Výlet s 1,5ročním v horku

2303
15.7.15 12:10

Výlet s 1,5 ročním v horku

Zdravím :mavam: Máme tu s mužem dilema, tak jsem si říkala, že třeba poradíte z vlastní zkušenosti. Máme teď v sobotu jet na oslavu narozenin švagrové, je to na chatě vzdálené hodinu jízdy autem. Problém je, že zrovna v sobotu mají být ty největší vedra (u nás na východě obzvlášť) a s naším malým se to má tak, že: začátkem června měl úžeh, na to se mu spustil zánět horních cest dýchacích (antibiotika), pak se z toho dostal, ale hned na to se pro změnu nachladil z klimatizace v autě, a teď jak byly ty vedra dostal další úpal (40 horečky, no děs). Asi má oslabenou imunitu nebo co, a ty horka prostě nesnáší. Takže se mi ho moc nechce tahat na chatu, kde není kousek stínu, jet s ním v rozpáleném autě (nebo ho pro změnu ofoukávat klimou) hodinu tam a zpět. Přespat tam nemůžeme.
Ze strany švagrové samozřejmě žádné pochopení, tlačí nás, abysme přijeli. Prý to moc hrotíme.
Takže hrotíme? :mrgreen: Jeli byste za těchto podmínek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2949
15.7.15 12:13

Jedine jet hodne brzy rano a vecer zpet. Ale jde o to, to tam fakt nebude stin? V chate by mohl byt vhladek ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4230
15.7.15 12:15

Nebo slunečník a bazének, aby se mohl rachtat ve vodě.
Jinak ráno tam a k večeru zpět /až opadnou největší vedra/ je jasné. A bez klimatizace v autě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.7.15 12:17

Ahoj, tento víkend máme jet také pryč, v podstatě stejný scénář jako u vás-až teda na švagrovou, která má pochopení, pokud nepřijedem. máme roční holčičku a taky zvažuji, že raději zustanem doma a chlapovi nacpu akorát staršího synka.

• Nahlásit
  • Citovat
19173
15.7.15 12:18

Jela bych. Dopoledne tam a večer zpátky (až nebudou taková vedra). Klimatizaci v autě bych nepouštěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
15.7.15 12:21

Sice mimčo teprve čekám, ale v případě, že v poslední době prodělal malý to, co popisuješ, tak bych do té cesty spíše nešla. Obzvláště, pokud na chatě není možnost ani pořádného stínu, kde by malý mohl odpočívat. Raději bych strpěla nepochopení ze strany švagrové, když se malý za poslední dobu natrápil tolika neduhů…

Pokud by možnost stínu na chatě byla, uvažovala bych nad cestou tak, že auto by nesmělo být s moc nízkou teplotou klimatizace - ono to není celkově dobré na jakýkoliv organismus ty přechody… říká se, že by klima měla být o 5stupňů níže než je vzduch venku. Malý na to může být citlivější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
15.7.15 12:22
@Akivasha píše:
Zdravím :mavam: Máme tu s mužem dilema, tak jsem si říkala, že třeba poradíte z vlastní zkušenosti. Máme teď v sobotu jet na oslavu narozenin švagrové, je to na chatě vzdálené hodinu jízdy autem. Problém je, že zrovna v sobotu mají být ty největší vedra (u nás na východě obzvlášť) a s naším malým se to má tak, že: začátkem června měl úžeh, na to se mu spustil zánět horních cest dýchacích (antibiotika), pak se z toho dostal, ale hned na to se pro změnu nachladil z klimatizace v autě, a teď jak byly ty vedra dostal další úpal (40 horečky, no děs). Asi má oslabenou imunitu nebo co, a ty horka prostě nesnáší. Takže se mi ho moc nechce tahat na chatu, kde není kousek stínu, jet s ním v rozpáleném autě (nebo ho pro změnu ofoukávat klimou) hodinu tam a zpět. Přespat tam nemůžeme.
Ze strany švagrové samozřejmě žádné pochopení, tlačí nás, abysme přijeli. Prý to moc hrotíme.
Takže hrotíme? :mrgreen: Jeli byste za těchto podmínek?

Ahoj, ja bych to teda taky „hrotila“ jako ty, kor kdyz k tomu upalu mj maly sklony. Pokud tam skutecne nejde zajist stin pro maleho, tak bych s diky odmitla s ohledem na prcka. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
15.7.15 12:26

Holky a myslíte že kolem 5-6 by už mohlo být příjemně? Jde o to, že jsme naposled jeli z chaty po 7 hodině, malý byl přetažený (v 7 se běžně koupe a do hajan) a celou cestu prořval. Co prořval, on vám normálně vylezl ze sedačky (jak se odpoutal to nevím), stoupl si na podlážku vozu a hystericky ječel 8o Takže bych chtěla jet dříve.
@palapa Stín je jen na terásce, ale víš jak, rok a půl staré sviště neudržíš dlouho na místě a toho našeho zvlášť, je jak torpédo.

No kdyby teď nebyl tak náchylný k těm úpalům, tak o tom ani nepřemýšlím. V půl roce jsme normálně jezdili v horkách a byl v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 12:53

Mezi 5-6hod bude ještě pěknej pařák, to by možná bylo lepší tam dát malýho večer spát a ject domů až brzo ráno. Já bych jela, doma taky určitě nebudete celý den zavřený v bytě. Snažila bych se, co to pujde, aby byl hodně ve stínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48786
15.7.15 13:01
@Akivasha píše:
Holky a myslíte že kolem 5-6 by už mohlo být příjemně?

V tuhle dobu bude to největší vedro, před 20h bych zpátky nejela. Na tu chatu bych jela co nejdříve a před cestou bych auto vychladila klimoškou, při cestě bych už jí nepouštěla. Dítě může být v té chatě, když bude venku vedro. My taky v těch vedrech ven moc nevylézáme, doma máme chládek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
15.7.15 13:07

@zuzukobylka My právě máme doma (dům, ne byt) 24 stupňů max. i když jsou ty největší vedra, proto právě uvažuju zůstat doma. Přespat tam nemůžem :(
No ještě uvidíme, třeba ty bouřky k nám příjdou dříve a bude trochu snesitelněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7064
15.7.15 13:16

@Akivasha S normálním zdravým dítětem bych ti napsala, že úplně v pohodě, pokud měl ale dvakrát úžeh, tak je to teda na zvážení. Pokud na vás švagrová tlačí, tak bych jí řekla, že dorazíte jen pokud zajistí takové podmínky, aby tam byl pro malého dostatek stínu, bazének/vanička na koupání apod. Autem bych jela jedině brzo ráno a pozdě večer.
My jsme teď jeli v těch největších vedrech na chatu 3h cesty. Dítě mám naprosto zdravé a relativně dobře snáší i horka, ale i tak jsme vyjížděli vždy po 20h večer a s tím, že na chatě je dost stínu pod stromy, zastřešené pískoviště a velký bazén pro děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
15.7.15 13:55

@Akivasha A že měl úpal a úžeh diagnostikovala doktorka nebo sami?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
15.7.15 17:17

Určitě bych nejela. Švagrová ať se třeba vztekne :mrgreen: ona pak nebude s dítětem v horečkách lítat po doktorech. Jde především o zdraví tvého dítěte, ne o to co chápe a nechápe švagrová ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2303
15.7.15 20:12

@Kacik1988 To máš pravdu, též jsem právě říkala, že ono se to mluví ostatním, ale zodpovědnost mají rodiče. A já si pak budu vyčítat, že jsem něco podcenila že. Ono švagrové teď bude 22, děti nemá, takže se neumí vžít do mé situace :nevim:
No manžel se před hodinou bavil s tchýní, ptala se jestli jedem a řekl jí, že ne. Bude to asi lepší, i když budou řeči :jazyk:

@Zuzlounek Poprvé sami (měl teplotu, průjem, malátný a byl ten den hodně venku), podruhé už jsem ho brala k doktorce, když měl ty čtyřicítky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama