Vynechat pečivo? Vaše zkušenost?

1.5.17 16:11

Vynechat pecivo? Vase zkusenost.

Moc zdravim. Chtela bych se zeptat, jakou mate zkusenost s vyrazenim peciva z jidelnicku. Po 3 letech, kdy jsem mohla jist cokoli kdykoli (dve vecere atd.) a byla hubena (tehotenstvi, kojeni) jsem se musela vratit zpet na zem :P Zacinam pribirat, pozoruji, ze telo prestava byt pevne. Zatim mam nahore jen dve kila, ale pozoruji tento nemily trend. Rozhodla jsem se vyradit z jidelnicku pecivo, nemam ho nijak zvlast rada a je to podle me blby zvyk, hlavne bile. Je tu nekdo, kdo experimentoval stejne? Byly vysledky? Jinak jim celkem zdrave. Dekuju vsem za zkusenosti popr. tipy! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3592
1.5.17 16:20

@BloomingGorgeous Také by mě to zajímalo, jestli se dá pečivo nahradit něčím lepším a chutným. Já řeším těhotenskou cukrovku, tak by to bylo asi dobré. Snad se někdo ozve. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 16:24

@Amelie30 Doufam :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 16:28

Já jím jen 2-3 krát týdně žitný chleba, takový ten černý, hutný. Sním jeden tenký plátek. Pečivo taky většinou nejím. Bílé pečivo už pár let. Změny nevnímám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
1.5.17 16:28

Tak nemusíš ho vyřadit úplně, občas si můžeš dát třeba ze žitné mouky, ale ta bílá je teda nějvětší zlo :D jinak taky se o to snažím, ale spíše ze zdravotního hlediska :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9008
1.5.17 16:31

Ne, že bych pečivo úplně vynechávala, ale hodně ho omezuji, hlavně tedy bílé pečivo a bílou mouku obecně (používám žitnou, špaldovou…) a za sebe mohu říct, že se cítím lépe po zdravotní, fyzické i psychické stránce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 16:33

Nerekla bych, ze to byl experiment, ale vyradila jsem ho tak nejak prirozene. A fakt je, ze nejaky kila sly dolu, nevim jestli v dusledku vyrazeni peciva, nebo v dusledku dalsich zmen v jidelnicku. Zacalo to po tom, co jsem zacala bydlet sama, prijde mi, ze pecivo je jen na zaplacnuti zaludku. Nedrzim to teda nejak striktne, dneska jsem mela k snidani dva platky toustovyho chleba, obcas si dam pekne vypecenej rohlicek, ale kdybych to mela propocitat, tak bych rekla, ze to vychazi tak na 1ks tydne.

Co se tyce nahrazovani, nenahrazuju, kdyz uz snidam, tak Dobrou vlakninu s mlekem, k veceri normalni lehky jidlo - mensi porci nez k obedu, nebo vejce. Nedrzim zadnou dietu, ani jidelnicek, jen proste nekupuju veci, ktery by me svadely, a casem jsem si na to zvykla. Kdyz si dam jednou za rok smazak s hranolkama (pro me synonymum radny praseciny) funim pak jeste dlouho po pozreni a je mi tezko, staci snist i bramburky a je mi pak zle. To je trochu nevyhoda, nastesti kdyz si vzpomenu, jak mi pak bude, ani na to nemam chut :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9844
1.5.17 16:37

Nemam problem byt bez peciva. Jim ho jen svatecne na oziveni jidelnicku (cerstvy chleba s maslem a pazitkou je fakt poezie). A cim ho nahradit? Nicim. Pridat vice syrove zeleniny. Vzdyt jsou to jen prazdne kalorie, ktere nemaji zadnou pridanou hodnotu. A argumentace vlakninou - te je v ovoci a zelenine habakuk. A navic i spousta vitaminu a zivin :)
Kdyz jsem ho pred lety zacala postupne omezovat, tak ano, zhubla jsem. Ale spise to bylo tim, ze jsem prestala jist buchty a kolace :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 16:42

