Reklama

Výměna balkonových dveří včetně rámu - cena?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 03.03.18 20:07
Výměna balkonových dveří včetně rámu - cena?

Ahoj,
máme plastová okna a balkonové dveře a firma, která je před 8 lety dělala, to totálně podělala.
Máme podezření, že tehdejší výbor SVJ shrábl nějaký bonus do kapsy, protože ji sehnal místopředseda a protlačil ji, aby ji schválili jako firmu, která dělala nová okna v celém našem paneláku.
Cca půl roku po udělání jsem zjistila, že rám balkonových dveří nedolehá a v jednom míste u futer je mezera, kterou při zavřených dveří táhne a vejde se mi tam celý první článek malíčku.
Dveře jsem musela olepit izolepou a sháněli jsme firmu k reklamaci.
Po namáhavém obtelofonování přijel technik (byl březen) řekl, že je to vada, ale že nové nám dají až bude teplo, ani tátovi tenkrát nedal reklamační protokol a zmizel (byt byl otce, já tam bydlela, ale nebyla doma) a otec trouba si nenechal nic podepsat.
Pak jsme samozřejmě již z firmy nikoho nesehnali a přišlo se po pár měsících na to, že firma zkrachovala a zanikla.

No a tak 8 let máme zimu co zimu zalepené dveře u pantů, ale přijde mi to, že je to čím dál horší.

Takže chceme výměnu a vypadá to, že bude muset jít nejen křídlo, ale celý rám a futra.

Jenže na stránkách firem nenajdu nikde cení, všude mohu jen poptat kalkulaci, ale já nechci, aby mi pak někdo volal a otravoval mě..

Nemáte představu, kolik taková výměna může stát? Ať našetříme?

Díky.

Reklama

Reakce:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 03.03.18 20:11

@Kacatko1986
Co jsou to balkonové dveře? Jen dveře, nebo celá sestava (přilehlé okno)?
Odhad ti nikdo neřekne, u různých firem to může být různé (někde třeba dvojnásobek). Taky jedna věc je dveře samotné, druhá potom práce a doprava.
Poptej firmy, nic jinýho ti nezbyde.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 03.03.18 20:12

@zvidavajanca Jen dveře. Okno je, díky bohu, v pohodě..

Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7619 příspěvků 03.03.18 20:16

My nechávali dělat komplet dveře, okno + stěna a stálo to 50 000,– (Královéhradecký kraj) :)

ugluk
Hvězda diskuse 42127 příspěvků 03.03.18 20:26

Ono ale záleží. V podstatě to budou pasovat do něčeho, co už tam je, pokud chápu, k tomu oknu. To bude chtít, aby to prohlédli, zaměřili… Nějaký reálný cenový odhad ti dají po zaměření, popř. dle typu rámu, zasklení, jestli tam dáš žaluzie, síť proti hmyzu, záleží na lokalitě, konkrétní firmě… Opravdu nejlepší je oslovit víc firem, nechat si zpracovat bezplatnou nabídku a uvidíš. Velmi, velmi orientačně bych tipla i s montáží a dopravou jen na ten jeden kus kolem patnácti tisíc, ale může se to lišit, a to o dost.
Pokud nechceš, aby tě to příliš obtěžovalo, poptej se v okolí po spolehlivé firmě, popř. tady napiš lokalitu a nech si dát tip.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 03.03.18 21:15

Ty jo, to mi nedoslo, ze se to vetsinou meni i s celym oknem :-/ ze to vlastne na sebe navazuje..

Uff, tak to jdeme setrit a hodne. Udelali bychom to jiz letost v lete, ale mame koupeny zajezd k mori, ktery jeste budeme doplacet a nechci dat veskere zbyle uspory za okno.. to radsi jeste jednu zimu prezijeme s izolepou. diky kazdopadne. nemela jsem vubec odhad.
Jinak jsem okres Melnik.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 03.03.18 21:42

@Kacatko1986
Spousta těch firem je celorepublikových, zvlášť těch vekých. Ne nějakej prcek támdle. A ono není okno jako okno, sklo jako sklo (počty komor, počet skel). + doplňky jako žaluzie, sítě, parapety, bezpečnostní sklo atd.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama