Reklama

Vyloučení dítěte ze školky kvůli neplacení poplatků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shagga
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 31.01.18 14:28
Vyloučení dítěte ze školky kvůli neplacení poplatků

Jdu si pro radu, protože jsem naprosto šokovaná a nevím, jak situaci řešit. V létě jsme se z Prahy přestěhovali na malou vesničku a přihlásili syna do školky ve vedlejším městě. Všechno v pořádku..až doteď. Jsme doma s kašlem, a dnes mi volá paní ředitelka školky, že všechny děti z naší vesničky odzítra nesmějí přijít do školky (týká se nás a ještě jedné rodiny), protože náš starosta neplatí jakési poplatky starostovi města, kde je školka 8o Ze dne na den jsme v situaci, kdy já jsem nově v práci, tudíž na dovolenou nemám nárok..a manžel prozměnu v práci končí a dovolenou už má dočerpanou. Máme dva dny na to situaci vyřešit, jinak budeme muset syna odeslat k babičce do Prahy dokud se situace nevyřeší.. oba s mužem do práce prostě musíme. Takhle narychlo školku neseženeme a syn je navíc předškolák, těžce si před půl rokem hledal nové kamarády, když jsme se přistěhovali a teď ho mám tahat zase do jiné školky? A teď co s tím? Zítra jdu udělat bugr na místní obecní úřad, ale co mám vlastně řešit? Na co se mám připravit? Děkuji za každou radu :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 31.01.18 14:34

8o 8o 8o tak předně na zřizovatele MŠ (obec nebo úřad městského obvodu případně), okamžitě, jak je tohle možné. Tam se asi i ostatních odpovědí dočkáte nejdřív a nejlíp.
Každopádně, pokud školka nedá nic písemně, tak bych se hádala jak pes, že mi jen tak zavolají a já nechám dítě doma, ač platím vše jak mám…

kintly
Závislačka 4043 příspěvků 31.01.18 14:35

@shagga obávám se že jestliže je syn předškoláky a má povinnou docházku tak ho jen tak vyloučit nemůže i kdyby starosta neplatil a pokud ho vyloučila musí mu najít jiné místo.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 31.01.18 14:36

EDIT: navíc, pokud je syn předškolák, tak bych mávala i povinnou předškolní docházkou a že jsou ti povinni zajistit jinou (pokud vím, je to jako se základkami, při povinné školní docházce musí zřizovatel zajistit, aby mělo dítě kam chodit v rámci obvodu…

Turante
Závislačka 2777 příspěvků 10 inzerátů 31.01.18 14:36

Dle mého na to nemají nárok, jelikož to není váš problém, ale problém mezi starosty. Zkuste zavolat na školní inspekci, co k tomu řeknou, navíc když je předškolák.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 31.01.18 14:37

No já nevím, jak to je teď, ale pamatuji, že když jsme chodili na základku do jiné obce, protože v naší nebyla, tak obec, kde jsme bydleli také platila nějaké poplatky obci, kde byla škola. Běž na obecní úřad a uvidíš, co z nich vypadne. Je to státní nebo soukromá školka?

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 31.01.18 14:37

Co je to za blbost?

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 31.01.18 14:38

A ještě dodám, že pokud bydlíte na malé vesničce, tak bych starostovi zašla bušit na okno baráku, dokud by nevylezl a nevysvětlil a ideálně nevyřešil situaci.

Ewiczka
Kecalka 329 příspěvků 31.01.18 14:39

@shagga Určitě hned volej školní inspekci, poradí ti.

shagga
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 31.01.18 14:39

Vidíte, s tou povinnou docházkou mě to v rozčilení vůbec nenapadlo. To je fakt, že ho jen tak vyloučit nemůžou. No, po cestě na úřad moje další kroky povedou hned do školky. Školní inspekce je taky dobrá nápad, díky :)

shagga
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 31.01.18 14:41

@ivunak je to klasická státní školka. Obecní úřad má otevřeno až zítra, tak tam hned ráno naběhnu.

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 31.01.18 14:41

@shagga podle me predskolaka nemuzou vyloucit. Ale chudaci ostatni rodicove. Od reditelky to taky neni moc fer, mela vas informovat vcas. Zavolejte name ministerstvo skolstvi, treba poradi.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 31.01.18 14:42

@shagga tak tak, do školky, že to chceš písemně (ihned, ať to můžeš řešit) a s tím na starostu a pak na obecní úřad, případně vyšší instance jakožto nadřízený orgán.

shagga
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 31.01.18 14:42

@Mar__tanka1983 Kdybych věděla kterej to je a kde bydlí, tak ho jdu hned uhánět, ale jsme tu teprve krátce, s místními se teprve oťukáváme :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 31.01.18 14:43

Obec, která nema školku a musí pro své děti místo zajistit, vazne platí poplatek te obci, ve které školka je. Ale jestli kvůli nezaplacení můžou vyhodit předškoláky, tak to teda netuším. Uvidíš co řekne úřad

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >