Vynechání menstruace a negativní testy

1
27.9.20 01:45

Vynechání menstruace a negativní testy

Ahoj holky, jdu pro radu… S manželem se snažíme o mimčo 9 měsíců MS mám pravidelně každý měsíc jenže tentokrát nedorazila posledni jsem měla 12.8. Testy si dělám a předevčírem jsem měla jeden pozitivní a druhý negativní… Včera ráno jsem si koupila test clearblue s ukazatelem týdnu a ten vyšel taky negativní, krevní test co se koupí v lékárně taky negativní nevím co si mám myslet :nevim: máte některá takovou zkusenost???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
27.9.20 06:38

Ahoj :mavam: byt tebou bych zasla na gyndu, tam ti to reknou co nejpresneji :) ono staci, kdyz by se ti udelala cysta - ta s pravidelnosti cyklu obcas dokaze taky hnout, kolikrat nedorazi ms i pri zmene zivotniho stylu - jina strava, nadmira stresu a at se koukne ultrazvukem na tebe, nemam zkusenost zaplat panbuh, ale jelikoz se taky snazime, obcas ctu diskuze a mam pocit, ze se tu casto rika, ze v pripade mimodelozniho tehotensky test slabne, tak nevim, zda jsi delala hned pri vynechani test nebo az ted, ale byt tebou, zasla bych na gyndu, tam te prolitnou ultrazvukem a treba prijdou na nejakou pricinu, pripadne ti pichnou injekci na vyvolani ms :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
27.9.20 07:29

@Bobina7 prosím tě žádné strašení s mimoděložním..spíš cysta, rozházené hormony (takhle mi to udělal vysoký progesteron, fakt pěkný).. ale mimoděložní ne.. zaprvé: testy rozhodně u mimo neslábnou..za druhé: měla by si pozitivní všechny testy, ne jen jeden a zbytek negativní..za třetí: podle posledních MS v tom srpnu a výpočtu dalšího termínu bys měla mít MS někdy kolem 9.-12.zari..kdyby to mimo bylo, tak v tomto období by tělo už vyprodukovalo hodně HCG a to bys zaručeně poznala :) skoč si na gyndu, pichnou vyvolavacku a za pár dní se dostaví.. prostě, jen se někde toulá no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
27.9.20 07:30

@JeckoKacko Žádné mimoděložní :zed: u mimo testy neslábnou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
27.9.20 07:35

Když jsem měla mimodelozni, testy jsem mela pozitivní a při takovém zpoždění už jsem měla dálnice a hcg přes tisíc, takže toho se neboj. Také jsem mela jednou zpoždění, ale byl to měsíc, kdy jsem na to, zda jsem těhotná myslela neustále, honila příznaky a testovala jak o život. Takže asi psychika, MS pak dorazila. Takže určitě se objednej na gynekologii, ať tě prohlédne a pripadne dají vyvolavacku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5239
27.9.20 08:14

Stalo se mi totéž, doporučuji zajit na gyndu. Kouknul na ultrazvuk jestli tam není cysta atd, vše bylo ok. Tak mi dal zadanku na krev (hormony). Výsledek hrozně nízký progesteron, proto žádná MS a nemožnost otěhotnět… Byla jsem naprosto vyřízena, ale chce to klid, dneska se to dá všechno léčit..takhle jsem na testy chodila furt, byla jsem úplně hotová z toho proč nenasadil léčbu a měsíc co měsíc chodím několikrát na testy. Progesteron mi furt padal dolů, výsledky horší než ženská po menopauze v době, kdy měl být vysoko a hle poslední test s tím že pak se nasadí léčba a progesteron vylitnul a vše se vrátilo do normálu, měsíc na to jsem otěhotněla :andel:, takže žádný stres, zašla bych si na gyndu, všechno bude v pořádku a nebo se to srovná brzo ;). Jinak teda já to prisuzuji tělísku které jsem měla, už nikdy víc bych si to nenechala dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5239
27.9.20 08:20

Jinak teda za sebe ještě musím říct, že vyvolavacku bych si nenechala píchnout, protoze to neřeší příčinu, jen to naoko vyřeší problém a v případě, že se snažíte je dobré vědět, kde je problém. Pokud to nebude cysta či jiný nález, tak bych si ty hormony nechala zkontrolovat, aby se to dystak mohli řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 09:21
@2468 píše:
Jinak teda za sebe ještě musím říct, že vyvolavacku bych si nenechala píchnout, protoze to neřeší příčinu, jen to naoko vyřeší problém a v případě, že se snažíte je dobré vědět, kde je problém. Pokud to nebude cysta či jiný nález, tak bych si ty hormony nechala zkontrolovat, aby se to dystak mohli řešit.

Presne tak, vyvolavacky jsou k nicemu :) nejak jsem nikdy nepochopila, proc se vyvolavacky davaj :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
27.9.20 09:31

Zajdi si na gyndu, já se sice nesnažím, ale měla jsem podobné problémy, často se mi stávalo, že mi MS přišla s velkým zpožděním nebo jakože “přeskočila” a kolikrát jsem se bála, že jsem v tom (i když používáme ochranu s přítelem…) - nakonec jsem s tím šla na gyndu a tam mi zjistili rozházené hormony, tak se nasadila léčba a bylo to zase v pohodě, taky se mi občas stane, že mi MS nepřijde kvůli stresu během zkouškového nebo když třeba trochu zhubnu, takže být tebou si zajdu k doktorovi a uvidíš, držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5239
27.9.20 09:38
@PastikaJatrova píše:
Presne tak, vyvolavacky jsou k nicemu :) nejak jsem nikdy nepochopila, proc se vyvolavacky davaj :roll:

Vůbec nechtějí hledat tu příčinu :nevim:, prostě ať přijde krvavá teta a je to pro ně vyřešené, přitom vůbec není. Problém zůstal :zed:.. jsem ráda, že jsem si našla doktora, který řeší příčinu a za ty měsíce nikdy nepřišel s tím že mi píchne vyvolavacku, aniž by našel příčinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16894
27.9.20 09:49
@PastikaJatrova píše:
Presne tak, vyvolavacky jsou k nicemu :) nejak jsem nikdy nepochopila, proc se vyvolavacky davaj :roll:

Protože se tím v těle nastartuje nový cyklus, který už může být v pořádku. Proč zbytečně čekat než si s tím tělo poradí samo, třeba další dva měsíce a pak jít zbytečně na revizi dělohy? Navíc většina léků, které se na úprvu cyklu používají, se užívá od určitého dne cyklu, takže bez menstruace se těžko můžou začít užívat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 20:36
@Janli píše:
Protože se tím v těle nastartuje nový cyklus, který už může být v pořádku. Proč zbytečně čekat než si s tím tělo poradí samo, třeba další dva měsíce a pak jít zbytečně na revizi dělohy? Navíc většina léků, které se na úprvu cyklu používají, se užívá od určitého dne cyklu, takže bez menstruace se těžko můžou začít užívat…

Ano, tomu rozumim, kdyz je potreba brat leky. Ale abych si nechala pichnout vyvolavacku jen kvuli tomu, ze jsem to nedostala nebo spis ze se mi prodlouzil cyklus? Me to proste pripada jako hloupost. Casto tu ctu, jak holky chodej na vyvolavacky opakovane nebo ze uz MS meska treba tyden a tehotensky test negativni. Samozrejme je to kazdyho vec, kazdy ma jinej nazor. Ja si myslim, ze nejdriv se musi hledat pricina, proc menstruace neprisla nebo je hodne dlouhy cyklu a pak teprve pichat vyvolavacky kvuli praskum atd :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 20:44
@2468 píše:
Vůbec nechtějí hledat tu příčinu :nevim:, prostě ať přijde krvavá teta a je to pro ně vyřešené, přitom vůbec není. Problém zůstal :zed:.. jsem ráda, že jsem si našla doktora, který řeší příčinu a za ty měsíce nikdy nepřišel s tím že mi píchne vyvolavacku, aniž by našel příčinu.

Ja mela po vysazeni antikoncepce cykly dlouhy a dost nepravidelny. Merila jsem bazalni teplotu a doktor mi tenkrat rekl, ze podle grafu ovulace je (i kdyz kazdy mesic absolutne jinej den cyklu nez predchozi mesic), hormony mam vporadku, takze s tim urcite nic delat nebude. A az budu chtit miminko, no tak se budeme muset snazit a snazit. Ve finale to dopadlo tak, ze jsem otehotnela jen z 1 styku naostro za cely cyklus :mrgreen: ten cyklus by trval cca 42 dni, kdybych neotehotnela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16894
27.9.20 21:15
@PastikaJatrova píše:
Ano, tomu rozumim, kdyz je potreba brat leky. Ale abych si nechala pichnout vyvolavacku jen kvuli tomu, ze jsem to nedostala nebo spis ze se mi prodlouzil cyklus? Me to proste pripada jako hloupost. Casto tu ctu, jak holky chodej na vyvolavacky opakovane nebo ze uz MS meska treba tyden a tehotensky test negativni. Samozrejme je to kazdyho vec, kazdy ma jinej nazor. Ja si myslim, ze nejdriv se musi hledat pricina, proc menstruace neprisla nebo je hodne dlouhy cyklu a pak teprve pichat vyvolavacky kvuli praskum atd :)

Jenže na hledání příčin je potřeba nový cyklus nastartovat, protože odběry krve na zjištění hormonální hladiny se dělají určitý den cyklu. Stejně tak léky na jeho stabilizaci jsou na cyklus vázané. Často menzes blokne biochemický těhotenství, kdy tělo nezaregistruje, že embryo zaniklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 23:07
@Janli píše:
Jenže na hledání příčin je potřeba nový cyklus nastartovat, protože odběry krve na zjištění hormonální hladiny se dělají určitý den cyklu. Stejně tak léky na jeho stabilizaci jsou na cyklus vázané. Často menzes blokne biochemický těhotenství, kdy tělo nezaregistruje, že embryo zaniklo.

Jojo, to taky hodne ctu, ze se krev na hormonalni profil bere v zacatku cyklu. Ale taky to jde v prubehu cyklu (me to tak doktori delali vzdycky a vzdycky se prislo na to, co mi je). Ja proste nechapu opakovany vyvolavacky bez hledani probemu a nebo kdyz se jednou opozdi menstruace. Kdyz uz se problem resi, tak to chapu, ale casto mi pripada, ze na vyvolavacky chodej holky jak „pro rohliky“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama