Vyléčil se někdo z chorobné žátlivosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 11:13
Vyléčil se někdo z chorobné žátlivosti?

Zdravím..vyléčil se někdo z chorobné žárlivosti a jak postupoval? Jsem už několik let se svým přítelem, plánujeme, že se brzy vezmeme..ALE..neustále mě přepadají myšlenky, že si s někým píše nebo když je někde pryč, tak ho vyslýchám co dělal apod..bojím se, že by mě podvedl nebo opustil, že nejsem dost dobra…dokonce mu kontroluji i telefon..já vím, že to je hnus a kolikrát si říkám, že to nebudu dělat, ale jak mě moje emoce přemůže, tak to prostě udělám…:((přítel už je na nervy, že mu nevěřím a pak se mnou nemluví a říká, že ohrožuji náš vztah..na začátku vztahu si psal s kamarádkama a to mě trošku nazlobilo..jako nebylo tam nic o nevěře apod.. ale nějaké smajlíky s pusama a zdroběliny..předchozímu partnerovi jsem věřila a pak jsem přes kamarádku zjistila, že mě podvádí..hodně mi to ublížilo a od té doby jsem ho měla potřebu kontrolovat a důvěra byla pryč..bohužel se mi to přeneslo i do dalšího vztahu..vím, že trpím nízkou sebeláskou apod..neměla jsem jednoduché dětství a vím, že je problém ve mě..prosím o rady, jak to řešit..nerada bych si zničila jinak fungující vztah..navíc ty nutkavé myšlenky hlavně taky ubližují mne denně.. :( :( :(dneska jsem i kvůli tomu nespala, bo se večer přítel díval opakovaně do tabletu a já v tom hned viděla tajnosti…PS: u jednoho psychologa jsem byla a řekl mi akorát, že si myslím o příteli, že je d**** a že nemám chyby hledat jen v sobě 8o 8o :mrgreen:

Reakce:
Tiffany1
Závislačka 4633 příspěvků 25.07.19 11:18

Tak to je tezky holka, musíš si v hlavě srovnat, že, kdyz nedáš svému protějšku dávku volnosti, tak je vetsi pravdepodobnost, že ten vztah zničíš. Nemaluj si nic, může tě klidně podvést, když půjde s košem.
Tomu stejně nezabráníš.

histep
Kelišová 5187 příspěvků 25.07.19 11:24

Přečti si od Plzáka knihu „Othelon aneb Manuál o žárlivosti“.

https://www.databazeknih.cz/…ivosti-26198

Gracelynx
Stálice 81 příspěvků 25.07.19 11:26

Ja myslim, ze kdyz zapracujes na sebevedomi (psycholog, psychiatr muzou pomoct zmenit nastaveni v hlave), tak by se to mohlo zlepsit, ale jestli uplne vylecit, tezko rict

Theli
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 25.07.19 11:33

Já jsem taky žárlivá, ale podle mě je to v mezích „normálu“. To, že příteli úplně nevěříš, mně osobně nenormální nepřijde… Jsou sice lidé, kteří vyžadují absolutní důvěru, ale pokud už má člověk nějaké ty zkušenosti, tak ví, že tenhle požadavek je dost naivní. Ono je podle mě lepší spíš než v sobě živit nějakou nesmyslnou důvěru v druhého, zapracovat na své vlastní nezávislosti na tom druhém… Prostě vědět, že i kdyby tě podvedl, tak tě to nezlomí a buď ho pustíš k vodě, nebo ti ta nevěra prostě nebude zas až tak vadit a odpustíš (záleží na okolnostech nevěry).
Já to mám tak, že řeším jenom vnější chování partnera, které se mě nějak dotýká - jako např. kdyby si vypisoval s jinýma ženskýma o intimních věcech, tak ano budu žárlit. Nebo když se jde s exkou vyvalovat na deku, tak taky žárlím - podle mě oprávněně. Ale co je důležité, tak se nenervuju tím, co asi dělá, když se mnou není… To by bylo na palici. Občas mu teda mrknu do telefonu, ale to mě nějak neobtěžuje… :nevim:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 25.07.19 11:42

@Theli no tvl. Vy to mate dobre oduvodnene. Ale jste uplne mimo. Mam zkusenosti co vy pisete, ale u noveho partnera je vzdy duvera a ne automaticke podezirani a to prolezani telefonu je TOP! Prej „me to nejak neobtezuje“ :D

Theli
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 25.07.19 11:48
@Cenarius píše:
@Theli no tvl. Vy to mate dobre oduvodnene. Ale jste uplne mimo. Mam zkusenosti co vy pisete, ale u noveho partnera je vzdy duvera a ne automaticke podezirani a to prolezani telefonu je TOP! Prej „me to nejak neobtezuje“ :D

U nového partnera je vždy důvěra?? To jako fakt? :mrgreen: Tam je právě ta důvěra snad nejnižší, když se vůbec neznáte… Ale tak když si někdo chce plout na růžovém obláčku :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 11:51

Já jsem příteli taky věřila, úplně 10000%, bohužel signály, že je mi nevěrný jsem přehližela, později jsem si to až všechno uvědomila. Pak to prasklo, trvalo to cca měsíc. Vyhodila jsem ho, ale přišel s prosikem (bylo to po 4mesicih vztahu) od té doby se choval jako výměnný, pořád mi dával na jevo, jak si uvědomil o co by mohl přijít a že nechce… Ale důvěra byla pryč, pořád jsem ho podezírala, kontrolovala, lezla do mobilu. Asi rok byl šílený… teď po cca 4letech už je to lepší mnohem, říkám si, kdyby mě chtěl podvest, udělá to, a já ho můžu kontrolovat jak chci :nevim:. Snažím se mu zase věřit, hodně o všem mluvíme, to mi neskutečně pomáhá, když mi něco nesedí, hned si to vyříkame. Prosím o anonym, jinak smazat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 12:42

@Tiffany1
Jako já vím, že to nedělá dobrotu a akorát se mu zprotivím..ale v tu chvíli si neumím pomoc no..musím se vzchopit :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 12:43

@Gracelynx
Já vím no, všude čtu, že mám zapracovat na sebevědomí, ale nevím jak… :nevim:

histep
Kelišová 5187 příspěvků 25.07.19 12:59
@Theli píše:Já to mám tak, že řeším jenom vnější chování partnera, které se mě nějak dotýká - jako např. kdyby si vypisoval s jinýma ženskýma o intimních věcech, tak ano budu žárlit. Nebo když se jde s exkou vyvalovat na deku, tak taky žárlím - podle mě oprávněně. Ale co je důležité, tak se nenervuju tím, co asi dělá, když se mnou není… To by bylo na palici. Občas mu teda mrknu do telefonu, ale to mě nějak neobtěžuje:nevim:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gracelynx
Stálice 81 příspěvků 25.07.19 13:00
@Anonymní píše:
@Gracelynx
Já vím no, všude čtu, že mám zapracovat na sebevědomí, ale nevím jak… :nevim:

v tom ti prave muze pomoct odbornik, sama s tim asi nic neudelas

histep
Kelišová 5187 příspěvků 25.07.19 13:00
@Anonymní píše:
@Tiffany1
Jako já vím, že to nedělá dobrotu a akorát se mu zprotivím..ale v tu chvíli si neumím pomoc no..musím se vzchopit :?

Fakt si zkus přečíst toho Plzáka jak jsem dávala výše. Měla jsem žárlivé období, sice jsem na tom nebyla tak špatně jako ty (nebyly výslechy ani kontrola telefonu), ale ta knížka mi dost pomohla si to srovnat v hlavě.

Váš příspěvek
Reklama