Vynucená výpověď dohodou: Můžu se proti tomu bránit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 13:06
Vynucena vypověd dohodou a bránění si odpracovat zbytek směn

Dobrý den, cítím se bezmocně. Po roce a něco ze dne na den( spíš z hodiny na hodinu)mého zaměstnaní u společnosti na hlavní pracovní poměr, na dobu neurčitou a s 2 výpovědní lhůty přišla za mnou manažerka že mně chtějí propustit a 2 hodiny mně psychicky tlačila na dohodu, když jsem chtěla aby mně propustili dle zakoníku tak mně vyhrožovala jak mně nechá cestovat po cele ČR( ve smlouvě byla pouze Praha a pak dvě další města)že mně nechá na minimální mzdě atd, tak jsme se „dohodly“ na měsícu a že si to odchodím na své prodejně. Jenže do práce mně nechtějí pustit i když mám stále platnou smlouvu, každy den když s ní mluvím tak mi lže do telefonu, a pak mi jen přijde zpráva že at tam už nehodím. Tvrdí že normálně dostanu mzdu a že mi udělají dochazku jak bych tam měla být ale nevěřím jim a bojím se že zustanu bez peněz. Dokonce mi pani manažerka řekla at jdu na neschopenku!!!Ja samozřejmně nemůžu potřebuju peníze. Mužu se vubec nějak bránit??Jsem z toho vyřízená :(

Reakce:
Martassek
Kecalka 350 příspěvků 18.10.18 13:13

Schovala bych si veškerou komunikaci a poradila se s právníkem. Také bych jim pohrozila úřady. Se mnou někdo takto jednat, tak už jenom z principu bych mu to osladila… :cert:

Martha03
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 18.10.18 13:19

Schovala bych si komunikaci a nahlásila to na inspektorát práce. Nemáš co ztratit…
Nutit tě podepsat dohodu nemohou, zákaz pracovat mohou ale musejí ti dát dle zákona překážky v práci. Samovolně ti nemohou ani měnit plat. Jde jen o to co jim povolíš. Šéfové bych případně řekla ať ti dá pokoj a že to hlásíš na inspektorát.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20988 příspěvků 18.10.18 13:25

Já bych do té práce normálně došla. I kdybych tam měla sedět na podlaze. Nebo si od nich nechala napsat, že tě pro nadbytečnost posílají domů na 100% platu.
Aby na tebe ještě nenahráli, že nechodíš do práce a neodešla si s paragrafem.
TO je teda jednání, to by člověk blil…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 13:59

Jsem zamestnavatel a tohle bych si nikdy nedovolila. Fakt hnus :poblion: Nicméné zaměstnanec má možnosti, jak se bránit. Již zmiňovaný inspektorát práce, nebo se obratit na pravnika a podat žalobu. Nahravat si veskeré rozhovory na mobil nebo diktafon. Ke slabší straně k tomu soud přihlíží. Jinak bych s nějakou nechutnou nahravkou klidne zasla za manazerkou s tím, že podepišu dohodu, ale s odstupným 5 platů a už mě neuvidí (2 měsice výpovědní lhůta +3 mesicni odstupné). Pokud to nepodepíšou, uvidíte se u soudu.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 18.10.18 19:16
@Anonymní píše:
Dobrý den, cítím se bezmocně. Po roce a něco ze dne na den( spíš z hodiny na hodinu)mého zaměstnaní u společnosti na hlavní pracovní poměr, na dobu neurčitou a s 2 výpovědní lhůty přišla za mnou manažerka že mně chtějí propustit a 2 hodiny mně psychicky tlačila na dohodu, když jsem chtěla aby mně propustili dle zakoníku tak mně vyhrožovala jak mně nechá cestovat po cele ČR( ve smlouvě byla pouze Praha a pak dvě další města)že mně nechá na minimální mzdě atd, tak jsme se „dohodly“ na měsícu a že si to odchodím na své prodejně. Jenže do práce mně nechtějí pustit i když mám stále platnou smlouvu, každy den když s ní mluvím tak mi lže do telefonu, a pak mi jen přijde zpráva že at tam už nehodím. Tvrdí že normálně dostanu mzdu a že mi udělají dochazku jak bych tam měla být ale nevěřím jim a bojím se že zustanu bez peněz. Dokonce mi pani manažerka řekla at jdu na neschopenku!!!Ja samozřejmně nemůžu potřebuju peníze. Mužu se vubec nějak bránit??Jsem z toho vyřízená :(

Záleží na tom, jestli tohle všechno můžeš dokázat. Hovory a rozhovory by sis měla nahrávat jako důkaz.

https://www.epravo.cz/…-108075.html

Martassek
Kecalka 350 příspěvků 18.10.18 19:21

@eumedon Ke zvukové nahrávce potřebujete souhlas a proto nebývá u soudu uznána jako důkaz. Nejlepší je proto písemná komunikace jako sms, nebo e-mail.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 18.10.18 19:31
@Martassek píše:
@eumedon Ke zvukové nahrávce potřebujete souhlas a proto nebývá u soudu uznána jako důkaz. Nejlepší je proto písemná komunikace jako sms, nebo e-mail.

1. ObčZ, § 88 odst.1: Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.

2. https://www.ksb.cz/…estnavatelum

Martassek
Kecalka 350 příspěvků 18.10.18 19:34

Aha, tak tím líp. Posbírat důkazy a dát jim co proto… :palec:

Váš příspěvek
Reklama