Moc vsem dekuji za prispevky, zatim ctu zbezne, vecer vse dukladne proctu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
1.5.17 16:43

Já taky přestala jist pečivo a když už sem měla někdy chuť tak taky jen ten černý hutný chleba a zhubla sem…ale nahradit se to ničím nedá jedla sem ty knockebroty a nebo jak už tady někdo píše víc zeleniny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bibie
1.5.17 16:46

Taky jsem ho vyradila prirozene. Kdyz mam chut, tak si dam. Bily rohlik nebo houska je u nas 3× do tydne pouze pro dceru ke svacine. Vrarim obedy a vecere, ke snidani mame ovesnou kasi, ke svacine kefir nebo tvaroh a ovoce, zeleninu. Jsem porad stihla ale k tomu abych byla pevna a nemela ani cm navic musim cvicit.

• Nahlásit
  • Citovat
1.5.17 16:53

@BloomingGorgeous Ahoj,tak podle me zkusenosti mohu rict, ze vynechani svetleho a sladkeho peciva byla startovaci faze meho zdraveho zivotniho stylu. Musim priznat, ze to bylo tezke, protoze pecivem jsem se zivila skutecne hodne, milovnice koblizku, loupacku a kolacku a rohliku a vlastne vseho.Bylo mi tehdy 35 let a mela jsem nadvahu.Po detech jsem vyrazne pribrala a moje kondice nulova. Zacala jsem i cvicit. Zhubla jsem a citila se fajn.Bala jsem se, ze priberu a tak jsem prestala jist i zitny chleb, grahamy a cerealni pecivo.Vaha sla dal dolu, ale uz jsem se necitila dobre.Byla mi porad zima, citila jsem unavu, tak jsem pecivo opet zaradila v rozumne mire a je to zase fajn.Sice jsem o neco pribrala, ale je nutne zminit, ze pecivem to urcite nebude.Syn je v puberte a tak hresim horkou cokoladou, abych zmirnila svuj stres☺. Maminky pubertalnich ditek jiste chapou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47815
1.5.17 16:59

Staci bile nahradit ciste zitnym chlebem. Kdo nema alergii na lepek neni dobre telu uplne pecivo brat.
Ja si davam obdobi, kdy jsem bez peciva i toho zitneho, ale dlouhodobe ne. Ja nesnim zadnou kasi, nic takoveho breckoviteho ani jogurt, mlecne vyrobky mi smrdi. Takze to pro me neni snidane.
Pokud si umis nahradit pecivo, ze si udelas treba ovesnou kasi a orisky a ovoce, tak te to zasyti a muzes to delat takhle. My kupujeme ciste zitny s chia seminkama u nas v pekarne, ze ja to pecivo potrebuji. Muj muz ten si da treba mleko, ovesne vlocky, ovoce a je spokojeny a nepotrebuje pecivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
1.5.17 17:54

Taky nejim pecivo v podstate vubec a zadne, jenom vylozene svatecne si dam kousek chleba. Jinak co jsem ho prestala jist citim se mnohem lepe, nejsem tak nafoukla a celkove si pripadnu lehci. Kdyz jsem byla na zacatku tehu a byvalo mi spatne, tak jsem parkrat zhresila a dala si rohlik, no bylo mi zase katastrofalne, nafoukla, kila sly rychle nahoru, tak jsem ho zase hned rychle vysadila a citim se fakt lip. Nicim ho nenahrazuji, davam si misto toho zeleninu.. a veci co se mazou na pecivo a ruzne sunky nebo tak proste nejim :) a mus rict ze mi to teda vubec nechybi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14473
1.5.17 18:12

Me pecivo nechutna takze ho nejim, leda tak domaci celozrny chleb cas od casu, ale ze bych po tom nejak hubla se rict neda :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama