Vynechala jsem léky na štítnou žlázu - je to velký problém?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.1.22 21:16

Vynechala jsem léky na štítnou žlázu - je to velký problém?

Zdravím holky, beru euthyrox 50 na štítnou žlázu jenomže jsem teď na týden odjela z domu a já blbá je nechala doma :roll: myslíte, že to je velký problém, když je teď nebudu 8 dní brát? Díky za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4810
18.1.22 21:26

Paklize nejsi v zacatku tehotenstvi, tak se asi nic nestane. Ale mam pro tebe reseni. Zitra zavolej na svou endokrinologii, at ti poslou e-recept sms nebo mailem. Bere se to dlouhodobe, takze by s tim nemel byt zadny problem. Zase lepsi zvednout telefon a byt v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
18.1.22 21:28

Nemáš možnost si zavolat doktorce pro e-recept?

Já teda mám zkušenost s pěti dny pauzy. Nebylo to před žádnou kontrolou a na sobě jsem to necítila. Beru víc miligramů jak ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4312
18.1.22 21:29

Týden by neměl být problém, pokud teda nejsi těhotná. Dej si pul platicka nějakého pouzdra nebo něčeho, co nosit vždycky u sebe, co předndáváš z kabelky do kabelky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
18.1.22 21:31

E-recept je dobrý nápad. Kdyby s tím byl problem, tak by to ale tak mělo být ok. Vezmi si, že než na to člověk přijde, tak má těch hormonů taky nedostatek delší dobu, takže teoreticky ti týden nic neudělá. (Když nepočítám to těhotenství.) Někteří lidi na to třeba nepřijdou nikdy. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
18.1.22 21:51

Nemělo by se nic stát 50 mg je minimální dávka, ale zkusit si napsat o e-recept není vůbec špatný nápad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
18.1.22 21:55

Já beru Euthyrox 100 a mám zkušenost, že když si ho nevezmu tři dny, tak se mi zvedá žaludek. Měla jsem to tedy i když jsem brala 50. Uvidíš jak ti bude a kdyžtak to řešit přes ten e-recept. Myslím, že vyloženě na zdraví to mít vliv nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
18.1.22 22:17

Kámoška bere půlku padesátky a říkala, že jakmile si den nevezme, tak omdlévá. Ale ona je hodně křehká. Takže bych radši zavolala, týden mi přijde hodně. Jinak máme v rodině ještě jednoho hypofunkčního, a ten to bere na minutu přesně, že jinak kolabuje, tak nevím, co na tom je pravdy. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23374
18.1.22 22:30

No v nejhorším dojdi do nějaké nemocnice na internu a zkus poprosit a jestli by ti nenapsali recetpt kdyby mudr neposlala do kabelky si dej taštičku s léky co bereš a nos to sebou
jinak já teda beru velký dávky a vynechat tolik dní to bych měla pak problém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
18.1.22 22:36

Teoreticky by se nic stát nemělo, jak píšou ostatní, pokud nejsi těhotná, hlavně v začátku. Já ho kdysi vypustila cca na půl roku. Nic mi nebylo, jen pak vyšly špatně výsledky z krve. Na to mi doktorka řekla, že jsem si to zkusila a sama vidím, že to bez toho nepůjde :nevim: Dneska, když si nevezmu, tak me bolí celej den hlava. I když jdu na krev, tak po odběru si ho vezmu (to jsem dřív nedělala). Jinak nosím v peněžence odstřižek z plata a dávám ho do takového toho sáčku se „zipem“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
19.1.22 08:21

Padesátka je opravdu minimum. Za tyden se nic nestane ;-) ale ten e-recept je kdyz tak dobry napad :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.22 10:04

Děkuji všem za rady :hug: těhotná nejsem, takže v tom problém nebude a e-recept mě také napadl, ale jako na potvoru má doktorka dovolenou a záskok, který tam má mi e-recept poslat nechce navíc byl dost nepříjemný, takže jsem hovor chtěla, co nejdřív ukončit a už jsem se zapomenula zeptat, zda to týdenní vynechání může hodně uškodit…tak proto se právě ptám tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23374
19.1.22 13:20
@Jitka.Poklicova píše:
Děkuji všem za rady :hug: těhotná nejsem, takže v tom problém nebude a e-recept mě také napadl, ale jako na potvoru má doktorka dovolenou a záskok, který tam má mi e-recept poslat nechce navíc byl dost nepříjemný, takže jsem hovor chtěla, co nejdřív ukončit a už jsem se zapomenula zeptat, zda to týdenní vynechání může hodně uškodit…tak proto se právě ptám tady

dojdi si do tý nemocnice nebo se poptej v okolí známých dneska tohle bere hodně lidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2774
19.1.22 16:41

To je malá dávka, týdenní výpadek tělo ani nepozná. Já musím vysazovat Letrox na celý měsíc, abych byla na léčbu radiojódem v potřebné hypotyreóze. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat