Vykázání za dveře při záchvatu vzteku nepomáhá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xixi
Povídálka 18 příspěvků 24.11.09 15:52
Vykázání za dveře při záchvatu vzteku nepomáhá

Zdravím maminky vztekajících se dětí :lol: a prosím o radu. Už několikrát jsem tu četla jak na vztekající se a hysterické dítě zabírá zavřít ho za dveře do jiné místnosti a čekat, až se tam uklidní. Prosím Vás a to tam ty vaše děti klidně zůstanou a „vyzuří“ se tam? 8-o U nás to tak nefunguje :nevim:. Když dceru (2 roky a 9 měsíců) popadne nějaký takový amok a začne kvůli něčemu nesmyslně vyvádět a já ji odnesu do jiné místnosti a zavřu za ní dveře tak ona za nimi rozhodně nezůstane. Přestane řvát kvůli tomu, co ji rozvzteklilo a začne šíleně brečet ať otevřu dveře. Když je neotevřu do 20 vteřin, otevře si je sama (a to máme otočené kliky nahoru) a jde za mnou a brečí, ať si ji vezmu a pomazlím se s ní :roll:. Hystericky přitom brečí, soplíky tečou, katastrofa. Pak ještě brečí na mě a trvá ji dlouho, než se uklidní.
Co s ní? Zavřít ji někam znova nepomůže, scénář se bude opakovat. Odmítnout ji pomazlení jako projev lásky a jistoty mi přijde moc kruté. Dcera je velká citlivka, brečí i u pohádek, kde se např. zvířátkům staně nějaké příkoří, tak mám strach, ať jí nějak psychicky neublížím.
Vím, že nejlepší je takovým situacím předcházet, ale vždycky to zkrátka nejde.

Reakce:
ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 24.11.09 16:12

Na některé děti to opravdu nefunguje, ani na moje, naštěstí se vzteká minimálně. Doporučuje se zkusit i opačná alternativa, že odejdeš beze slova do jiné místnosti ty. Prostě jen aby malá neměla obecenstvo. Většinou až dítě zjistí, že nemá pro koho dělat show, přestane ho to bavit.
Další možnost je jen ignorovat to, pokud má amok a zůstat v pokoji ( a v klidu!:-).
Někde v knize jsem četla i jinou možnost, začít říkat kde je ta moje milovaná holčička, kde je ta moje hodná Janička (jméno doplnit podle potřeby). Kam se mi poděla? Tady zůstala jen nějaká uječená zlobivá holka…
Obě možnosti jsem vyzkoušela celkem s úspěchem.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 24.11.09 16:26

U nas momentalne pri vztekani pomaha naprosto ignorovat. Pokud se snazi me bit tak dostane po rukach a odnesu ji bud do pokoje (dvere nezaviram) nebo necham vyjecet na miste a nevsimam si. Kdyz se jen vzteka tak pomuze fakt naprosta ignorace. Necham ji se vztekat a jecet a jdu si delat neco jineho.
Nekdy to zabere a do 10 minut je klid a jdem si zase hrat, ale nekdy vydrzi jeste pofnukavat treba hodinu.

Jo a na syna zabiralo nechat v jine mistnosti a kdyz si chtel dvere jeste vzteklej otevrit tak jsem je normalne zamykala nebo drzela.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 24.11.09 18:37

Pokud ten amok a vztekání přešlo na škemrání o pomazlení asi bych si jí vzala - zdá se že to znamená, že se chce uklidnit a to přece chceš ne? Pokud tedy dál trvá ignorace když už chce chovat asi jí to ještě víc rozvlyká a pak se nemůže vzpamatovat.. Nevím.. musela bych vidět.
U nás ignorace fungovala a několikrát došlo i na sprchu, ale to už byla mimo mísu…

Bibiana
Kelišová 6260 příspěvků 24.11.09 18:45

U nás pomáhá odnést vztekající se dcerku do jiné místnosti, ale nezavírat :!: za ní dveře. To jsem zkusila jednou a reagovala stejně, jako tvoje dcera. Takže Lucku (3 roky) odnesu do pokojíčku, řeknu jí, ať přijde, až se uklidní a jdu pryč. Ona většinou letí za mnou, tak jí odnesu znovu… napotřetí už tam zůstane :mrgreen: a za chvíli přijde „Maminko, už jsem hodná.“

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 24.11.09 19:52

Ahoj,
odnesu do pokoje, řeknu až se uklidní, tak ať příjde.
Nezavírám dveře, to mi připadá dost kruté. Malý tam sedí a potom si začne sám hrát a nebo příjde za mnou už s úsměvem.
Na každé dítě platí něco jiného. Zkus nezavírat dveře a nebo ignorovat.
Chce to zkoušet, určitě neco zabere.

Manu
Stálice 67 příspěvků 24.11.09 20:26

Ahoj,synovi budou 2 roky a teď se začal vztekat teda pěkně,Ani nevim kde se to v něm bere!Kolikrát si třeba ve městě sedne na zem a začne se tam válet a vztekat,když jdu k němu tak je to ještě horší.Nejlepší je odejít a on jak vidí,že si ho nevšímám,tak se zvedne a utíká za mnou.Ne vždycky to teda pomůže,ale většinou jo.Někdy je to teda pěknej trapas,ale co se dá dělat.Určitě ale nepomáhá,když dostane na zadek,to je taky ještě pak horší.Doufám,že je to jen takový období a pak se vše uklidní.Tak pevný nervy,ahoj M.

vitanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 20:57

u nás to řešíme (kluk 2roky4měsíce), že chvilku ho nechám a když nepřestane tak ho pořádně obejmu - někde jsem to nedávno četla a světe div se ono to pomáhá :palec: vím, že každý je jiný a výchova težká - hodně síly Iveta

xixi
Povídálka 18 příspěvků 24.11.09 21:50

Díky všem za reakce, zkusím tu ignoraci nebo „hledání ztracené hodné holčičky“.
Myslím, že nechat ji jen v jiné místnosti a odejít, tak to bude to samé jako s těma zavřenýma dveřma, jen je nebude muset otvírat :lol: :roll:.
Nosit ji opakovaně, to asi nepůjde, protože ten její záchav většinou rozpláče tu mladší (1 rok) a pak musím uklidňovat obě :roll:.
Jo, už aby tohle období bylo za náma … :wink:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 24.11.09 22:20

U nás samota taky nezabítá. Úspěšně praktikuju metodu pevného objetí - prostě obejmu, pevně držím, mlčím, čekám (někdy i dost dlouho). Dítě musí cítit, že jsme silnější, že my určujeme hranice (proto držet pevně, nepouštět, nenechat se přeprat). Mám ale jen 1 dítě, tak se mně to snadno radí, když kolem neskáče další…

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 24.11.09 22:52

Jeste me ted doslo, ze ta moje vzteklina vetsinou chvilu rve v tom pokoji (nezavrenym) a pak taky prijde a chcwe do naruce a pritulit. Vzdycky vyhovim a to je okamzite klid a je hned hodna. Pomaha to hlavne u veci jako treba kdyz vidim, ze preslapuje, reknu „Zkus se jit vycurat“ a mala se vztekne ze nepujde. Jak si rekne o pochovani, tak pochovam a pak poslechne a jde udelat co jsem po ni chtela.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >