Reklama

Vyndavací rovnátka a dávivý reflex

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ufinka87
Stálice 80 příspěvků 18.01.18 17:51
vyndavací rovnátka a dávivý reflex

Zdravím. Mám otázku. Nosila jsem dva roky pevné rovnátka. dneska jsem vyfasovala vndavací rovnátka které mám půl roku nosit neustále v kuse. Sundávat jen na čištění či jídlo. Problém je že mě neustále v puse jak to říct nadavují. Je to velmi nepříjemné. Vím že pomáhá dýchání nosem, ale mám v nose špatně rostlou přepážku a dýchám prostě pusou, jelikož třikrát se nadechnu nosem a počtvrté musím prostě pusou jelikož mi chybí kyslík. Dusím se…Jakmile začnu dýchat pusou tak mě to nadavuje. Na ortodoncii mi poradily cucat nějaké bonbony že to zmírní. ale nepomáhá to. Tečou my až slzy z toho. Navíc maj nějakou divnou pachuť…Prostě nevím když to nedávám přes den jak to budu zvládat v noci.To se asi pozvracím. Není něco třeba nějaká bylinka která by mi toto zmírnila? jelikož v lékarně nic na zmírnění reflexu neexistuje.Nebo nějaké dechové cvičení cokoliv…Děkuji

Reklama

Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 18.01.18 17:56

To je divný, já mám s davivým reflexem velké problémy, ale rovnátka mi nevadila… nejde jen o zvyk? Jestli je máš krátce, zkus to ještě dva dny vydržet, jestli si nezvykneš. Jinak bych je u zubaře reklamovala, že ti špatně vytvarovali tu umělou hmotu na patře. Třeba to půjde nějak zbrousit, ztenčit… :think: rovnátka jsou drahá, měla bys platit jen za to, co ti pomůže a vyhovuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 18:08

Muj manzel je ortodontista a mame pro pacienty dve varianty. Bud retencni desku, to je to, co máte Vy. A pak essix folie. Takové průhledné folie jen na zuby nezasahující přes dáseň. Obojí má schopnost udrzeni stalosti vysledku lecby. Vyborny je i retainer. Drátek na lingualni strane zubů. Ale ten nejde pouzit u vsech pacientů a nenahrazuje retenční desku ani essix folii. Pokud mate potíže s retenční deskou, určitě bych si nechala udělat tu folii, ale upozorňuji, že kvalita laboratoří je různá. Nedávno jsem mela bohuzel tu moznost se o tom presvedcit..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 19:52

Ahoj,
Taky jsem s tím měla problém. Naštěstí jen pár dní, resp.noci.
První den jsem je měla jen pár hodin, než jsem šla spát. Druhy den jsem si na noc jen jedno patro. Třetí den už jsem tuším oboje (a nebo jsem si vzala jen na druhé patro).
Bonbon nepomáhal, naopak, tvořily se mi i to víc sliny a dusila jsem se na nich. Rýma byl taktéž problém… Naštěstí já je mám nosit jen na noc, ale minimálně rok každý den a pak se uvidí.
Hodně štěstí! ;)
 B.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >