Výměna utržené bankovky - postup

1091
8.4.16 16:50

Výměna utržené bankovky - postup

Prosím o radu měla jsem v peněžence 500kč akorát ve stovkách a zavírala jsem peněženku po tom co mě kontroloval revizor přinástupu do metra a jak jsem zavírala peněženku tak do mě strčil nákej kluk a já si skřípla ty bankovky do zipu peněženky a utrhla jim kusy růžků cca 2×2 cm u každé. Bohužel jak byl u nástupiště průvar z metra tak mi odlítly.

Pro mě je 500kč dost tak se chci zeptat vymění mi to v každé bance nebo musím do ČNB? A mění i takto drobné bankovky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.4.16 16:53

Pokud je té bankovky většina, tedy více jak 50% vymění. V jakékoliv bance. Ale mohou si účtovat poplatek. Jeho výše souvisí s tím, jak velký je zbytek bankovky a dozvíš se ho v ceníku každé banky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58536
8.4.16 16:54

@Grey Sky pokud chybí jen kousek, vymění Ti to. Ve Tvé bance by to mělo jít bez poplatku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 16:58
@martina.se píše:
@Grey Sky pokud chybí jen kousek, vymění Ti to. Ve Tvé bance by to mělo jít bez poplatku.

To, že půjde do „své“ banky ji nemusí zajisti, že to bude zadarmo. Ono posuzování poškozených bankovek podléhá jasně danému předpisu ČNB. Docela o tom vím, tak prosím lidi alespon použijte google než něco napíšete 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
8.4.16 17:00
@Iustitia omnibus píše:
To, že půjde do „své“ banky ji nemusí zajisti, že to bude zadarmo. Ono posuzování poškozených bankovek podléhá jasně danému předpisu ČNB. Docela o tom vím, tak prosím lidi alespon použijte google než něco napíšete 8)

takže pujdu do jakékoliv banky do pokladny a ukážu op a dám bankovky a ikdyž tam nemám účet oni jí vymění?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58536
8.4.16 17:02
@Iustitia omnibus píše:
To, že půjde do „své“ banky ji nemusí zajisti, že to bude zadarmo. Ono posuzování poškozených bankovek podléhá jasně danému předpisu ČNB. Docela o tom vím, tak prosím lidi alespon použijte google než něco napíšete 8)
:mrgreen: já měnila u své banky už několikrát a nikdy nebyl problém, dokonce jsem nikdy ani neplatila. To, že to podléhá čnb je sice hezký, ale myslíš, že by lidi jezdili do těch 3 čnb, které v republice jsou? čnb mění velmi poškozené bankovky, strhávají částku dle poškození. Zase neplaš :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58536
8.4.16 17:02
@Grey Sky píše:
takže pujdu do jakékoliv banky do pokladny a ukážu op a dám bankovky a ikdyž tam nemám účet oni jí vymění?

pokud je mírně poškozená, pak ano. čnb dělá „složitější“ případy. ale pokud to není tvoje domovská banka, tak si můžou účtovat poplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 17:03
@martina.se píše: :mrgreen: já měnila u své banky už několikrát a nikdy nebyl problém, dokonce jsem nikdy ani neplatila. To, že to podléhá čnb je sice hezký, ale myslíš, že by lidi jezdili do těch 3 čnb, které v republice jsou? čnb mění velmi poškozené bankovky, strhávají částku dle poškození. Zase neplaš :mrgreen:

Já nepsala nic o tom, že musí přímo do ČNB. Ale píšu, že až půjde do nějaké banky. Nějaké píšu protože nevíme, jakou zakladatelka má (logic). To, že jsi u své banky neplatila, gratuluju, ale každá banky má jiný ceník, takže to zakladatelka může a taky nemusí mít zadarmo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58536
8.4.16 17:05
@Iustitia omnibus píše:
Já nepsala nic o tom, že musí přímo do ČNB. Ale píšu, že až půjde do nějaké banky. Nějaké píšu protože nevíme, jakou zakladatelka má (logic). To, že jsi u své banky neplatila, gratuluju, ale každá banky má jiný ceník, takže to zakladatelka může a taky nemusí mít zadarmo ;)

prosim Tě, přečti si, co jsem napsala - nenapsala jsem, že to má 100% zadara - nauč se číst, pak poučuj :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 17:08
@martina.se píše:
prosim Tě, přečti si, co jsem napsala - nenapsala jsem, že to má 100% zadara - nauč se číst, pak poučuj :mrgreen:
:mrgreen: Jak myslíš, nebudu se hádat s někým, kdo přispívá pouze na základě kvantity, a nikoliv kvality. To je pod mou úroveň paní S :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58536
8.4.16 17:10

@Iustitia omnibus jsem slečna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 17:12

Preacuji v ČS, takto poškozenou bankovku vyměníme bez poplatku, nevím jak to mají jiné ústavy, ale vyměnit ji musí všechny banky, podrobné info viz http://www.cnb.cz/…_penize.html

• Nahlásit
  • Citovat
8.4.16 17:18
@martina.se píše:
@Iustitia omnibus jsem slečna :mrgreen:

Taky gratuluju!:D :P Ne, já to chápu, máme podobný impulzivně-defenzivně-ofenzivní styl příspěvků :mrgreen: Ale jinak mír :dance: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40270
8.4.16 17:44

Škoda, že ti ulítly ty kousky. Stalo se mi to samý s jednou bankovkou, ale protože jsem měla i ten růžek, vyměnili mi to i na poště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29464
8.4.16 18:23

Já jsem jednou roztrhla pětistovku, když jsem otevírala obálku s přáním pro nejmenší dcerku k narozeninám. Nevěděla jsem, že jsou tam peníze. Vyměnili mi to bez problémů a bez poplatku v nejbližší bance druhý den po cestě do obchodu - v CSOB. Chyběl tomu celý pruh, obálku jsem celou zboku utrhla. Chyběl pruh tak půl cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama