Vynucená výpověď dohodou: Můžu se proti tomu bránit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 13:06
Vynucena vypověd dohodou a bránění si odpracovat zbytek směn

Dobrý den, cítím se bezmocně. Po roce a něco ze dne na den( spíš z hodiny na hodinu)mého zaměstnaní u společnosti na hlavní pracovní poměr, na dobu neurčitou a s 2 výpovědní lhůty přišla za mnou manažerka že mně chtějí propustit a 2 hodiny mně psychicky tlačila na dohodu, když jsem chtěla aby mně propustili dle zakoníku tak mně vyhrožovala jak mně nechá cestovat po cele ČR( ve smlouvě byla pouze Praha a pak dvě další města)že mně nechá na minimální mzdě atd, tak jsme se „dohodly“ na měsícu a že si to odchodím na své prodejně. Jenže do práce mně nechtějí pustit i když mám stále platnou smlouvu, každy den když s ní mluvím tak mi lže do telefonu, a pak mi jen přijde zpráva že at tam už nehodím. Tvrdí že normálně dostanu mzdu a že mi udělají dochazku jak bych tam měla být ale nevěřím jim a bojím se že zustanu bez peněz. Dokonce mi pani manažerka řekla at jdu na neschopenku!!!Ja samozřejmně nemůžu potřebuju peníze. Mužu se vubec nějak bránit??Jsem z toho vyřízená :(

Reakce:
Martassek
Kecalka 228 příspěvků 18.10.18 13:13

Schovala bych si veškerou komunikaci a poradila se s právníkem. Také bych jim pohrozila úřady. Se mnou někdo takto jednat, tak už jenom z principu bych mu to osladila… :cert:

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 18.10.18 13:19

Schovala bych si komunikaci a nahlásila to na inspektorát práce. Nemáš co ztratit…
Nutit tě podepsat dohodu nemohou, zákaz pracovat mohou ale musejí ti dát dle zákona překážky v práci. Samovolně ti nemohou ani měnit plat. Jde jen o to co jim povolíš. Šéfové bych případně řekla ať ti dá pokoj a že to hlásíš na inspektorát.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 18.10.18 13:25

Já bych do té práce normálně došla. I kdybych tam měla sedět na podlaze. Nebo si od nich nechala napsat, že tě pro nadbytečnost posílají domů na 100% platu.
Aby na tebe ještě nenahráli, že nechodíš do práce a neodešla si s paragrafem.
TO je teda jednání, to by člověk blil…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 13:59

Jsem zamestnavatel a tohle bych si nikdy nedovolila. Fakt hnus :poblion: Nicméné zaměstnanec má možnosti, jak se bránit. Již zmiňovaný inspektorát práce, nebo se obratit na pravnika a podat žalobu. Nahravat si veskeré rozhovory na mobil nebo diktafon. Ke slabší straně k tomu soud přihlíží. Jinak bych s nějakou nechutnou nahravkou klidne zasla za manazerkou s tím, že podepišu dohodu, ale s odstupným 5 platů a už mě neuvidí (2 měsice výpovědní lhůta +3 mesicni odstupné). Pokud to nepodepíšou, uvidíte se u soudu.

eumedon
Extra třída :D 13739 příspěvků 18.10.18 19:16
@Anonymní píše:
Dobrý den, cítím se bezmocně. Po roce a něco ze dne na den( spíš z hodiny na hodinu)mého zaměstnaní u společnosti na hlavní pracovní poměr, na dobu neurčitou a s 2 výpovědní lhůty přišla za mnou manažerka že mně chtějí propustit a 2 hodiny mně psychicky tlačila na dohodu, když jsem chtěla aby mně propustili dle zakoníku tak mně vyhrožovala jak mně nechá cestovat po cele ČR( ve smlouvě byla pouze Praha a pak dvě další města)že mně nechá na minimální mzdě atd, tak jsme se „dohodly“ na měsícu a že si to odchodím na své prodejně. Jenže do práce mně nechtějí pustit i když mám stále platnou smlouvu, každy den když s ní mluvím tak mi lže do telefonu, a pak mi jen přijde zpráva že at tam už nehodím. Tvrdí že normálně dostanu mzdu a že mi udělají dochazku jak bych tam měla být ale nevěřím jim a bojím se že zustanu bez peněz. Dokonce mi pani manažerka řekla at jdu na neschopenku!!!Ja samozřejmně nemůžu potřebuju peníze. Mužu se vubec nějak bránit??Jsem z toho vyřízená :(

Záleží na tom, jestli tohle všechno můžeš dokázat. Hovory a rozhovory by sis měla nahrávat jako důkaz.

https://www.epravo.cz/…-108075.html

Martassek
Kecalka 228 příspěvků 18.10.18 19:21

@eumedon Ke zvukové nahrávce potřebujete souhlas a proto nebývá u soudu uznána jako důkaz. Nejlepší je proto písemná komunikace jako sms, nebo e-mail.

eumedon
Extra třída :D 13739 příspěvků 18.10.18 19:31
@Martassek píše:
@eumedon Ke zvukové nahrávce potřebujete souhlas a proto nebývá u soudu uznána jako důkaz. Nejlepší je proto písemná komunikace jako sms, nebo e-mail.

1. ObčZ, § 88 odst.1: Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.

2. https://www.ksb.cz/…estnavatelum

Martassek
Kecalka 228 příspěvků 18.10.18 19:34

Aha, tak tím líp. Posbírat důkazy a dát jim co proto… :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >