Vynechaná ms půl roku, testy negativní

Anonymní
13.12.19 13:47

vynechaná ms půl roku, testy negativní

Dobrý den,
již 6 měsíců jsme nedostala ms. Testy negativní.. U doktorky jsem byla, ta řekla, že jsem v pořádku, že to musí být nějakým stresem.. Preventivní testy z výtěrů taky v pořádku..
Chtěla bych se zeptat zda se to už někdy nějaké z vás stalo? :) a pokud ano, jestli jste to nějak řešili, nebo jste tomu dali volný průběh?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1254
13.12.19 14:02

Změnila bych určitě lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8210
13.12.19 14:08

A kdy si u té doktorky byla? Půl roku je teda podle me uz hodně. Nesportujes třeba hodně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 14:13
@Yasmina21 píše:
Změnila bych určitě lékaře.

U doktorky jsem uplně nová, protože jsem se stěhovala.. A jsem u ní, protože mám pár známých, které na ní nedají dopustit.. Naopak se mi líbil přístup, kdy mi řekla, že tomu právě dáme volný průběh a počkáme do konce roku, když se nedostaví ms, tak zkusíme vyvolávačku..
Jen jsem chtěla vědět jestli se to tu už nějaké stalo :) a zda by se eventuelně podělila o zkušenost :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 14:19
@JancaS84 píše:
A kdy si u té doktorky byla? Půl roku je teda podle me uz hodně. Nesportujes třeba hodně?

U doktorky jsem byla v říjnu, kdy to byl třetí měsíc co se ms nedostavila.. Právě, že vůbec nesportuji.. A ohledně toho stresu mě napadá, že jsem měla svatbu (v srpnu, kdy poprvé ms nepřišla) a pak, že teď dělám absolventskou práci.. Tam ten stres je pořád..

• Citovat
  • Nahlásit
10757
13.12.19 14:58
@Anonymní píše:
U doktorky jsem byla v říjnu, kdy to byl třetí měsíc co se ms nedostavila.. Právě, že vůbec nesportuji.. A ohledně toho stresu mě napadá, že jsem měla svatbu (v srpnu, kdy poprvé ms nepřišla) a pak, že teď dělám absolventskou práci.. Tam ten stres je pořád..

Nezhubla si hodně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.19 15:21

Jako nejsem doktor, ale vyvolávačka nic neřeší si myslím. Důležité je, jestli sliznice roste tak, jak má. V tomhle případě si myslim, že neroste. Podle mě chce doktorka počkat právě proto, že jsi teď u ní nová. Kdybys už u ní byla rok, tak by určitě nečekala. Tam podle mě bude něco špatně se sliznicí, hormonama… Zkus jí poprosit o hormonální profil do začátku. Pokud je normální, tak by s tím neměla mít problém :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 16:18
@PastikaJatrova píše:
Jako nejsem doktor, ale vyvolávačka nic neřeší si myslím. Důležité je, jestli sliznice roste tak, jak má. V tomhle případě si myslim, že neroste. Podle mě chce doktorka počkat právě proto, že jsi teď u ní nová. Kdybys už u ní byla rok, tak by určitě nečekala. Tam podle mě bude něco špatně se sliznicí, hormonama… Zkus jí poprosit o hormonální profil do začátku. Pokud je normální, tak by s tím neměla mít problém :palec:

Jediné co, tak mi doktorka v tom říjnu řekla, že sliznice je nízko a že to na menzes nevypadá.. Plus ještě povídala, že pokud s manželem na miminko nespěcháme, tak by tomu právě dala volný průběh..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 16:19
@ivašot. píše:
Nezhubla si hodně?

Nene :) ba naopak od té doby co to nepřišlo jsem přibrala..

• Citovat
  • Nahlásit
13.12.19 16:24
@Anonymní píše:
Jediné co, tak mi doktorka v tom říjnu řekla, že sliznice je nízko a že to na menzes nevypadá.. Plus ještě povídala, že pokud s manželem na miminko nespěcháme, tak by tomu právě dala volný průběh..

Stejně bych si řekla o ten hormonální profil. Můj doktor nikdy neměl problém mi ho udělat v jakékoliv fázi cyklu. I kdybych miminko zrovna neplánovala, tak bych i tak věděla, že něco není vpořádku a nechtěla bych něco zanedbat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10757
13.12.19 16:34
@Anonymní píše:
Nene :) ba naopak od té doby co to nepřišlo jsem přibrala..

A funkci štítné žlázy máš v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
13.12.19 17:22

A to jsi ms nedostala jen tak po pracidelných cyklech? Nepřestala jsi náhodou brát hormonální antikoncepci???!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
13.12.19 17:25

Jinak ne, nestalo se mi to. Doktorka mi píchla vyvolávačku. Pokud na miminko nespěcháte znamená, že ještě chcete pár let počkat? Nebo tomu chcete dát volný průběh s tím, že bez ovulace a následné menstruace je to bez šance? Teda do té doby, než by ta ovulace proběhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 17:37
@Petule030 píše:
A to jsi ms nedostala jen tak po pracidelných cyklech? Nepřestala jsi náhodou brát hormonální antikoncepci???!

Antikoncepci jsem brala naposledy v šestnácti a to jen půl roku kvůli cystám… teď je mi 24 a cyklus jsem měla naprosto pravidelný jako hodinky..
Dáváme tomu volný průběh.. nijak neplánujem, ale kdyby byl, tak se taky nic nestane, naopak budem rádi..

• Citovat
  • Nahlásit
7463
13.12.19 22:17
@Anonymní píše:
Antikoncepci jsem brala naposledy v šestnácti a to jen půl roku kvůli cystám… teď je mi 24 a cyklus jsem měla naprosto pravidelný jako hodinky..
Dáváme tomu volný průběh.. nijak neplánujem, ale kdyby byl, tak se taky nic nestane, naopak budem rádi..

Tak to by se mi nelíbilo, když na vině není HA. Zkoušela jsi něco na podporu ovulace? Nějaký doplněk stravy s inositolem? Gynex? Kontryhelový čaj? V horším případě ti může gynekoložka napsat hormony Utrogestan nebo něco podobného. Fakt se divím, že tam nad tvojí situací vlastně mávla rukou. Obzvlášť, když by miminko bylo vítané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat