Vymáhání dluhu Eos Investments

4
15.1.21 16:09

Vymáhání dluhu Eos Investments

Dobrý den,
Dostala jsem se do nepříjemné situace, kdy kvůli ztrátě zaměstnání kvůli koronaviru jsem nebyla schopna splácet půjčku. Banka předala můj případ vymáhácí firmě EOS Investments (EOS KSI). Ty mi řekli, že jedinou možnost kterou mám je zaplatit celou částku rázem nebo aspoň polovinu, což v mě situaci je kolem 200 tisic. Nikdo mi s tím bohužel nepomůže, dávají mi čas sehnat ty peníze do pondělí, jelikož už předem vím, že je nedokážu tak rychle sehnat, chtěla bych vědět, jestli s tím případně nemá někdo zkušenost, jak takový firmy v takových případech postupují, půjdou na mě soudně aby na mě mohl exekutor? Chtěla bych vědět, jak dlouho jim tahle soudní záležitost přibližně trvá, než jim toho exekutora schválí, a za jak dlouho případně na mě ten exekutor bude moci?
Když už do pondělka ty peníze sehnat nedokážu, tak bych si třeba stihla je sehnat během těch různých řízení kterými postupují ty vymáhácí firmy, i když chápu, že ta částka pak bude větší. Nebo jestli je nedokážu sehnat, tak jestli budu mít čas na vyhlášení insolovenci.
Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6914
15.1.21 16:13

Tezko rict. Ale pri kazdym kroku tam naskakuji naklady rizeni a penale. Holt asi mate smulu, jelikoz splatkovy kalendar uz jste nedodrzela a jdou „tvrdou“ formou, jak se k penezum dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4065
15.1.21 16:29

Zkusila bych jim hned v pondělí ráno napsat mail, že peníze v takové výši se mi opravdu sehnat nepovedlo a nepovede, a že pokud nechtějí, abys obratem podala insolvenční návrh (což, věř mi, nechtějí), tak je žádáš o splátkový kalendář nastavený dle výše tvého příjmu tak, abys ho OPRAVDU zvládla plnit!
Dle jejich odpovědi bych se zařídila.
Pokud máš ještě aspoň jeden jediný další dluh po splatnosti více jak 30dní kdekoliv jinde (třeba i operátora nebo u města za odpady, za internet, déle jak měsíc nesplácený kontokorent či kreditku), tak ten insolvenční návrh podej, protože EOS tě sedře z kůže.
Exekuci klidně vyřídí během pár týdnů… a ty úroky budou šílené, z takovýchto částek i dvojnásobné apod.
Pokud bys tuto situaci psychicky ustála do 1/7, tak pak by měla začít platit novela ins. zákona, že insolvence už bude u všech (tj. nejen u důchodců) JEN NA TŘI ROKY. což by pro tebe byla výhra.
Dle mne je to sprosté okrádání věřitelů,
ale vinu nese i česká exekuční a vymahačská mafie, která lidi dohání svými lichvářskými podmínkami tam, kde jsi nyní ty, a jsou vás desítky tisíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.1.21 16:41

@Lucy75 Děkuji za odpověď. Psychicky bych to asi ustala, ale časově do 1.7 asi ne, pokud exekuci dokážou vyřídit během par týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4065
15.1.21 17:10

@Lenka092 no tak ji holt budeš mít na pět let.. pořád je to pro tebe levnější a psychicky snesitelné.. pokud jsi nyní bez práce, musíš si ji co nejdřív najít a zatím do návrhu případně uvést jen DAR, stačí měsíčně splácet cca 2tisíce…(půl insolvenčímu správci, půl jde věřitelům), ale to už si vše vygoogli jaké jsou podmínky.. ve tvé situaci bych to zřejmě udělala, protože z toho co dlužíš ti jinak naroste milion a exekuci de facto nikdy nesplatíš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.1.21 18:01

Našla jsem na internetu.

V případě, že věřitel již disponuje exekučním titulem, může podat vybranému exekutorovi exekuční návrh. Ten pak do 15 dnů zažádá příslušný soud o nařízení exekuce a pověření jejím vedením. Zpravidla do 2 měsíců ode dne podání exekučního návrhu soud skutečně exekutora pověří. Exekutor musí poté dlužníkovi poskytnout dodatečnou třicetidenní lhůtu k dobrovolnému splnění povinnosti a teprve po jejím marném uplynutí lze zahájit exekuci na základě vydaných exekučních příkazů. V praxi je nicméně třeba čekat řadu týdnů i na poskytnutí součinnosti od zdravotních pojišťoven a bankovních ústavů, které exekutorovi přináší důležité údaje pro další vedení exekuce. Provádění exekuce zpravidla neskončí před uplynutím 6 měsíců, ve většině případů však půjde o dobu jednoho roku až dvou let.”

Pokud tomu dobře rozumím, i když se nebudou chtít se mnou dohodnout na nějakým splátkovým kalendáři, tak podle toho co čtu, budu mít minimálně měsíc než to posoudí soud, a měsíc po předání záležitosti samotnému exekutorovi? Já jen jestli tomu rozumím dobře? Jestli ano, tak aspoň budu mít čas na zřízení ty insolovenci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6914
15.1.21 19:36

@Lenka092 tak jelikoz uz jsi jeden splatkovy kalendar nedodrzela, tak pochybuju, ze pujdou do dalsiho. Sel bych smerem te insolvence a hledal informace ohledne toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.1.21 19:41

@Cenarius Ano tomu rozumím, jen jsem chtěla vědět kolik mám případně času na zřízení ty insolovenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1509
16.1.21 12:55

Vymáhací firma nemá žádnou pravomoc. Musí prostřednictvím soudu získat platební rozkaz, který se po nabytí právní moci stane exekučním titulem. To může trvat několik měsíců. Během této doby můžeš prodat to, co jsi za půjčku pořídila a další věci, které nejsou nezbytně nutné k holému životu. Můžeš si také půjčit jinde. Oddlužení je vulgární okradení věřitele. Pro to nemám pochopení ani radu. I kdybys toho dosáhla, budeš muset zaplatit insolvenčnímu správci 60 tis. a zpeněžení majetkové podstaty tě nemine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat