Vymačkávat pupínky nebo ne?

Anonymní
22.8.21 17:27

Vymačkávat pupínky nebo ne?

Ahoj všem diskutujícím,
dnes jsem premyslela zrovna o tomhle tématu..vymačkavat nebo ne?
jelikož sama trpim na akné, a teď v poslední době dost se mi to zhoršilo, každý den si kladu tuhle otázku, vim, ze dle lékařů, dermatologů by se nemělo, ale mne kolikrát přijde, ze takové ty menší s bílou čepičkou je kolikrát lepší vymačknout, namazat pak mastickou a rychleji se zahoji a sloupnou, než čekat než sami zmizí..nebo nevim, ale já jsem ten tým, co si vše rozdrápe, někdy velice lituji, páč z pupinku stejně nic nevylezlo a zbytečně se dlouho hojil, ale kolikrát sebe i presvedcim ze někdy je lepsi vymacknout a za dva/tři dny mam stroupek který jen sloupnu a je to pryč..
Jaký názor na to máte vy? A případně, mačkáre nebo ne? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21873
22.8.21 17:30

Ne, nechávám to kosmetičce. S uzrálým beďarem bych tedy nechodila ani za nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17971
22.8.21 17:31

Nevymačkávat, zejmena ne, když si před tím důkladně nevydezinfikuješ nehty, či nástroje kterými nípáš - do narušené kůže zaneseš infekci a celé se to víc zanítí a výrazně zvyšuješ šanci, že ti zbydou jizvy.

Beďar hned jak začne rašit buď přes noc zamázní třeba ichtoxylem a nebo pokud chceš něco elegantnějšího, tak přelep nějakou hojivou náplastí.
https://www.dm.cz/…5440181.html

Jinak teda pokud ti raší pravidelně, tak proměň péči o pleť.

jemné čištění, jemná hydrtatace, minerální SPF, používat účinné látky jako je niacinamid, zinek a retionoidy, používat jedou, dvakrát týdně kosmetické kyseliny na enzymatický peeling (řeší to černé tečky, to není špína, ale zoxidovaný maz a nemá smysl ho odstraňovat mechanicky, ale exfoliovat něčím kyselým) a jednou týdně jílovou masku na regulaci mazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 17:35

@Ou ano, trpim na akné, které jsem měla dva roky v klidu a teď se znovu rozjelo..pupinky mažu antibiotikama a Akneroxidem, kuzi vysussi a některé pupinky zmizí, ale některé s bílou hlavičkou vysušší, a presto je tma x dni bila hlavička..tak to vždy propíchnu vydezinfikovanou jehlou a vymacknu..a do par dni se mi udělá stroupek a ten strhnu..jenže teď se mi opakovaně dělají na bradě a mezi obočím pupinky, co jsem četla tak omezit mléčný produkty(téměř nejim), alkohol(ten nepiju), tak nevim :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 17:37

@Ou jinak pouzivam peeling od garnier 3v1..a premyslim nad koupi nějakého séra buďto s vitamínem C nebo prave niacinamid, koukala jssm, ze the ordinary mají něco takového

• Citovat
  • Nahlásit
1995
22.8.21 19:52

Jasně že vymáčknout. Vždycky jsem to dělala( teď už teda pupínky nemám) a pak přetřít buď krycí tyčinkou, která ho vysuší nebo se mi osvědčil i tee tree oil. Ten je rychlej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
22.8.21 22:32

Zásadně nevymackavam. Zůstávají pak jizvy. Ty menší s bílou cepickou jak říkáš, Parkrat prejedu odlicovacim tamponkem s odlicovaci vodou a vymackne se sám bez podrazdeni 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat