Vyndavací rovnátka na spodní zuby pro dospělého

Anonymní
9.11.20 07:37

Vyndavací rovnátka na spodní zuby pro dospělého

Ahoj,

od malička mám spodní zuby uprostřed (nevím jak se jim říká) trošku namáčklé a díky tomu jak kdyby přes sebe.

Nijak to nevadí a není to ani vidět pokud vyloženě někdo nestojí u mě a nezírá. Přijde mě, ale že se to za posledních cca 5 let zhoršilo a zvažovala jsem rovnátka.

Ale ty na pevno zámečkový nechci a takové ty průhledné to už je pálka. Myslela jsem na ty vyndavací, ale co pročítám internet tak se udajně pro dospělé nedělají?

Jako malá jsem měla vyndavací na horní a to jsem měla jeden zub fakt špatný a srovnalo se to za cca 3 roky a už se to nezhoršilo.

Vím, že ty vyndavací nebudou mít efekt, ale chci to spíš aby se to maličko zlepšilo nebo ještě víc nerozjelo…

Jak říkám na nějaké lepší nemám tedka vůbec peníze :(

• anonym, peníze
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.11.20 07:48

Pracuji na ortodoncii. Indikace snimacich rovnátek jsou velmi omezené a používaji se pouze v dobe růstu u dětí. U dospělých je to non lege artis postup. Nemá to smysl a nedělá to žádný dobrý ortodontista. Na fixní rovnatka nyní přispívá dospělým pacientům pojištovna. V nejbližší dobe tomu tak již nebude. Návrh se má odhlasovat pravdepodobne jeste letos a bude přijat. U nás stojí fixní rovnatka na jednu čelist 10 tisíc korun. Bez příspevku pojišťovny to bude více než dvojnásobek.

• Citovat
  • Nahlásit
20593
9.11.20 08:06

Je mi přes 40 a mám zámečkové rovnátka (zatím nahoře, dole mi nasadí příště). Zubařka mi rovnou řekla, že nasazovací mi nepomůžou, že mám ty zuby zrotované a malou čelist. Takže dost možná jinou volbu než zámečkové ani mít nebudeš.
Hradím si je celé sama a i tak je to dost pálka. Za hezké zuby mi to stojí.
Být tebou, objednám se někam na konzultaci - ty bývají zdarma, řeknou ti co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama