Výkyvy nálad - hormony nebo důsledek mizerného jídelníčku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2201
12.4.21 16:24

Výkyvy nálad - hormony nebo důsledek mizerného jídelníčku?

Trpím na výkyvy nálad. Přepadají mě neočekávaně a v různých fázích MS cyklu. Buď mám pocity marnosti a beznaděje, nebo mi sedí stres pěkně v břiše, jako třeba dneska. Případě ječím jak siréna. Mám před MS, takže asi to je od hormonů, ale stres a napětí mi sedí v pupku už někdy od oběda. Musela jsem odříct jednu aktivitu, to mi stres zhoršilo. Zítra to bude nejpíš zase v pohodě. Objektivní důvod (problém, průšvih) dnes není. Přesto se cítím pod psa. Vlastně se mi nechce vůbec nic. Kdyby nebylo tak brzy, půjdu si lehnout. Ale pak bych nespala v noci.

Může to být přiživené mým naprosto strašidelným jídelníčkem? Od mala skoro nic nejím, a jedu na sladkém. Toho se nemůžu vzdát. Když už nějaký čas bez sladkého (myslím cukrovinky a pečivo) vydržím, po nějaké době se k tomu zase vrátím. Jsem závislák a nevím, jak se s tím poprat. Nízkosacharidové diety nezvládnu, už mám vyzkoušené, že radikální omezení sladkého má vliv na činnost mého mozku a to je dost průšvih. Mám BMI do 26, takže nejsem úplná almara. S tím, jak vypadám, spokojená nejsem. Pohybové aktivity mám minimální.

Máte nějakou radu? Ideálně něco, co zabere rychle? Nebo nějaké tipy, jak si odvést pozornost?
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21706
12.4.21 16:34

No jsi podrážděná a nerozumíš svým vlastním emocím a netušíš co dělat s výkyvy nálad.

A ano- to že budeš mít nedostatek základní vitamínů a minerálů a poničenu mikrobiotu v trávicím traktu tomu samozřejmě může dost přispět.

Zajdi za praktickým lékařem, nech si udělat testy na mikroživiny, na štítnou žlázu a hormonální panel.

A zároveň začni pečovat jak o svoje tělo i psychiku tak, aby mohly fungovat tak jak mají.

pro začátek sáhni pro základní porozumění třeba sem

https://www.kosmas.cz/…e-s-rozumem/
https://www.kosmas.cz/…ou-mikrouti/

A nepodceňuj to vyšetření u praktika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
12.4.21 16:39

@Ou děkuji za ty odkazy. Už jsem si před časem koupila jednu knihu o mikrobiomu, ale vůbec tomu nerozumím a nechápu to. Tak jsem to zas odložila na neurčito.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1496
12.4.21 16:45

Pokud jenom trochu můžeš, vyraž ven na procházku, na čerstvý vzduch. On se člověk okysličí, přijde na jiné myšlenky, vyrobí nějaký ten endorfin, a je líp. Mluví ze mě vlastní zkušenost. Jdu ven celá sevřená stresem a vracím se za hodinu a půl jako jiný člověk.

Ten jídelníček může hrát roli, já bývám po hodně cukru třeba vzteklá :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
12.4.21 16:51
@Karamba2020 píše:
Pokud jenom trochu můžeš, vyraž ven na procházku, na čerstvý vzduch. On se člověk okysličí, přijde na jiné myšlenky, vyrobí nějaký ten endorfin, a je líp. Mluví ze mě vlastní zkušenost. Jdu ven celá sevřená stresem a vracím se za hodinu a půl jako jiný člověk.Ten jídelníček může hrát roli, já bývám po hodně cukru třeba vzteklá :-).

Jestli se umoudří počasí a přestane lít, tak bych mohla vyrazit ven.
Já jsem vzteklá bez cukru i po cukru. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21706
12.4.21 18:33

@K2 8611 ten Hondzák je docela srozumitelný, ale podstatná je ta diagnostika u lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
12.4.21 20:24
@Ou píše:
@K2 8611 ten Hondzák je docela srozumitelný, ale podstatná je ta diagnostika u lékaře.

Tuhle knihu už jsem si objednala. Ta druhá je vyprodaná, ale to snad nevadí.
Myslím, že mi v těle chybí úplně všechno, kromě cukru a tuku. Toho mám dostatek. Ještě jednou děkuji za tipy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1496
12.4.21 20:53

A chce to hořčík, ten doplňuj určitě pravidelně, to taky dost pomáhá a efekt je docela rychlý, v řádu dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat