Výměna baterie v tyčovem vysavači

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VitaminC
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 12.12.17 14:47
Vymena baterie v tycovem vysavaci

Holky, mam tycovy vysavac Electrolux ergorapido. PC 5000 Kc. Stari dva roky a ctyri mesice.
Momentalne vysava tak tri minuty. Vymena baterie pouze v servisu, cena vcetne postovneho 2.000 Kc.
Je tu nekdo, kdo ma zkusenosti s vymenou baterie? O kolik prodlouzim zivotnost vysavace? Nebo je lepsi koupit novy?
 Dik

Reakce:
WontTell
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 12.12.17 14:56

Máš verzi s LiPo baterkou, nebo NiMH?

VitaminC
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 12.12.17 14:57

@WontTell LiPo :)

WontTell
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 12.12.17 15:12
@VitaminC píše:

Tak to nevím, ale zkusil bych ho rozdělat a podle part numberu baterie hledat třeba na eBay a AliExpresu.

Jinak já mám ten s NiMH baterkama a měnil jsem si je sám, protože je tam asi deset normálních AA článků (s pájecíma vývodama). Dal jsem si tam s vyšší kapacitou a vysavač jede líp (déle) jak novej a věřím, že dokud budou OK ty baterky, tak pojede.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7903 příspěvků 12.12.17 15:18

Ahoj,

já jsem u naší makléřky obdivovala tyčový vysavač (eta? - ted si nejsem uplně jistá) a říkala, že ho má 6let a jednou měněnou baterii a že na něj nedá dopustit. Že byl sice dražší, ale že šlape parádně, doveze právě do domečků kde si s ním uklidí před prohlídkou. Takže já tipuji, že tu životnost prodlouží o hodně.
Já mám vysavače na dva max 3 roky a pak prostě odejdou (ale u nás taky dostává zabrat chlupy od psa).
Investovala bych do ni. A zda z Ali - nevím, já jim nevěrim v elektru, ale znám hodně lidí co tam kupují i součástky do aut…

:mavam:
Swift
Závislačka 4158 příspěvků 12.12.17 15:56
@VitaminC píše:

5× 3,6V 2100mAh(kapacitu lze zvolit vyšší) Lion v průmyslovém rozměru 18650, plus vývody pro napájení do série, každej elektropravář, obchod s baterkama a vše s výhradou: Repasi vysavače musí provádět kvalifikovaná osoba jinak může dojít k poškození baterií a zdraví!
Podle všeho tam není kurvítko v podobě eprom čipu.
např: https://www.heureka.cz/?h[fraze]=bateri­e%20ergorapido%2018v
Jsou to ty samé baterky co jsou v elektrických cigaretách.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >