Vymění mi v bance zabarvené bankovky od fixy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 20:35
Vymeni mi v rohu zabarvenou bankovku?

Maly mel sve penizky okolo 10 000 z narozenin ulozene v supliku a planovali sme je dat po tydnu do banky. Ted koukam ze je i pres obalku obarvila cerna fixka. Jen v rohu a mysl ze nezakryva aninzadne ochrane prvky.
Vymeni nam je? :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ivan PPZ
Kelišová 5674 příspěvků 28.02.17 20:37

Asi nechápu, co znamená - jen v rohu. Platit s tím nepůjde. Banka to vymění, i když třeba Erste dělá štráchy. Měli by dát 100% hodnoty.

ka2ka
Extra třída :D 13016 příspěvků 1 inzerát 28.02.17 20:39

Vyměnit by to měli tak moc zničený nejsou

Kotatko03
Echt Kelišová 8114 příspěvků 28.02.17 20:47

Jooo vymění ;)

magratka
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 28.02.17 21:05

https://www.cnb.cz/…ankovka.html

Ivan PPZ
Kelišová 5674 příspěvků 28.02.17 21:34

Přestože jde o neprůhlednou barvu, mělo by jít o standardní poškození. Ale jinde, než v bankách to nemá smysl.

makapi
Závislačka 3362 příspěvků 28.02.17 21:49

Podle me jde o nestardardne poskozenou bankovku, protoze je obarvena z obou stran. V bance ti ji urcite vezmou, bud tedy vymeni hned nebo pošlou na posouzeni do ČNB. Do 30 dni by ti meli poslat plnou hodnotu.

Kitch
Povídálka 30 příspěvků 28.02.17 22:41

V bance nebo na poště bankovky vymění, pokud nejsou zabarvené červenou barvou, což nejsou :)

Ivan PPZ
Kelišová 5674 příspěvků 01.03.17 07:13

JJ, tohle nevypadá, jako ochranná bankovní barva…

AstraG
Závislačka 4407 příspěvků 01.03.17 12:56

@Kitch Na poště to nevymění. Nosím na poštu denní tržby a to bys koukala, co ty báby nechtěj vzít, natož to vyměnit.

Kitch
Povídálka 30 příspěvků 01.03.17 21:07

@AstraG tak to už je asi lenost některých ty bankovky vzít, protože s tím mají práci navíc :nevim: ale vzít by je správně měly… Vím to, protože na poště pracuji

Ester13
Kelišová 5819 příspěvků 01.03.17 21:09

AJAJ, to je pech :( Ale ano, vymění.

AstraG
Závislačka 4407 příspěvků 02.03.17 18:48

@Kitch Dík za info, a opravdu mají povinnost vyměnit každou? nevzali nám např. mastnou a pak další zřejmě od krve, ale žádné velké fleky.

Kitch
Povídálka 30 příspěvků 02.03.17 22:06

@AstraG no nevím jistě jestli je to povinnost, protože jsem ještě nebyla na školení u ČNB a na poště jsem teprve od ledna… Ale když jsem byla na školení jakoby o poště, tak nám říkali, že můžeme přijmout zabarvenou bankovku (kromě červené) a dokonce i bankovku, která má např. odtrhnutý rožek a pak se to odvede jako poškozená bankovka a banka pošle za to jinou… A když to nebudou chtít vyměnit, tak bych si koupila třeba známku :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 18:44

Tady zakladatelka. Pisu ze v ceske sporizelne sice s kecama ale vymenili nam je )

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >