výkony lékaře a pojišťovna

Anonymni
25.9.08 17:04

výkony lékaře a pojišťovna

Ahoj, zcela náhodou jsem si letos požádala o výpis zdravotní péče u mé pojišťovny. Prošla jsem jej a zjistila,že praktický lékař si za mě vyúčtoval preventivní prohlídku - ačkoli jsem na žádné nebyla.
Shodou okolností jsem nad tím uvažovala, že bych si měla na ni dojít. K zubaři a gynekologii chodím pravidelně, praktického jsem flákala.
No a samo se mi příčí,že si naúčtoval něco co nedělal - a hlavně co z toho pro mě vyplývá, když na tu prohlídku půjdu letos. Znovu si ji vyúčtovat nemůže a já ji platit nechci.

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8
25.9.08 17:20

Nazdárek,
to je přesně to, čemu taky měly zabránit poplatky u doktora :evil: . On si samozřejmě může vykázat tu preventivní prohlídku jen jednou, takže příště po tobě buď musí chtít 30,– :arrow: okrást tebe, nebo okrást pojišťovnu znovu :roll: . Zažila jsem přesně totéž, ale s gynekoložkou, to bylo počtení, když jsem si prohlídla výpis z účtu :! A poplatek samozřejmě taky chtěla :wink: Nahlásila bych to být tebou pojišťovně, nebo alespoň u toho doktora trvala na tom, že jsem přišla na prevenci, na kterou mám nárok a nic platit nebudu. Jsem na tohle oblbování přehnaně alergická :D Tak se omlouvám za poněkud „vyhrocený“ názor :wink:
Nessie

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
884
25.9.08 17:38

Jestli nejsi hádací typ, zkusila bych dělat, že o ničem nevím. Jdi normálně na prohlídku. Je možné, že doktor taky bude dělat že nic, prostě si ji nenaúčtuje a po tobě taky nic chtít nebude (a bude si říkat sakra, tak přece přišla, to nemohla ještě rok počkat?) :D No a když bude chtít platit, ukaž karty a udělej, co píše Nessie.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
35990
25.9.08 18:35

No tak regulační poplatky měly především zabránit nadužívání lékařské péče - ale tohle je vedlejší efekt.

Viděla bych to tak, že ty tohle řešit nemusíš. Kdybys tam na prevenci šla a on by to měl ohlídané, tak po tobě žádnej poplatek chtít nebude a nejspíše to nevykáže vůbec (nebude ve ztrátě, jen na 0), . pokud bude chtít vydělávat vykáže to jako nějakou kontrolu (třeba s poznámkou „zapoměla peníze“ což se běžně dělá, protože mnozí lidé mají s regulačními poplatky opravdu problém a napsat „nemá peníze“ je jednodušší než se hádat nebo jim to hodinu vysvětlovat)

pokud chceš svého lékaře poprudit, tak ho nahlaš pojišťovně.

jinak regulační poplatky s sebou přinesly jiný neblahý aspekt ve výkaznictví. například, pokud jsi byla vyšetřena u specialisty, a jdeš si jen na konzultaci s výsledky, odmítneš vyšetření ale doktora třeba hodinu zdržuješ nějakými dotazy, tak on po tobě nemůže vyžadovat 30 kč, tedy nemůže vykázat klód kontrolního vyšetření a přijde o pár stovek příjmu (mohl za tu dobu vyšetřit několik pacientů).

bohužel zdravotnická zařízení jsou z vykazování bodů živa a přece jenom v naší zemi ve zdravotnictví pořád dostáváme za málo peňěz hodně muziky, asi bych se podobným kouskům moc nebránila. něco jiného by bylo, kdybys ve výpise z pojišťovna nalezla, že ti byla provedena transplantace srdce, nebo něco podobného.

jsou totiž lékaři, kteří podvádějí při výkaznictví (pacient to nepocítí) a jsou lékaři, kteří tě nutí dávat sponzorské dary nebo si nějakým způsobem předplácet nadstandardní péči. To druhé mi přijde horší.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
TAPTINKA
26.9.08 08:57

Ahoj anonymní !

A nenapsal Ti ten doktor tu „preventivní prohlídku“ jen kvůli tomu, aby si nemusela platit ?? :)

Tak to dělá můj zubař - chodím 2× za rok na prohlídky a když jdu mimo, koukne kdy jsem byla a přestože tam jdu s bolestí, napíše to jako prevenci aby mi ušetřil 30kč.. 8)

Jinak pokud si chceš stěžovat (udat ho), musíš to oznámit na své pojišťovně revizním lékařům. Bohužel pak můžeš čekat, že si to doktoři mezi sebou poví a jinej Tě nebude chtít vzít :evil: Je to bludnej kruh :roll:

 • Citovat
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama