Vyloučení společně posuzovaných osob

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 16:43
Vyloučení společně posuzovaných osob

Zdravím. S přítelem máme dítě, jsme normálně partneři, jen bydlíme každý jinde. Když vezmu v úvahu jen můj příjem, vlezu se do kritéria k nároku na porodné. Chtěla jsem využít práva vyloučit jej z okruhu společně posuzovaných osob. Po ostré diskuzi na úřadu práce mi bylo sděleno následující:
Pokud nejste za otce dítěte provdána, lze vyživovací povinnost, případně styk otce s dítětem upravit mimosoudně před notářem, kde si současně necháte ověřit podpisy. "
Můžete mi poradit, jak to teda sepsat? Napsat tam, že si bere dítě 4× týdně na 2 hodiny (kojím), že později ho bude mít například každý druhý víkend, plus v týdnu některý den, polovinu prázdnin…a že mi platí nějaké výživné? S tím pak k notáři?
Jenom proto, že máme momentálně oddělené domácnosti si připadám jako nějaký póvl :nevim:
Vždyť podle zákona mám nárok jej vyloučit, pokud spolu nebydlíme - to splňuji. To ale neznamená, že jsme od sebe :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 25.06.19 16:50

Pokud spolu nejste tak soudne vyzivne a pokud spolu jste, tak kvuli tem par tisicovkam vam za to stoji se s tim drbat?

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 25.06.19 16:53

Máte dítě a bydlíte každý jinde? to je super fakt :mrgreen:
co lidi nevymyslí pro těch pár korun fakt… nejlépe ani nezapsat do RL :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 16:53

@Cenarius pro mě to není pár tisícovek a jde mi o princip

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 16:54

Si myslíš, že spolu nebydlíme, pro pár tisícovek? No, naštěstí jsem útoky čekala, takže v pohodě :kytka:
Nějak si to sesmolím

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 25.06.19 16:55
@Anonymní píše:
:mrgreen: tak sis neměla pořizovat dítě, když to pro tebe jsou tak velké peníze a nepřežiješ bez toho a vymýšlíš pitomosti..
prostě nejsi samoživitelka
pikola
Generální žvanilka 21399 příspěvků 1 inzerát 25.06.19 16:56

Já myslela že u porodného je prostě příjem otec a matka a je jedno kdo kde bydlí :nevim: vy spolu tedy jste nebo nejste?

histep
Kelišová 5106 příspěvků 25.06.19 16:56
@Anonymní píše:

Když ti jde tak strašně o princip, proč hledáš způsoby, jak dosáhnout na dávku, na kterou, když jste partneři, jste „spolu“, byste při společném posuzování neměli nárok?

Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 25.06.19 16:58

Pro porodne se posuzuje i otec ditete. Takze pokud jej uvedes, tak je jedno kde bydli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 17:04

V zákoně je snad napsáno, že se počítá příjem rodiny, tj. otec a matka dle RL a že v případě, kdy matka bydlí sama, má možnost toto prokázat a být posuzována sama (zákon už neuvádí jakým způsobem se to prokazuje). Nikde se nepíše nic o samoživitelce, nebo o tom jaký máme poměr. Stačí, když vám řeknu, že je ženatý, bydlí ve svém, já v nájmu a nejsme schopní se kvůli jeho srabství hnout z místa? Že vůbec nevím co s tím, ale přece dítě nedám do babyboxu? Že jsme spolu 3 roky a opravdu ho miluju? Nebo vám mám popsat všechny detaily, jenom proto, že jsem chtěla těch blbých 13 litrů, na který by měla mít nárok každá?

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 25.06.19 17:05
@Anonymní píše:
V zákoně je snad napsáno, že se počítá příjem rodiny, tj. otec a matka dle RL a že v případě, kdy matka bydlí sama, má možnost toto prokázat a být posuzována sama (zákon už neuvádí jakým způsobem se to prokazuje). Nikde se nepíše nic o samoživitelce, nebo o tom jaký máme poměr. Stačí, když vám řeknu, že je ženatý, bydlí ve svém, já v nájmu a nejsme schopní se kvůli jeho srabství hnout z místa? Že vůbec nevím co s tím, ale přece dítě nedám do babyboxu? Že jsme spolu 3 roky a opravdu ho miluju? Nebo vám mám popsat všechny detaily, jenom proto, že jsem chtěla těch blbých 13 litrů, na který by měla mít nárok každá?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to úplně mění situaci, nemám ti taky něco poslat???
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 25.06.19 17:06

Dobrý den, záleží, zda je otec dítěte uveden v rodném listě. V spadá spolu s Vámi a dítětem do okruhu osob společně posuzovaných takže se bude jeho příjem započítávat při posuzování příjmu rodiny pro nárok na porodné a přídavek na dítě. Pokud chcete o porodné a přídavek na dítě žádat jako samoživitelka, musíte požádat o vyloučení otce dětí z okruhu společně posuzovaných osob pro nárok na dávky státní sociální podpory. Tato problematika je sice řešena v ustanovení § 7, odst.7, zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů. Úřad státní sociální podpory může při rozhodování o dávkách v případech, kdy osoby uvedené v odstavci 3 písm. a) až c) spolu nejméně po dobu tří měsíců prokazatelně nežijí, rozhodnout, že se neposuzují jako osoby společně posuzované, bohužel však není zákonem konkretizováno jak to že s otcem dětí nežijete dokazovat a posuzovat.
Je tedy v kompetenci příslušného úřadu, jak záležitost posoudí, zda bude vyžadovat čestné prohlášení, o tom, že s otcem dítěte nežijete ve společné domácnosti nebo tuto skutečnost bude požadovat doložit rozsudkem soudu. Zkuste se na příslušném úřadě dohodnout, sepsat čestné prohlášení, že s Vámi otec nežije pokud Vám otec sám písemně potvrdí, že s Vámi a dítětem nežije ve společné domácnosti, tak Vám to pro účely vyloučení otce z okruhu osob společně posuzovaných, jen pomůže. Pak budete moci požádat o porodné a přídavek na dítě jako samoživitelka.

Mezi příjmy se započítává téměř vše – příjmy ze zaměstnání, z podnikání, podpora v nezaměstnanosti, nemocenské dávky, rodičovský příspěvek, přídavky na dítě, mateřská, příjmy z pronájmu apod. Jako příjem by se počítalo právě i výživné, pokud jej dostáváte.
Podrobnější informace podá přímo Úřad práce.

histep
Kelišová 5106 příspěvků 25.06.19 17:08
@Anonymní píše:
V zákoně je snad napsáno, že se počítá příjem rodiny, tj. otec a matka dle RL a že v případě, kdy matka bydlí sama, má možnost toto prokázat a být posuzována sama (zákon už neuvádí jakým způsobem se to prokazuje). Nikde se nepíše nic o samoživitelce, nebo o tom jaký máme poměr. Stačí, když vám řeknu, že je ženatý, bydlí ve svém, já v nájmu a nejsme schopní se kvůli jeho srabství hnout z místa? Že vůbec nevím co s tím, ale přece dítě nedám do babyboxu? Že jsme spolu 3 roky a opravdu ho miluju? Nebo vám mám popsat všechny detaily, jenom proto, že jsem chtěla těch blbých 13 litrů, na který by měla mít nárok každá?

Tak chtěj těch blbých 13 litrů po něm. A mnohem víc.

Barrrbucha
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 25.06.19 19:39

Nevim proc se rozcilujes tulipane. Pises, ze jste normalne partneri, tak at ti na dite normalne dava penize a neojebavej stat. Dite ma otce, tak at se stara. Hotovo.

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 25.06.19 19:48
:lol: :lol: :lol:
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama