Vymahačská společnost - máte zkušenost?

Anonymní
28.7.21 10:56

Vymahačská společnost - máte zkušenost?

Půjčili jsme někomu peníze a teď nám je nechtějí dobrovolně vrátit zpět. Nemáme žádnou smlouvu, jen komunikaci přes messenger a emaily, peníze jsme jim dali v hotovosti, jde o 30 000kc. Neřešme to okolo, prosim, proč jsme půjčili, bez smlouvy apod.,ale reknete mi, kdo z vás předal nějakou svoji pohledávku firmám, který tyto pohledávky z těch lidí dostavaji. Zajímají mě zkušenosti, jestli se podařilo opravdu přes nějaké tyto firmy aspoň část peněz dostat zpět. Uvitam i nazvy firem, s kterymi jste spolupracovali. Budu posilat i predzalobni vyzvu, kamaradka je advokátka, ale oni na to nemusí reagovat, můžou se oni poradit se svym právníkem a ten jim řekne, že to taky může byt na roky a nemám vesteckou kouli, abych si byla na 1000% jidta, že to vyhraju a nebudu platit ještě soudní poplatky. Diky za komentáře.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1472
28.7.21 11:20

Vymahačská společnost ne. Nejdříve právník, sepsat žalobu, dát na soud, ukázat důkazy.
Poté vymáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.21 11:32

Určitě v první řadě řešit přes právníka a zaslat, do vlastních rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3300
28.7.21 11:55

Pokud v konverzaci přiznali, že Vám dluží peníze vůbec nevadí, že nemáte smlouvu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 13:08

@elinka90 v konverzaci mám jako „jj, peníze jdu hned odeslat“. @FraDeu Takhle to mam v planu jako první, ale mam je když tak fakt žalovat, kdyz to pak může trvat roky a nemam 100% jistotu, že to vyhraju? I když všechno napsané o tom, ze jim pujcuju a oni píšou, že mi to splati, tak to mam v messengeru.

• Citovat
  • Nahlásit
64594
28.7.21 13:36

Vymahac si víc jak polovinu vezme jen za to, že vymáhá. Při této částce nee.. Napiš jim predzalobni výzvu k úhradě, dej jasný splátkový kalendář. Uved tam všechny detaily z vaší dohody a pokud nezareaguji, pak na soud.. Rozhodně s tímto přístupem nepočítej, že to bude lehké a peníze získáš jen tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1624
28.7.21 16:18

Vymahačská společnost je k ničemu. Nemá žádnou pravomoc. Pošlete předžalobní výzvu a když nezaplatí, tak návrh na vydání platebního rozkazu. Kamarádka advokátka poradí, v podstatě si to vyřídíte sami. Teprve v případě, kdyby si ho nepřevzali nebo podali odpor, byste si zaplatili plné právní zastoupení. Čas nehraje roli, protože vám bude přisouzen úrok z prodlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 16:32

@JTom navrh na vydani platebniho rozkazu - když si to neprevezmou nebo bude odpor, tak uz jdu jakoby do zaloby a kamaradka mě nemůže zastupovat? Co znamená, že mě pak bude prisouzen urok z prodlení? Myslíte, že mám šanci opravdu částku vysoudit, ten spor vyhrat?

• Citovat
  • Nahlásit
498
28.7.21 17:54

Vyplývá nějak z vaší písemné konverzace, že jde skutečně o půjčku a ne o dar apod.? Pokud ano, zaslala bych předžalobní výzvu s tím, že nebude-li částka vrácena v určitém termínu, mohou očekávat žalobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1624
28.7.21 18:48

Smozřejmě, že vás může kamarádka zastupovat hned od začátku. Myslel jsem to tak, že podání můžete zvládnout sami a nechat se zastupovat až v případě, kdyby bylo nařízeno jednání. Je určitá pravděpodobnost že zaplatí nebo nestihne podat odpor.
V rozsudku je vždycky uvedeno datum do kdy má být zaplaceno a od kterého nabíhá úrok z prodlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 10:55

Jde taky o to zda ty lidi něco vlastní za co by to zaplatily. Nikdo se tím nebude zabývat zdarma takže abyste nakonec nedopadly tak že budete ještě víc v mínusu. Vlastní zkušenost ex mi dluží peníze roky, mám smlouvy, řešil to exekutor ale vždy se on nějak vykroutil a mě to stálo jen spoustu peněz - advokát, soud atp. Zavřít ho nemůžou že nejde o alimenty tak to nikdo neřeší. Ptala jsem se i u těhle firem a ani oni s tím nechtěly mít nic společného, že nic nemá, nic nezískaj nebo získají oni a ne já :cert:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat