Vynechaná poslední pilulka HA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kiiara
Povídálka 12 příspěvků 26.02.18 19:00
Vynechaná poslední pilulka HA

Včera jsem užila 21. tedy poslední pilulku v platíčku, jenže 3 hodiny předtím jsem snědla aktivní uhlí a 4 hodiny po zvracela. Takže se pilulka počítá jako kdybych si ji vůbec nevzala.
Jak jsem tedy měla postupovat? Dnes jsem místo pauzi nasadila nové platíčko HA. Nevim jestli jsem chráněna nebo ne. Případně jak jsem to měla udělat správně, sníst 2 pilulky a nedělat pauzu?

Reklama

Reakce:

Boženka23
Nováček 9 příspěvků 26.02.18 19:06

Dvě pilule bych určitě nebrala. Pokud jsi nasadila další plato tabletek, tak si myslím že by neměl být problém. Navíc jsou plodné a neplodné dny, to si spocitas na internetu. A v pribalovem letáku by mělo být napsáno, zda je žena chráněna, když si nevezme tabletku.

Kiiara
Povídálka 12 příspěvků 26.02.18 19:14

@Boženka23
V přívalovém letáku píší jen jak postupovat při vynechání tabletky ve třetím týdnu…tedy po více jak 12 h užít dvě a nedělat pauzu. Jenže už tam není zmínka o tom, co dělat, když je to poslední prášek. Nejspíš jsem po vyzvracení měla užít rovnou náhradní, ale to jsem neudělala. A na výpočet ovulace se moc spoléhat nedá, když ji HA brání.

ivašot.
Kelišová 5998 příspěvků 26.02.18 19:17
@Kiiara píše:
@Boženka23
V přívalovém letáku píší jen jak postupovat při vynechání tabletky ve třetím týdnu…tedy po více jak 12 h užít dvě a nedělat pauzu. Jenže už tam není zmínka o tom, co dělat, když je to poslední prášek. Nejspíš jsem po vyzvracení měla užít rovnou náhradní, ale to jsem neudělala. A na výpočet ovulace se moc spoléhat nedá, když ji HA brání.

U vynechaného posledního prášku bych postupovala stejně, jak píšou o vynechaném ve 3. týdnu. Poslední prášek je taky přece ve 3. týdnu a kdyby se mělo u posledního postupat jinak, tak to tam snad napíšou :nevim:

Kiiara
Povídálka 12 příspěvků 26.02.18 19:21

@ivašot.
V tom případě bych musela vzít prášek v den pauzi. Já ale začala brát nové plato, a říkají že u nového plata se to počítá jako nový cyklus. A tak mi přijde zvláštní jíst 2 prášky.

Boženka23
Nováček 9 příspěvků 26.02.18 19:23

Osobně bych jeden, max dva dny použila kondom a pak už bych to neřešila. Nebo držet půst od sexu(nebo využít jiných metod).Když jsem brala antikoncepci, tak jsem zapomněla i dva dny si vzít prášek a nic se nestalo. Ale mám známou, která nezapomněla ani jednu pilulku a otěhotněla.

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 26.02.18 19:27

1. začít nové plato a vzít minimálně dalších 7 prášků, pak už kdykoliv pauza
2. Ten zapomenutý brát jako první den pauzy, takže jako bys vzala jen 20, 7 dní pauza a pak nové plato vlastně jakoby o den dřív než jsi byla do teď zvyklá

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 26.02.18 19:28
@Boženka23 píše:
Dvě pilule bych určitě nebrala. Pokud jsi nasadila další plato tabletek, tak si myslím že by neměl být problém. Navíc jsou plodné a neplodné dny, to si spocitas na internetu. A v pribalovem letáku by mělo být napsáno, zda je žena chráněna, když si nevezme tabletku.

Prosím tě… Když bere HA tak žádné plodné neplodné dny nemá :roll: neraď když nevíš jak funguje hormonální antikoncepce…

Kiiara
Povídálka 12 příspěvků 26.02.18 19:40
@SussieS píše:
1. začít nové plato a vzít minimálně dalších 7 prášků, pak už kdykoliv pauza
2. Ten zapomenutý brát jako první den pauzy, takže jako bys vzala jen 20, 7 dní pauza a pak nové plato vlastně jakoby o den dřív než jsi byla do teď zvyklá

To s tou pauzou jsem tak chtěla původně udělat, ale psala jsem dotaz jedné doktorce a ta mi řekla ať prostě pokračuju v brání bez pauzi. Ale už neřekla, jestli se mám chránit i jinak…
Každopádně moc diky za radu

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama