Vymočím víc, než vypiju

2527
18.10.13 10:18

Vymočím víc, než vypiju

Prosím o radu - nadpis je jasný. Dvakrát jsem dělala 24-hodinový sběr moči kvůli odpadům v moči, takže vím, že vyčůrám víc, než vypiju, minimálně o 1 litr. Byla jsem na vyšetření na urologii, močový měchýř funguje správně, mám odebráno KBÚ - negativní, žádný zánět. Na záchod chodím minimálně 10× za den a často mám nucení na močení. Bývám hodně unavená a mám málo draslíku a hořčíku, asi utíká tím nadměrným močením. Urolog mě chce poslat na nefrologii na vyšetření ledvin, jestli fungují správně. Ale to bude nejdřív za 14 dní. Nemáte někdo podobnou zkušenost, o jaký problém se může jednat? Docela se bojím. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
18.10.13 10:21

@Nikolacek zeptám se blbě, ale co piješ? osobně mám vysledováno, že jsou určité druhy pití - u mě kola, energeťáky, džusy a alkohol, po kterých lítám jak alík - po půl litru energydrinku klidně 20× a věř, že toho ven jde mnohem víc :zed: čím to je, netuším. Denně vypiju max litr tekutin, ale výdej tomu neodpovídá. Jinak do spotřeby je třeba započítat nejen pití, ale např ovoce, zelnina (některé druhy jsou 90 % vody) atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tattiana
18.10.13 10:23

Taky polévky a kompoty…

Bude to dobré!!! :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2527
18.10.13 10:24

Piju pouze vodu a neslazený ovocný čaj, ani kafe si nedávám…S tím ovocem a zeleninou je tao fakt, ale když jsem dělala ten sběr a psala si i mikční deník, tak jsem toho tolik nejedla. Tím to asi nebude, bohužel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tattiana
18.10.13 10:28

Hmmm, tak držím palce o to víc, ať to dopadne!!! :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
2527
18.10.13 10:31

@ivik21 Děkuji, já doufám že se tu najde někdo s podobným problémem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Liz
2054
18.10.13 10:36

Neuvažovali doktoři také o cukrovce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
18.10.13 10:37

Cukr mám v pořádku, ale dr říkal něco o diabetes insipidus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wecernice2
18.10.13 11:01

@Nikolacek Ahoj. Měla jsem to naprosto stejně. Já mám zvětšenou ledvinou pánvičku. Vymočila jsem více než vypila třeba o litr. K tomu mám hyperaktivní moč. měchýř. Doktor mi nasadil prášky (už nevím název) Brala jsem je čtvrt roku, pak změna za jiné. Další čtvrt rok. jednoho dne mi došla trpělivost. Bylo mi 25 a brala jsem denně prášky jak stařena. Pohádala jsem se s ním co s tím bude dělat a on jen že mám brát ty léky.. prý do smrti. Tak jsem se sbalila a s díky odešla. Od té doby jsou to tři roky. Bohužel musím uznat, že budu muset sklopit hlavu a vrátit se k němu asi zpět.. je to zase horší než to bylo.. Já chodím na WC max. co hodinu. Někdy i co půl. Autem mám dojezdovou vzdálenost kolem 20km. Pak musím na WC. Autobusem nejezdím. Jednou jsem se málem počůrala a brečela, že musí zastavit.. (ohromná sranda pro celý bus :zed: ) Procházky jen kolem domu popř. čůrám po křovích. Děs!

Jo a edit: Denně beru hořčík, draslík a vápník. Jinak jsem měla brnění čelisti a nedostatek těch vitamínů :-(

• Citovat
  • Nahlásit
2527
18.10.13 11:12

@Wecernice2 No to je síla, teda. V tomto stadiu ještě nejsem, vydržím i 2 hodiny, podle toho, kolik piju. Ale i tak je to nutkání obtěžující, víš sama. A máš po porodu? Já to před porodem neměla, tak možná to s tím souvisí. A jak ti na tu ledvinnou pámvičku přišli? Dělali sono? U nefrologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wecernice2
18.10.13 11:19

@Nikolacek Já mám po porodu, ale začalo to před těhotenstvím.. více než rok. Když jsem byla těhotná tak to tak hrozné nebylo.. respektive jsem to připisovala tomu, že jsem těhotná. Po porodu byl skoro rok relativně klid a teď je to fakt peklo. Dokonce mně i bolí jakoby v močové trubici. Takové ostré bodání. Ale v moči nikdy žádný zánět nebyl a doktor mi řekl, že to je spíše psychické. Jinak mi dělal ultrazvuk v ordinaci a tak na to došel..ale neřešil to nijak. To mně na něm štvalo. Chodila jsem tam každý týden vysedávala s důchodci a nakonec jen žrala ty prášky. Psala mikční deník, nosila po kabelkách nádobky na odměřování moči a tekutin a toto.. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
2527
18.10.13 11:25

@Wecernice2 To mě moc mrzí. Taky jsem slyšela, že tyhle problémy mohou být psychické, ale že bysme z psychiky vyčůrali o litr víc? To se mi nezdá, nutkání může být psychické, ale to že tolik čůráme…no nevím. Tak to je dobře že aspoň v tom těhotenství se to dalo. Ráda bych ještě jedno dítě…už uvažuju i o nějakém léčiteli, nebo homeopatovi, ale nevím kam jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wecernice2
18.10.13 11:28

@Nikolacek nene.. psychická je prý ta bolest. Ta ledvinná pánvička způsobuje zadrž. moči. To proto nevyčůrám vše a hned po tom mám pocit, že musím brzy zase..Já na léčitelé nevěřím. Musím holt sklopit uši a vypravit se tam znovu..ale vzhledem k dvouletému prckovi a absence hlídání to pořád odkládám na neurčito :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
6808
18.10.13 11:37

@Nikolacek
Nefrologie a endokrinologie pri podezreni na diabetes insipidus. Jine potize nemas? Anemie, hubnuti…
Nejaka nemoc v rodine?
At Te ani nenapadne lecitel, pokud nemas spravnou diagnosu!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
18.10.13 11:42

@BellinkaX Samozřejmě si všechny doktory oběhám, než někam půjdu. Spíš jsem to myslela jako doplňkovou léčbu. Anemii ani hubnutí ne, jen málo draslíku a hořčíku a sníženou fci štítné žlázy, takže na endo už chodím. Jak se ten diabetes insipidus vlastně pozná? Cukr mám ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat