Výměna střechy, mám malé dítě, zůstat doma nebo odjet?

109
2.6.16 22:06

výměna střechy, mám malé dítě, zůstat doma nebo odjet?

Zdravím všechny maminky, příští týden se na našem rodinném domě kde bydlíme bude měnit střecha a momentálně řeším dilema, jestli mám po výměnu střechy zůstat doma - mám malé dítě - rok a pět měsíců nebo na ten týden co se to bude dělat odjet pryč k rodičům. Nedokážu si představit, kolik je z toho hluku, nepořádku a tak, bydlíme v přízemí, pak je ještě patro, kde byla dřív půda, dnes jsou tam střešní okna a pár místností, a je to tu celkově otevřené, budou se muset vyndat i ty střešní okna, měnit latě, nějaký trám,… na jednu stranu si říkám, že bych byla případně po ruce kdyby se mělo něco řešit, na druhou stranu nechci zbytečně stresovat sebe i dítě celodenním posloucháním mlátícího kladiva (předpokládám že to asi moc tiché práce nebudou) jak byste se rozhodly? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13075
2.6.16 22:09

Nám budou dělat podlahu a já s dětmi dobrovolně ustupuju. Nervy mám jen jedny :mrgreen:
Stejně bych nemohla s ničím pomoct, protože by v tu ránu pomáhaly i děti a to už je lepší žádná pomoc :lol:

Příspěvek upraven 02.06.16 v 22:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
2.6.16 22:10

Pokud je možnost, šla bych pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
2.6.16 22:12

Prchla bych. Bez debat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
2.6.16 22:15

Utíkala bych až by zamnou byla žíznivá čára…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
2.6.16 22:16

@aanka0 Klidně bych zůstala, střecha mi přišla celkem v pohodě… ale mám malinko posunutá měřítka, bydlíme provizorně na stavbě už 2 roky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
2.6.16 22:20

My rekonstruujeme od února, přistavujeme patro, bydlíme v jedné místnosti, hned za dveřmi se vrtá, bourá, huláká, řeže, práší… Do toho dcerka - nyní 19 měsíců a normálně tu jsme celou dobu. Když dělají zednícip přes den bordel, tak jdeme ven a je to. Končej ve čtyři a pak už je klid, takže já bych nikam nejezdila, záleží jak jste odolná, dítěti je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4509
2.6.16 22:22

My bydlíme ve 2.podlaží 4patrového paneláku, teď dělají střechu, rámus z toho je celkem dost. Naštěstí to syna (21 měsíců) nebudí z odpoledního spánku a jinak jsme pořád venku, tak dobrý, ale až budou dělat fasádu, tak zdrháme určitě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
3.6.16 06:04

@aanka0 to je otazka :-) jestli mas kam, uz si bal. ostatne stejne bys chtela malymu doprat dovolenou u babi, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9263
3.6.16 06:34

Určitě bych odjela k rodičům :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
3.6.16 08:18

Taky nam delali strechu na rodinnym dome komplet late atd dcerce bylo kolem 8 mesicu myslim a byli jsme doma.bala jsem se ze nebude spat u toho hluku ale zase tak hrozny to nebylo. letos budou dodelavat zrovna, stranu nad loznici tak ji budu davat spat do kocaru.ja jet na tyden k rodicum tak me tam neuvidi dalsi rok :-) :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
3.6.16 08:26

Mimču to bude šumák. Když se malá narodila, tak sousedi pod námi akorát začali svépomocí rekonstruovat byt - měnili dispozice atd. Trvalo jim to přes půl roku. A jediný kdo u toho trpěl jsme byli mi dospělí.

Takže se musíš rozhodnout, co bude pro tebe větší psychická újma.
Pro mě by to byl spíš týden u rodičů, než týden v bordelu a hluku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
3.6.16 08:47

Loňská rekonstrukce střechy mi stačila. Měsíc bušení nad hlavou od šesti ráno do osmi do večera, v každé místnosti díry, měnili jsme střešní okna a další tři nechali přidělat, takže i sádrokartony k tomu, navíc vloni vedro jak v peci. Odstěhovala jsem se na chatu a každý třetí den jezdila na otočku na kontrolu. Ale my bydlíme v činžáku v centru, byt napůl v podkroví, tam se opravdu žít nedalo a na chatě byla naprostá pohoda. V tom co popisuješ ty bych zůstala, rekonstrukce v rámci RD je v pohodě, v tom jsem žila celé dětství.

• Citovat
  • Upravit
109
16.6.16 12:49

Děkuji za rady :kytka:, nakonec jsem dala na většinu z vás a na týden odjela a jsem za to ráda, manžel který tu zůstal mi říkal, že jsem dobře udělala, sice střecha není ještě hotová, ale laťě už jsou přibité a momentálně čekáme na nové křidlice, tak snad je ten největší ruch za námi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama