Vynucené sveření do péče otce - sociálně slabá matka

Anonymní
22.8.11 13:00

Vynucené sveření do péče otce - sociálně slabá matka

Omlouvám se za anonymní téma, ale nerada bych aby někdo zjistil, že se strachujeme v tomto směru.
Manžel má nemanželské dítě, které si udělal v osmnácti (jí bylo 17let). Když zjistila, že je těhotná řekla mu že chce jít na potrat, tak jí zajistil peníze a zjistil co je třeba. V té době spolu již nechodili, tak si myslel, že je vše vyřízené. Po pár měsících za ním přišla, že jí máma a segra přemluvily, aby si to nechala, že jí pomůžou a budou jí podporovat. Tak se narodilo napůl nechtěné dítě. Manžel je bohužel tvrdohlavý a ješitný a když na něm někdo spáchá křivdu(což toto byla) tak u něho zkončil. Takže jí řekl, že jí bude platit co ona bude chtít (nemá alimenty určené soudem, platí je dobrovolně), ale že se o něj nikdy nebude strat a nechce pro něj existovat. Alimenty platíme, kupujeme školní potřeby a platíme kroužky. Prostě co si ona řekne, to zaplatíme (samozřejmě s rozumem). Tyto informace pouze pro uvedení do problému.
A nyní k problému matka se o syna (10let) nestará, babička ani sestra nepomáhají, ona nemá práci, byla několikrat vdaná, několikrát se stěhovala. Z práce odešla kvůli žárlivosti přítele a jinou již nenašla. Nyní má exekuci na účet (alimenty musíme platit složenkou) a stává se z ní sociální případ. A moje otázka zní: Pokud na ní někdo pošle sociálku a ta zjistí, že kluk vyrůstá v nevyhovujících podmínkách může donutit otce aby si ho vzal k sobě? (manžel je zapsaný v RL dítěte, ale nemá jeho příjmmení) Jste někdo v takovéto situaci a jak jí sociálka řeší?
(Prosím ty, kterým se nelíbí náš (manželův přístup) nemoralizujte a berte to jako fakt - děkuji)
Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10049
22.8.11 13:02

Váš postoj chápu. Myslím si že to nemůže manželovi nikdo nařídit, pokud by dítě bylo odebráno a nenašel by se nikdo vyhovující tak je podle mě odesláno do detského domova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23579
22.8.11 13:17

Podle mě, je malá naděje, že by na ní někdo poslat sociálku. Většinou sociálku posílá druhý rodič, kvůli tomu, aby dítě získal do své péče, ostatní od toho dávají ruce pryč.
S tím nucením, abyste si kluka vzali. Myslím, že to Vás taky nikdo nutit nebude. Kdyby na to došlo, nejspíš se zeptají jestli si ho nechcete vzít k sobě, jakmile řeknete, že ne, budou hledat dál a v nejhorším dětský domov.
A k moralizování. Na to jakej ona udělala na tvého muže tunel, se k ní a k dítěti chová ještě dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2254
22.8.11 13:48

nedavno jsem o podobnem pripadu cetla. OPD si manzela zavolal, pouze se ho zeptal, zda by dite nechtel do pece, to oni jsou myslim povinni a pokud odmitne, az potom ho umisti jinam.
manzel neni povinnen a nikdo ho nutit nemuze vzit si ho do pece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5480
22.8.11 15:03

No chudák dítě (doufám, že takové politování nebude bráno jako moralizování, ale je mě ho vážně líto), samozřejmě, že ho nikomu nevnutí násilím. V nejhorším prostě skončí v dětském domově. Může(te) být v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
22.8.11 15:11
El-Brno píše:
No chudák dítě (doufám, že takové politování nebude bráno jako moralizování, ale je mě ho vážně líto), samozřejmě, že ho nikomu nevnutí násilím. V nejhorším prostě skončí v dětském domově. Může(te) být v klidu.

Souhlasím s El-Brno. Také nechci moralizovat, ukamenujte mě, ale nevěděla bych, co si myslet o muži, který se takto zachová k vlastnímu dítěti, i když nechtěnému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
22.8.11 15:20

Prostě nemůžu nereagovat, ikdyž se to zakladatelce nebude líbit.

Morální zásady vašeho muže jsou jen alibi. Jednou je to jeho syn a měl by se o něj postarat a to dobrovolně a s láskou. Taky svého bývalého nemusím a nebudu kvůli tomu dávat syna do děcáku… Je mi toho chlapce líto, nemá zastání asi nikde… co pak z něj asi vyroste :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.8.11 16:02

Zakladatelka
Pro ty co tou chápou, děkuji za rady. Docela jste mě uklidnily, že budeme mít i jinou možnost než si ho vzít k sobě.
Pro ty co náš přístup nechápou. Tak se nebojte on v děcáku nezkončí má ještě babičku, prababičku (matka a babička manžela) a strejdu (bratr manžela) ti dva si ho k sobě berou dost často a nikdy by nedopustili, aby šel do děcáku.
Vím, že přístup manžela není košer a jako budoucí matku by mě to mělo trápit, ale já ho chápu. Žila jsme jenom s mamkou a otec se o mě nikdy nestaral, ale jezdit jsem tam MUSELA (soud), kvůli tomu že platil alimenty. Byla bych stokrát radši, kdybych ho nidky nemusela poznat a nikdy bych tam nemusela jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
660
22.8.11 16:27
El-Brno píše:

Přesně tak :-( Ale je mi líto i zakladatelky a manžela. Co s tím ale nevím :-( Držím palce, ať se to vyřeší, musíš z toho být na nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cher
22.8.11 17:17

Ježiš chudák kluk. Zapeklitá situace,ale kdo jednou souloží, musí vědět, že se z toho může narodit dítě i třeba nechtěně. Styděla bych se, že si ho bere strýc a já jako otec ne. Kluk bude mít v sobě celý život, že se ho otec zřekl, sorry je to hnus a nemohla jsem si pomoct toto nenapsat :-( mám 9-tiletého syna, jsem rozvedená a vím, jak kluk na tátovi visí.

• Nahlásit
  • Citovat
cher
22.8.11 17:19
mishka2 píše:
Prostě nemůžu nereagovat, ikdyž se to zakladatelce nebude líbit.Morální zásady vašeho muže jsou jen alibi. Jednou je to jeho syn a měl by se o něj postarat a to dobrovolně a s láskou. Taky svého bývalého nemusím a nebudu kvůli tomu dávat syna do děcáku… Je mi toho chlapce líto, nemá zastání asi nikde… co pak z něj asi vyroste :?:

Taky mi je ho líto. A hlavně pokud zakladatelka bude mít děti, tak jim řekne- máte ještě bratra, ale ten nás nezajímá, otec ho nikdy nechtěl :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
3400
22.8.11 18:24

Teď jsem nějak nepochopila asi. Takže celá manželova rodina (jeho bratr, jeho matka, jeho babička) se starají o vnouče a on o syna ne? A hrozí, že by ho tedy oni vychovali? Nějak to nechápu. Já původně myslela, že se bývalá přítelkyně vůbec s rodinou manžela nestýká a starat se bude její maminka a její babička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mmonica
22.8.11 19:10

Asi bych si za tohle manzela nemohla vazit,neznam podrobnopsti,takze bych nemela soudit,ale za tohle by u me klesnul v cene
na tom,ze matka se rozhodne jit na potrat a pak se rozmysli,nevidim nic zleho,naopak

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.8.11 19:14
:think:
Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymní téma, ale nerada bych aby někdo zjistil, že se strachujeme v tomto směru.
Manžel má nemanželské dítě, které si udělal v osmnácti (jí bylo 17let). Když zjistila, že je těhotná řekla mu že chce jít na potrat, tak jí zajistil peníze a zjistil co je třeba. V té době spolu již nechodili, tak si myslel, že je vše vyřízené. Po pár měsících za ním přišla, že jí máma a segra přemluvily, aby si to nechala, že jí pomůžou a budou jí podporovat. Tak se narodilo napůl nechtěné dítě. Manžel je bohužel tvrdohlavý a ješitný a když na něm někdo spáchá křivdu(což toto byla) tak u něho zkončil. Takže jí řekl, že jí bude platit co ona bude chtít (nemá alimenty určené soudem, platí je dobrovolně), ale že se o něj nikdy nebude strat a nechce pro něj existovat. Alimenty platíme, kupujeme školní potřeby a platíme kroužky. Prostě co si ona řekne, to zaplatíme (samozřejmě s rozumem). Tyto informace pouze pro uvedení do problému.
A nyní k problému matka se o syna (10let) nestará, babička ani sestra nepomáhají, ona nemá práci, byla několikrat vdaná, několikrát se stěhovala. Z práce odešla kvůli žárlivosti přítele a jinou již nenašla. Nyní má exekuci na účet (alimenty musíme platit složenkou) a stává se z ní sociální případ. A moje otázka zní: Pokud na ní někdo pošle sociálku a ta zjistí, že kluk vyrůstá v nevyhovujících podmínkách může donutit otce aby si ho vzal k sobě? (manžel je zapsaný v RL dítěte, ale nemá jeho příjmmení) Jste někdo v takovéto situaci a jak jí sociálka řeší?
(Prosím ty, kterým se nelíbí náš (manželův přístup) nemoralizujte a berte to jako fakt - děkuji)
Díky za rady

nikdo vás nutit nebude… stojíme teď před podobným (i když horším-dítě je problémové ) problémem.asi vás ale osloví než bude dítě umístěno do děcáku. prvně kontaktují otce,vzdálenější příbuzné a nakonec je ústav. jestli k této situaci tedy dojde

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.8.11 19:15
mmonica píše:
Asi bych si za tohle manzela nemohla vazit,neznam podrobnopsti,takze bych nemela soudit,ale za tohle by u me klesnul v cene
na tom,ze matka se rozhodne jit na potrat a pak se rozmysli,nevidim nic zleho,naopak

on kdyby se ti po letech objevil dárečekv podobě nezvedeneho smrada co krade a fetuje a ještě chtějí abyste nesli zodpovědnost i vy,přesto,že jste o dítěti nevěděli,mluvila bys jinak

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama