Vynechaná menstruace při antikoncepci

Anonymní
17.11.19 12:22

Vynechaná menstruace při antikoncepci

Dobrý den, je mi 15 let a před měsícem a něco jsem začala brát svou první antikoncepci (Minerva). Dobrala jsem první platíčko a dnes je to už 6 den a menstruace se stále nedostavila, docela se bojím a nevím jak to řešit, jelikož s antikoncepcí nemám žádné zkušenosti. Budu ráda za každou radu či vaší zkušenost předem děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.11.19 12:37

Zašla bych si pro jistotu k doktorovi. Pauzu v antikoncepci by jsi měla mít správně 7 dní a během těch bys měla krvácet. Ovšem nemusí to znamenat že jsi hned těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11915
17.11.19 12:51
@Mišička090 píše:
Zašla bych si pro jistotu k doktorovi. Pauzu v antikoncepci by jsi měla mít správně 7 dní a během těch bys měla krvácet. Ovšem nemusí to znamenat že jsi hned těhotná.

Není úplně pravda. U téhle píšou, že k doktorovi má jít až po druhém cyklu, kdy se krvácení nedostaví.

Jinak ne u všech HA se v pauze krvácení dostaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
17.11.19 13:15
@P4ja píše:
Není úplně pravda. U téhle píšou, že k doktorovi má jít až po druhém cyklu, kdy se krvácení nedostaví.Jinak ne u všech HA se v pauze krvácení dostaví.

Sice tam možná píšou, že más k doktou až po druhém cyklu, ale zavolat tam můžeš, je to tvoje první antikoncepce, doktor(ka) tě nevyhodí. Naopak by ti měl(a) všechno pořádně vysvětli a ne tě nechat ve strachu. Objednej se nebo tam prostě naběhni i bez objednání.
Jestli se bojíš, že jsi těhotná, tak si kup test, stačí ten nejlevnější (jen nemají tak pěkný dyzajn, fungují stejně) a ráno ho s ranní močí použij. Ale špíš to bude ještě nerzralostí, jestli jsi to brala správně a nezapomněla ani jednu tabletku, těhotná spíš nebudeš.

EDIT: odpověď je pro zakladatelku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11915
17.11.19 13:25
@Petra Star píše:
Sice tam možná píšou, že más k doktou až po druhém cyklu, ale zavolat tam můžeš, je to tvoje první antikoncepce, doktor(ka) tě nevyhodí. Naopak by ti měl(a) všechno pořádně vysvětli a ne tě nechat ve strachu. Objednej se nebo tam prostě naběhni i bez objednání.
Jestli se bojíš, že jsi těhotná, tak si kup test, stačí ten nejlevnější (jen nemají tak pěkný dyzajn, fungují stejně) a ráno ho s ranní močí použij. Ale špíš to bude ještě nerzralostí, jestli jsi to brala správně a nezapomněla ani jednu tabletku, těhotná spíš nebudeš.EDIT: odpověď je pro zakladatelku

To snad měla pořádně vysvětlit, když tu HA psala, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
17.11.19 13:28

@P4ja No, ale holka treba myslela na buhvico, jen aby mela ten recept. Poprve je to moc informaci, stud atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11915
17.11.19 13:41
@Petra Star píše:
@P4ja No, ale holka treba myslela na buhvico, jen aby mela ten recept. Poprve je to moc informaci, stud atd.

No, to je právě špatně. Potom se diví, že tohle a tamto. A stejně ani příbalový leták nečtou. To nechápu. :nevim: Ten si přece můžu v klidu přečíst doma. Nebo se ptám v lékárně, když mě k tomu něco napadne cestou od doktora. Já to tak dělám se všemi léky, co dostanu, že při prvním otevřením proctu leták. Trvá to max 5 minut a jsem víc v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 13:52

Příbalový leták mám přečtený minimálně 5× spíše jde o to, že mi doktorka k tomu řekla pouze jak to mám brát o ničem jiném se nezmínila a co vím tak u antikoncepce by právě ta menstruace měla být pravidelná, nenapadlo mě že se toto může stát :)

• Nahlásit
  • Citovat
11915
17.11.19 14:08
@Anonymní píše:
Příbalový leták mám přečtený minimálně 5× spíše jde o to, že mi doktorka k tomu řekla pouze jak to mám brát o ničem jiném se nezmínila a co vím tak u antikoncepce by právě ta menstruace měla být pravidelná, nenapadlo mě že se toto může stát :)

To právě úplně pravda není a hlavně to není MS. Ale jen krvácení z vysazení. Pravidelná je proto, že uděláš pravidelně pauzu. Nic jiného v tom není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama