Výlučná péče otce - může k tomu dojít?

Anonymní
21.1.21 15:09

Výlučná péče otce - může k tomu dojít?

Zdravím, znáte nějaký případ, kdy bylo dítě svěřeno do výlučné péče otce, i když matka byla funkční? Bývalý partner mi vyhrožuje, že může dostat syna do péče..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6922
21.1.21 15:16

Muze dostat dite do pece uplne stejne jako matka. Maji stejna prava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
21.1.21 15:38
@Anonymní píše:
Zdravím, znáte nějaký případ, kdy bylo dítě svěřeno do výlučné péče otce, i když matka byla funkční? Bývalý partner mi vyhrožuje, že může dostat syna do péče..

Ano znám. Dokonce dostal do péče 3 děti (3,5,8 let).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
21.1.21 15:45

Nechápu, jakým právem si matky ještě dnes usurpují právo na výhradní péči o děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7646
21.1.21 15:47
@Zatimtajnej píše:
Nechápu, jakým právem si matky ještě dnes usurpují právo na výhradní péči o děti.

To ale není téma příspěvku, otázka zněla úplně jinak.
O výhradní péči matky tam není ani slovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
21.1.21 15:49
@kacz píše:
To ale není téma příspěvku, otázka zněla úplně jinak.
O výhradní péči matky tam není ani slovo.

Já to tam v kontextu vidím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75027
21.1.21 15:53
@Cenarius píše:
Muze dostat dite do pece uplne stejne jako matka. Maji stejna prava.

No, teoreticky, prakticky ta pravdepodobnost opravdu nebude 50:50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
21.1.21 15:58

Znám z médií. Případy Josefa Klímy. Maloměsto, otec - narkoman a prodavač drog, jeho matinka býv. zaměstnankyně stav. úřadu, ve vedl. dveřích OSPOD, kamarádky, matka dítětě funkční téměř přišla o dítě. Ani ministr nepomohl (snažil se) zvrátit kur. vské rozhodnutí OSPODu a tamějšího soudu.
Dnes matka může cca 2letého chlapečka vídat už často, pořád ale jde o velké svinstvo. S požehnáním úřadů. Jo, ještě jsem zapomněla: otec dítětě byl, když se o dítěti rozhodovalo, zrovna v base (možná tam ještě je). Ale to nevadilo. Dostala ho do péče otcova matka (ano, ta… doplňte si vhodné slovo… z městského úřadu).

No jo, soudce má „právo“ na svůj vlastní názor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
21.1.21 15:59
@j.a.n.i1 píše:
No, teoreticky, prakticky ta pravdepodobnost opravdu nebude 50:50.

Jo, to je taky pravda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
21.1.21 16:00
@BeaL píše:
Znám z médií. Případy Josefa Klímy. Maloměsto, otec - narkoman a prodavač drog, jeho matinka býv. zaměstnankyně stav. úřadu, ve vedl. dveřích OSPOD, kamarádky, matka dítětě funkční téměř přišla o dítě. Ani ministr nepomohl (snažil se) zvrátit kur. vské rozhodnutí OSPODu a tamějšího soudu.
Dnes matka může cca 2letého chlapečka vídat už často, pořád ale jde o velké svinstvo. S požehnáním úřadů. Jo, ještě jsem zapomněla: otec dítětě byl, když se o dítěti rozhodovalo, zrovna v base (možná tam ještě je). Ale to nevadilo. Dostala ho do péče otcova matka (ano, ta… doplňte si vhodné slovo… z městského úřadu).No jo, soudce má „právo“ na svůj vlastní názor…

To mě hned něco napadá o sametové revoluci a nevyužitých kandelábrech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75027
21.1.21 16:02
@BeaL píše:
Dnes matka může cca 2letého chlapečka vídat už často, pořád ale jde o velké svinstvo. S požehnáním úřadů. Jo, ještě jsem zapomněla: otec dítětě byl, když se o dítěti rozhodovalo, zrovna v base (možná tam ještě je). Ale to nevadilo. Dostala ho do péče otcova matka (ano, ta… doplňte si vhodné slovo… z městského úřadu).No jo, soudce má „právo“ na svůj vlastní názor…

No, ja ti nevim, a zeby soudce krajskeho soudu taky sidlil ve vedlejsich dverich :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
21.1.21 16:03

Znám, otec dostal do péče dva syny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5107
21.1.21 16:04
@Anonymní píše:
Zdravím, znáte nějaký případ, kdy bylo dítě svěřeno do výlučné péče otce, i když matka byla funkční? Bývalý partner mi vyhrožuje, že může dostat syna do péče..

Kdyby dítě dostal každý chlap, co vyhrozuje, bylo by cca 90 % matek bez dětí v péči. Ve skutečnosti to tak není. Umí se o dítě postarat? Začala bych mu dítě dávat, ať trénuje na střídavou péči. Záleží na tom, kolik dítěti je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5107
21.1.21 16:06
@BeaL píše:

Ten příběh znám. Teď snad to mají týden a týden. Všichni jsou tam bezvadně propojení. Teď zdržují projednávání na soudu tím, že vždycky někdo nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3048
21.1.21 16:11
@janickaIII píše:
Ano znám. Dokonce dostal do péče 3 děti (3,5,8 let).

Z jakého důvodu? Proč nedostali stridavku a proč je do výlučně pece dostal otec? Matka asi nebyla tedy plné funkční

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat