Vykradený byt - odstěhovat se?

Anonymní
5.4.20 15:35

Vykradený byt - odstěhovat se?

Dobrý den,
prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma.
koupili jsme před 4 měsíci byt ve zvýšeném přízemí.
Včera jsem přišla domů a bohužel dokořán ventilačka, zmizelo několik věcí. Vše řeší policie.

Já ale v sobě řeším, zda byt prodat a jít jinam. Mám děti 7 let a 1 rok a opravdu se bojím. Manžel chce dát na okna zámky, já bych ale byla klidnější někde jinde, v patře. Necítím se tu dobře, nespím, nedokážu normálně fungovat.
Manžel asi na stěhování nepřistoupí, jsme tu chvíli. Ale já jsem psychicky někde.
Prosím, co dělat, jak jej přesvědčit? Nebo jakoukoliv radu.. :( Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2267
5.4.20 15:40

Nám vylezli do prvního patra na balkon, mámě do rodinného domu a ukradli jí šperky, sousedce rozkopli vstupní dveře vejpůl a vlezli dovnitř… pořídili jsme mříže, tohle se ti může stát všude… ale mříže bych si tam dala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
5.4.20 15:41

Dala bych mříže do oken, stěhovat se kuli tomu z bytu, který je jinak fajn mi přijde přehnané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9854

Viděla jsem v těhle bytech mříže, pak můžeš větrat a nikdo se ti tam nedostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pvln34

To mi je ľúto :? Samozrejme otvorená ventilacka počas vašej neprítomnosti je samozrejme blbosť, ale už ste sa poučili :?
Ja by som zvažila i nejakú ozdobnu mrežu + niektoré okná sa delaju s takým „čiernym odleskom“ = nikto by vám nevidel dovnútra ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2388
5.4.20 15:45

Pokud je to panelák, tak první obytné podlaží - to jsou absolutně nejhorší byty. Takže prodat a jít jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 15:45

Děkuji za názory, mříže tam nechceme a nevím, zda je povolí správce.. Já se tam bojím hlavně v noci a neumím si poručit. Nejraději bych opravdu vypadla :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 15:46
@Zumpa píše:
Pokud je to panelák, tak první obytné podlaží - to jsou absolutně nejhorší byty. Takže prodat a jít jinam.

Ano, panelák.. Zasklená lodžie, ale vlezli oknem. A to je zvýšené přízemí.

• Nahlásit
  • Citovat
9854
5.4.20 15:46
@Anonymní píše:
Děkuji za názory, mříže tam nechceme a nevím, zda je povolí správce.. Já se tam bojím hlavně v noci a neumím si poručit. Nejraději bych opravdu vypadla :,(

A můžu se zeptat z jakého důvodu jsi si kupovala byt který ti nevyhovuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 15:51

Ta okna jsou 3m nad zemí, takže ne úplně přízemí.. Toto jsem opravdu nečekala. Navíc v té době jsme spěchali a jiný byt nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
1644
5.4.20 15:54

Ahoj, my mame domek v centru mestecka a mame mrize. Ze zacatku mi to trochu vadilo, ale uz sem si zvykla a citim se o dost bezpecneji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
5.4.20 15:56

Já osobně bych třeba nikdy nemohla bydlet v přízemí, takže bych se přestěhovala (nebo spíš to vůbec nekoupila :D ), ale myslím, že pokud dáte mříže bude to úplně stačit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
5.4.20 16:07

A co venkovní, stahovací rolety, nemyslím žaluzie?? Vypadají líp než mříže :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2887
5.4.20 16:11
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma.
koupili jsme před 4 měsíci byt ve zvýšeném přízemí.
Včera jsem přišla domů a bohužel dokořán ventilačka, zmizelo několik věcí. Vše řeší policie.Já ale v sobě řeším, zda byt prodat a jít jinam. Mám děti 7 let a 1 rok a opravdu se bojím. Manžel chce dát na okna zámky, já bych ale byla klidnější někde jinde, v patře. Necítím se tu dobře, nespím, nedokážu normálně fungovat.
Manžel asi na stěhování nepřistoupí, jsme tu chvíli. Ale já jsem psychicky někde.
Prosím, co dělat, jak jej přesvědčit? Nebo jakoukoliv radu.. :( Moc děkuji.

Bydlíme v RD. V noci, když jsme spali k nám vlezl zloděj, dostal se ze zahrady, něco málo vzal. Vzbudilo mě ťapání, yslela jsem, že je to starší dítko, vylezla jsem z ložnice, deti obě v pokojíčku, potkala jsem ho na chodbě. Naštěstí se otočil a utekl. Už je to pár let. Pár nocí jsem nemohla spát, namontovali jsme kamery, světla s pohybovým čidlem, zevnitř namontovali řetízky, na fakt cenné věci máme trezor…ještě asi půl roku po té, jsem v noci dávala ke dveřím zátarasy, budila se. Postupně se to zlepšovalo. Už je to pár let, dokonce je ten magor už venku z kriminálu (potkala jsem ho ve městě)…nemá smysl se stěhovat, pokud bude někdo chtít, vleze ti do baráku kdekoliv. Chce to čas. Bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3413
5.4.20 16:15

Ty jo, já bydlela v přízemí asi rok a přišlo mi to fakt super, člověk vypadl ven, nemusel výtahem nebo po schodech. Ale tohle mě nikdy nenapadlo. Nevím, asi bych taky neměla klidný spaní, nemůžeš si na noc otevřít okno, taky bych se bála. Kor kdybych byla s dětma sama doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama