Vyléčili jste se z fobie?

6094
11.3.16 18:27

Vyléčili jste se z fobie??

Dobry vecer, prosim, najde se tu nekdo, kdo se vylecil z fobie? Jakym zpusobem?? Je celkem jedno, o jakou fobii se jednalo, zajima me, jestli se to nekomu podarilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58709
11.3.16 18:29

@Janinka1983 ne, zkoušela jsem moře věcí, ale mam fobie 2 a nedávám ani jednu :lol: prostě ne.. milion teorií, milion řešení atd, a nejde to.. ale jedná se vesměs o prkotiny, sem tam mi to zkomplikuje život, ale nic hrozného :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
11.3.16 18:32

Ja jednu a taky nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
11.3.16 18:33

Možná by to NĚJAK vyléčit šlo - " syndrom bílého pláště" a teď ke stáru klaustrofobie - ale nic pro to nedělám. K doktorovi pokud možno nechodím - přitom zubař mi vůůůůbec nevadí - a do jeskyní nelezu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18880
11.3.16 18:34

Jednu a přerostla v panickou poruchu a dost mi to komplikuje život :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3432
11.3.16 18:39

Taky by mě to zajímalo… Já bojuju se sociální fobií už od puberty, hrozně mi to komplikuje život. Moje kamarádka psycholožka mi doporučila pár svých kolegů, že se toho dá velmi dobře zbavit psychoterapií, tak do toho asi půjdu a budu věřit. Zatím jsem ve fázi odhodlávání zvednout ten telefon a objednat se.
Kineziologie mi třeba vůbec nepomohla. Ještě prý hypnoza je dobrá, dá se tím opravit a rozmotat ten „zašmodrchaný uzel v mozku“, ale toho se bojím a vlastně tomu ani moc nevěřím, že by mě někdo dokázal uvést do hypnotického spánku, mně by to asi přišlo v tu chvíli srandovní, že bych se neuvolnila. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
11.3.16 18:42

Ja zkousela hypnozu, regresni terapii i kineziologii, ale zadna vyrazna zmena. Je to cim dal horsi. Ted jsem to vzala vic odborne a od pristiho tydne zacinam s psychoterapeutem expozicni terapii. Moc by mi pomohlo vedet, ze se s tim da zatocit, fobie mi dost komplikuje zivot :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33123
11.3.16 18:46

Ne, nejde to… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48772
11.3.16 19:02

Ne nezbavila stqle mám strach z výšek, trošku jsem to ale potlačila, že už na schudky vylezu na 3-4 sprusle, dřív bych ani to nedala, kam bych nedostala že židle to by mělo smůlu. Na zebr bych nevylezla. Dal se stitim hadů, myši, pavouků a veškeré tomu podobně haveti. Pokud to někde vidim utikam opačným směrem, jak zbabělec, ale utikam.
Co mi nahání hrůzu jsou hodne malé uzavřené prostory, jako výtah, když tím mám jet sama, raději volim chůzi po schodech i několik pater nez, se desit predstavy, že se výtah kousne.
A další s čeho mám fobií nebo panickou hrůzu jsou bezdomovci, opilci, fetaci a cizí velcí psi bez vodítka, bez nahubku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48772
11.3.16 19:08

Vlastně jednoho pocitu strachu jsem se částečně zbavila, mívala jsem strach za tmy venku, takový divný pocit, že mě někdo pronásleduje a přitom to byl můj stín :zed:, loni jsem zacla chodit behat kolem 22h. v létě. Ted v zimě kolem 20h. vybíham, tma jak v pytli a mi už to nevadi.
Teda volim jen trasu, kde vím, že svítí světlo a jsou baráky, do vinohradu, kde je tma a běžně tam chodí lidí behavat bych večer nesla. Ale i tak u mě celkem pokrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
11.3.16 19:12

Mě pomohla na fobii homeopatika, není to 100% OK ale zlepšení bylo ulevující. Vůbec jsem nevěřila, že by mi pomohl, ale byla jsme ochotna vyhodit litr oknem, jen za ten pokus, jak jsme byla zoufalá. Kupodivu to vyšlo. Nic jiného jsme v Té době nezkoušela.

Takže za mě homeopat a 1denní léčba cukrovými kuličkami :lol:, i když v homeopatii stále nemám 100% důvěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13779
11.3.16 19:45

Ne, mám fobii z hadů, trochu z pavouků a z výšek, trošičku i sociální, ale nejhorší jsou ti hadi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
11.3.16 20:08

Nevyléčila, ale naučila jsem se ji zvládat, už se mi málokdy stane, abych něco fakt nedala. Není mi dobře, buší mi srdce, dýchání musím kontrolovat vědomě, ale aspoň nehysterčím a nepanikařím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
11.3.16 20:21

Z mí zkušenosti se dá spíše lehce ovládnout než odstranit :/

psycholožka mi doporučila se polehoučku a „po krůčkách“ vystavovat své fobii ( u mě pavouci, tma a panická hrůza z jehel) a snažit se s tím vyrovnat. Jak se vyrovnáš s kouskem, postoupit o další.

U pavouků teď už zvládám ty malé, dokonce dokážu i vlézt na záchod, de nějaký maličký je ale velké jsem už překonat nezvládla. :nevim:
u tmy jsem dosáhla velkého pokroku, už dokážu jít v noci pro pití přes byt a nemuset si rozsvítit, stačí mi matné světlo pouličních lamp a to jsem dříve musela usínat při rozsvíceném světla. :pankac:
U jehel se mi to ale nepodařilo, tam jsem půl roku v kuse zkoušela chodit na darování plasmy, každých 14 dní ale stejně mám pořád hrůzu a občas omdlím když vidím injekci a nedejbože vpíchnutí :zed:

Takže rozhodně to trochu pomáhá ale asi ne na všechny fobie, nebo jsem s tou poslední bojovala špatně :D :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23404
11.3.16 20:35

Já mám fóbii z myší, hlavně mrtvých. Za ta léta se to lehce zlepšilo. Dřív jak jsem někde viděla chcíplou myš, tak jsem tam pak několik týdnů nešla, abych měla šanci, že už ji nějaká zvěř nebo někdo uklidil. Nyní už jsem schopná takové místo projít. Sice jdu po druhé straně, ale projdu to. Jinak teda pokud na ní někde nečekaně narazím, tak pořád skáču metr vysoko a je mi špatně. Trošku mě z toho léčí náš domácí mazlíček had, kterému musíme myšky kupovat a pak s námi jsou nějakou dobu doma. Živou mu už dokonce i sama koupím, jen na ní nesahám, pak jsem schopná i uklidit co z hada vypadne, i když vím že to je zbytek po myši. Ale pokud jsme nucení koupit mraženou a mít ji v mrazáku, tak musí být v neprůhledném obalu, abych tam pro něco šla. A hada teda zatím krmí manžel, ale třeba se někdy přemůžu a nakrmím ho sama, ale to zatím nedávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama