Vymáhání alimentů po 6 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 20:30
Vymáhání alimentů po 6 letech

Ahoj, předem omluva za anonymitu, ale jedná se o delikátní, rodinnou záležitost.

Můj brácha jsou se svojí ženou ji 28 let manželé, mají tři dospělé děti a nyní se stalo, že od soudu přišel dopis o oznámení stání ve věci určení otcovství. Bratr prostě zahnul s kolegyní na vánočním večírku a hned se z toho narodil syn (pomineme, že se jednalo o kolegyni o které se veřejně říkalo, že shání „oplodňovače“ a bratr byl ke všemu nejen opilý, ale i dost hloupý na to, aby uvěřil povídačkám o tom jak poctivě užívá antikoncepci).

Stalo se, proběhly tety DNA, rodina polorozpadlá, ale žena to nakonec ustála a stojí za manželem. Chtěla jsem se zeptat, zdali máte některá zkušenosti e zpětným vymáháním alimentů, neboť kolegyně bratrovi vůbec neřekla, že má syna (tomu je teď v prosinci 6 let) navíc se odstěhovala asi do 300 km vzdáleného města. NAJEDNOU si vzpomněla, že dítě má otce a vymáhá po bratrovi výživné za poslední tři roky (cca 300.000 udala) a navíc požaduje výživné měsíčně ve výši 12.000. Jelikož se do otcovi životní úrovně bude započítávat i plat jeho manželky, který je poměrně vysoký, mám obavy, že tento požadavek u soudu klidně projde.

Mátě některá zkušenosti se zpětným vymáháním alimentů a takhle vysokými alimenty? Bratr je prostě matlák, to je jasný, ale přístup oné dámy mi přijde… no totálně amorální, je mi z toho hodně smutno, především z toho důvodu, že se zde evidentně jedná hlavně o peníze, protože paní syna před bráchou absolutně schovávala a nechtěla ho ukázat, myslím, že ani o nějaký styk s otcem nebude mít moc zájem…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
lolink
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 26.08.18 20:36

Ted byla v telce reportaz. Jde to tri roky dozadu. Zbytek je promlceny. Otcovstvi jde urcit do sesti let veku ditete. Pry vasevyzivne.cz je organizace, co se tim zabyva.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 26.08.18 20:38

No vychcany to je. Měla přesně lhůtu šest let na to DNA. A ona si teď na jednou vzpomene ? Hnus.
Ale jinak ano, má nárok na tři roky zpětně. Jen si myslím že tu částku posoudí soud, ne že ona si to nějak namyslí ;) takže bych to viděla na menší částku.

Jinak prostě platí že to bratra silně poučí. Drahá chyba.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 26.08.18 20:49

A nebude ona, pokud brala nějaké příspěvky, co berou jen samoživitelky bez otce, muset vracet peníze ? :D Když teda nakonec teď chce určit, kdo je otec? Nějaké vych.cané vážně…Nebo ji právě něco dávali a teď ji to skončilo, tak chce ty peníze brát od jinud.. Chudák ta manželka..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 20:53

Zakladatelka: tak nejsem jediná, komu to přijde vychcané :( Na švagrové nebylo vůbec nic poznat ! Držela se statečně, čekala na ty testy DNA a ani pak by člověk neřekl, že prožívá taková muka. O to horší je, že nejstarší chce dcera chce stavět a švagrová nemluvila o ničem jiném jen jak se těší, že jim finančně vypomůže, aby to neměli těžký a tím, že pomůže jednomu, tak stejně chce i druhému a třetímu…no, to teď pravděpodobně asi padá :(

Jinak bratr o synovi neměl skutečně ani tucha, až když přišla pozvánka od soudu …takže těžkej šok pro všechny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 20:54

zakladatelka: jinak její pohnutky samozřejmě nikdo nechápe, s nikým se nebaví, styky navazovat nechce. Vše jen přes soud, takže těžko říci, proč si takhle najednou vzpomněla…

jege
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 26.08.18 21:00

Už z principu bych požádal o střídavku a byl stejně vychcaný jak ona!

Náměsíčná
Závislačka 4094 příspěvků 26.08.18 21:01

Znám jeden případ dítěti byli 4. Matka byla v tom když se rozcházeli už měla jinýho a bio to neřekla až ji ten druhý opustil tak se bio hodil. Taky koukal. Doplácel 3 roky. Byl v té době sám. Začal s dítětem vídat. Vybudovali si hezký vztah. Ale bydlí v jednom menším městě takže to šlo líp jak když jsou 300km.

Náměsíčná
Závislačka 4094 příspěvků 26.08.18 21:05
@Anonymní píše:
zakladatelka: jinak její pohnutky samozřejmě nikdo nechápe, s nikým se nebaví, styky navazovat nechce. Vše jen přes soud, takže těžko říci, proč si takhle najednou vzpomněla…

Jde jí o prachy to je jasný. A počítá s tím,že dítě nebude chtít vidět když je mu už 6 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 21:07
@jege píše:
Už z principu bych požádal o střídavku a byl stejně vychcaný jak ona!

taky mě to napadlo, bohužel vzhledem k vzdálenosti obou bydlišť na tohle žádný soud nepřistoupí … Jinak brácha se švagrovou na tom jsou dobře, ale ne až tak aby splašili 300.000 najednou, takže si na tohle budou brát spotřebitelský úvěr, je to šílená částka

arinecka
Kelišová 5221 příspěvků 26.08.18 21:11

Pano jo, brar by jí taky mohl zažalovat, že mu tolik let tajila existenci dítěte. Dále si může zažádat o svěření dítěte do péče, nebo střídavou péči. Když už to dítě je a má na něj platit, tak má právo ho i vychovávat a vidět se s ním, ne jen platit. To dítě za nic nemůže ale měle bych velkou chutˇnakopat jeho matku do zadní části těla.

Náměsíčná
Závislačka 4094 příspěvků 26.08.18 21:11

300 je od soudu? Já bych navrhla 150. a výživné max 5tis. A samozřejmě styk s dítětem. Jeden víkend v měsíci minimilně + prázdniny, a vánoční prázdniny od rok a předávání v půlce cesty ona se rozhodla se odstěhovat s jeho dítětem. Nevím jak to chodí, ale to, že ona něco chce (navrhne) nemusí projít. Může mít svůj návrh ne?

Příspěvek upraven 26.08.18 v 21:14

jege
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 26.08.18 21:12

Osobně si nemyslím, že by soud za těch podmínek nutil splatit dluh na výživném okamžitě a v této výši. Takové 3.000-4.000 Kč měsíčně a splátkový kalendář jsou reálné, ale záleží, jakého si najme advokáta a kdo to bude soudit. Pokud se to soudci dobře podá, tak to může ještě dobře dopadnout, ale stejně tak si to může ošéfovat i matka dítěte.

Na tohle by měl fakt existovat i nějaký další paragraf, přece není normální zatajit otci dítě a po 5.5 letech si „náhodou“ na to vzpomenout a žádat o výživné 3 roky zpětně. :poblion:

lolink
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 26.08.18 21:15

Ja si myslim, ze soud k zamlceni ditete prihledne. To, co pozaduje je jedna vec. Druha je, co se priklepne. Doporucuji zafinancovat spis pravnika. Jde o dost penez a to, co zaplati v budoucich letech se na pravnikovi vrati.

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 26.08.18 21:18

Ať okamžitě podá žádost o rozvod. Žít spolu můžou i dále, ale ať tam proboha není to SJM. Chudák. Chce pomoct dceři a místo toho bude muset platit na cizí děcko. Upřímně mi je takových žen hodně líto. A můžu se zeptat, jak to plánuje dál? Bude chtít to jeho dítě vídat? Když se nad tím zamýšlím a stát se to u nás, tak manžela bych asi neopustila, ale to dítě by mi nesměl přivézt přes práh.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >