Vykastrovat 10 letou kočičku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janča1212
Kelišová 5788 příspěvků 30.01.19 06:57
Vykastrovat 10 letou kočičku?

Mám 10 letou kočičku, která poslední dobou často a dlouho mrouská. Trvá to i měsíc. Pak je chvíli klid a začne to nanovo. Vím, že se tím vysiluje a není to nic dobrého…
Myslíte, že je dobré řešení nechat ji v tomto věku vykastrovat??

Reakce:
Uživatel je onlinestinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 30.01.19 06:59

@Janča1212 poraď se s veterinářem, ale pravděpodobně ti to doporučí, pokud není kočička jinak nemocná,stálé mrouskání v tomto věku by mohlo vyvolat i rakovinu dělohy

Lenis87
Kecalka 236 příspěvků 30.01.19 06:59

Ahoj, nám kdysi vykastrovali devítiletou kočku pokomlikacích po porodu (zánět dělohy) a jí to tedy moc prospělo. Zmohutněla a byla s námi až do šestnácti let.

Tarjei
Závislačka 4406 příspěvků 30.01.19 07:00

To jsou splaseny hormony, mozna i nejaka hormonalni substituce by pomohla, ovsem i ta kastrace je možnost.. bych rekla :)

xsaleen
Echt Kelišová 9243 příspěvků 30.01.19 07:25

Antinu ne, je to hrozný svinstvo. Vykastruj, uleví se jí

lilithlilith
Kecalka 374 příspěvků 30.01.19 09:54

Ahoj, kastruj. Deset let je u koček cajk, já mám kocoura který bude mít 19 a je to pán :D Držím palce :mavam:

Ou
Kelišová 6216 příspěvků 30.01.19 10:32

Ano samozřejmě. Jestli už není pozdě, tak jí zvýšíte šanci, že neumře na rakovinu prsních žláz.

A především to řešte s vetrinářem, ne na internetu.

http://www.kastracemipomohla.cz/

czaky
Závislačka 2568 příspěvků 30.01.19 10:40

Nam kocku porad moc nedoporucovali kastrovat, ze je moc hubena a ze ji nechteji davat narkozu. Pak mela zanet delohy, takze ji vykastrovat museli akutne :zed: . To ji bylo cca 12. Ted ji je 15, krasne pribrala a vylozene ji to celkove prospelo :palec: . Jinak nasi druhy kocce je 20 takze z hlediska delky zivota to take smysl urcite ma ;)

Uživatel je onlinemilktea
Kecalka 203 příspěvků 5 inzerátů 30.01.19 11:20

@Janča1212 a proč jste ji nenechali kastrovat už dřív?

Janča1212
Kelišová 5788 příspěvků 30.01.19 11:44
@milktea píše:
@Janča1212 a proč jste ji nenechali kastrovat už dřív?

Protože je to papirova kocicka, mela 2× kotata a za mlada mrouskala cca týden, dyl nee a dalo se to v pohodě vydržet ..... No a teď ve „stáří“ už cca 2 roky vubec nemrouskala. A zato mrouská jak jsem psala i měsíc v kuse. Dá si pár dní pauzu a jede nanovo

BaraRed
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 30.01.19 12:36

Urcite kastrujte, 10 let jeste nic neni a hlavne se ji ulevi a rapidne se zmensi riziko rakoviny ci zanetu. Ja jsem s kastraci kocicky otalela, sla az ve dvou letech a doktor rikal, ze mela ztlustelou delohu. Kdybych cekala dele, mohla uz rakovinu dostat. Od te doby kastruju co nejdrive. Kocicka se mrouskanim opravdu vysiluje a trapi, jdete do toho. :mavam:

Uživatel je onlinemilktea
Kecalka 203 příspěvků 5 inzerátů 30.01.19 15:11

@Janča1212 aha, to jsem nikdy neslyšela. Mají kočky taky něco jako „přechod“?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >