zbytečně ti ted utekl zase rok, prihlasky zase teprve budou. Sla bych do toho, prihlasku na oboje, uvidis, kam se dostanes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:28
@Kriss Tina píše:
Tak nejlepší je, co tebe bude bavit. Třeba na záchranáře potřebuješ hodně silný žaludek. Dětská je takové nejčistější. A proč bys to nezvládla? Děti nemas, stará nejsi, to je idealni čas to dodělat, jak to odlozis, už se k tomu vrátit nemusíš.

A právě jsem ve čtvrtek mluvila s ředitelkou dané školy. A na klasickou sestru a dětskou sestru mají místo.
Takže bych mohla už v září nastoupit mám se ozvat do 17.7. pak tam bude ředitelka až na konci srpna.

• Citovat
  • Nahlásit
11.7.21 13:30
@vokishka píše:
Lyceum je o nicem. Zbytečně ti ted utekl zase rok, prihlasky zase teprve budou. Sla bych do toho, prihlasku na oboje, uvidis, kam se dostanes.

Nektery skoly maji i druhy kola v lete, nemusi to byt uplne ztraceny..

Jinak bez do toho, jestli mas cas a chut. S detma uz to jde hrozne tezko a za par let toho budes litovat jeste vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
11.7.21 13:30

Ano, běž do toho, když máš možnost. Skončit můžeš vždycky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
11.7.21 13:31

Tak na záchranáře potřebuješ i fyzicku, a hlavně hodně silný žaludek. Na PA být psychicky vyrovnana, i bohuzel když se stane ten nejhorší případ a novorozeně umre. Na dětskou bych nesla, tam mi přijde nejmene že jsou hledane. Udělej si vseobecnou sestru -uplatni se vsude, a pak můžeš i nějakou specializaci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22455
11.7.21 13:31
@Anonymní píše:
A právě jsem ve čtvrtek mluvila s ředitelkou dané školy. A na klasickou sestru a dětskou sestru mají místo.
Takže bych mohla už v září nastoupit mám se ozvat do 17.7. pak tam bude ředitelka až na konci srpna.

Tak ji hned zejtra volej a ber to, byla by blbost se na to vykašlat. Nečekej zas další rok, jestli chceš někdy děti, tak to máš akorát abys stihla dostudovat a něco odpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3496
11.7.21 13:43
@Anonymní píše:
Protože, mě nevezmou z lyceem na praktické věci. Mela jsem nabídku do lékárny nebo nějaké menší konzultace.
Na lyceum není praktická výuka teda alespoň u nás nebyla.

Aha, za nás byla na zdravce jen zdravotní sestra. To mi nějak ušlo, že existuje takový vlastně na nic obor. Tak to určitě pokračuj. Nejspíš na tu sestru, práci s tím najdeš vždy. Známá dělala deset let mimo zdravotnictví a i tak se k tomu pak v pohodě vrátila a jsou za ni rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
11.7.21 13:47
@Anonymní píše:
Takže bych mohla už v září nastoupit mám se ozvat do 17.7. pak tam bude ředitelka až na konci srpna.

Neváhejte a ozvěte se. Lepší zkusit, než do konce života litovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13629
11.7.21 13:50

Jsi mladá, studuj a vzdělávej se. Máš na to nejlepší roky. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 14:04

Kdybych šla na klasickou zdravotni sestru. Je to náročný? Směny v nemocnici jsou jaké?

• Citovat
  • Nahlásit
7332
11.7.21 14:07
@Anonymní píše:
Kdybych šla na klasickou zdravotni sestru. Je to náročný? Směny v nemocnici jsou jaké?

Všude jiné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat