Vynucování pozornosti? Dráždivé dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zouina
Povídálka 37 příspěvků 04.10.18 01:47
Vynucování pozornosti ? Dráždivé dítě ?

Zdravím maminky. Mám 8mi měsíční dceru a Je to teď zápřah. Sedí, batolí se a už se i staví na nohy. Problém je, že se od ní nemůžu hnout. Hraju si s ní, stavím kostky, pak to toho žduchne, strašná sranda, já stavím znova a pořad dokola. Chci ji dát prostor na hru sama, dám ji tam hračky, co ji zajímají a vím, ze si s nima hraje sama například k sedačce, ale to né. Okamžitě se začne takové to mručení a když říkám:,, copak je, vždyť jsem tady” okamžitě se z mručení stane jekot takového levelu, jako bych ji přinejmenším trhala hlavu. :roll: vezmu do ruky a klid. Někdy je i takový extrém, (SEDÍM U NÍ) a zjistí, ze se nekoukám jak si hraje, tak zase spustí brek. Neexistuje, abych šla do jiné místnosti. Odchod na WC katastrofa!!! Takže uklizím, když spinká. Luxovat ale nemůžu. Luxusu jednou za týden, když přijde někdo na návštěvu, aby se ji věnoval a já mohla alespoň vyluxovat. Prosímvás, co jsem udělala špatně? Jak to postupně napravovat? Jak postupovat? Prosiiiiim budu rada za každé slovo, co tu někdo napíše :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
beruska9
Extra třída :D 10755 příspěvků 04.10.18 05:26

Normalni dite, rika se tomu separacni uzkost. Neboj, prejde to…tak kolem 3 let :lol:
Ne hele, ja vim ze je to na palici, syn byl stejny, trosicku spokojenejsi byl, az kdyz zacal chodit, co bylo az v 15 mesicich. Na zachod za mnou kolikrat I v tech 3 letech doleze :mrgreen: :roll: Co me pomahalo bylo kazdy den nekam vypadnout, idealne s nejakou jinou matkou…deti se trochu rozptylily cumenim na jine deti, jine prostredi, a ja si trochu odpocala od vecneho opakovani te same hry, pripadne vymysleni nove zabavy kazdou minutu.

beruska9
Extra třída :D 10755 příspěvků 04.10.18 05:30

Jinak luxuj klidne s ni, I vsechno ostatni. Kdyz varis,muze byt u tebe, dej ji tam drevene varecky a treba misku, at do mlati apod, ani to ji nezabavi? Dost casto ty deti zajimaji spis „nehracky“ a chteji delat to, co ty.

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 04.10.18 05:31

Vždyť je to úplně normální, běžné jsem si brala dítě na WC, minimálně tak do 18 měsíců. A luxování bych dělala s dítětem v náručí nebo ať luxusně muž. Je to velmi krátké období, přejde to.

pannda
Kelišová 6650 příspěvků 33 inzerátů 04.10.18 06:08

Co děláš špatně? Nenech se od dítěte omezovat, dělej vše jak bys měla delat. A nesed u ní celý den, nech ji samostatný prostor…takových období ještě bude, důležité je si vymezit hranice a nenechat se ovládat dětskými výlevy.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 1 inzerát 04.10.18 06:15

Dyt je to normalni dite :nevim: vysavejte a varte spolu, maly se mnou taky vsechno dela.. strka prádlo do pracky, „věší“, uklizime…

tini
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 5 inzerátů 04.10.18 06:41

Obe moje deti byly takove dlouho dlouho.Takze porad u nich. Cetla jsem pekny clanek nejakeho profesora,ze jsi pro dite jako pristav.A kdyz mu ted vyhovis a ono se ujisti,zeu tebe ma pevne kotveni,casem zacne vyrazet na male jizdy a vzdy rado prijede zakotvit zpet.A bylo to tak.Kdyz se to zlomilo,nikdy zadne stydeni,schovavani pred lidma,bani se,najednou sebevedome vypluly do sveta.Kdyz ho budes odstrkovat,jistotu neziska a bude vykorenene a nejiste.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 04.10.18 06:46

@tini to je krasne napsane, pravda!

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 04.10.18 07:19

@Zouina Tak presne takovy byl muj syn. To nezmenis, to je povaha. Velka potreba sdileni a spolecnosti. Na zachod za mnou chodil asi do 4 let, potreba, abychom se na nej koukali pri hrani vymizela az okolo pateho roku. Ale doted se na nej musim koukat a zareagovat, kdyz se mnou mluvi. :zed: Takze doporucuji dite zapojit a vsechno delat s nim. Vysavat muze i na ctyrech, az ji to prestane bavit, rychle doluxovat zbytek.
Me pak ulevil vekove blizky mladsi sourozenec, skolka jednou tydne po druhem rice, pak statni skolka od tri a ted uz si chodi hrat za kanarady nebo si je vodi domu.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 04.10.18 07:23

Jinak tohle fakt neni obdobi ani separacka. Tohle je proste dite, ktere az extremne potrebuje interakci. Ono si nebude nekde v kludu samo placat babovicku. Ono se priste o to pkacani babovicky i o cokoliv jineho musi vzdy a za jakychkoliv okolnosti podelit.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 04.10.18 07:34
@Cuddy píše:
Vždyť je to úplně normální, běžné jsem si brala dítě na WC, minimálně tak do 18 měsíců. A luxování bych dělala s dítětem v náručí nebo ať luxusně muž. Je to velmi krátké období, přejde to.

Normální, brát dítě na WC? 8o Koukám, že jsem měla zlaté dítě, hrálo si i samo, nevřískalo, když bylo beze mě, protože si ho hodně brala babička a bylo zvyklé.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 04.10.18 07:39
@lilith1 píše:
Normální, brát dítě na WC? 8o Koukám, že jsem měla zlaté dítě, hrálo si i samo, nevřískalo, když bylo beze mě, protože si ho hodně brala babička a bylo zvyklé.

Tak me dite taky nikdy nevriskalo, proste si za nami na ten zachod dolezlo nebo pak doslo. A opravdu to neni o zvyku (on kazdy taky to hlidani nema). Mladsi dite si umi od batoleciho veku krasne pohrat samo, nikdo ji to nemusel ucit. Pritom zrovna ona mela od mimina v podobe starsiho bratra po ruce vzdy nekoho schopneho a ochotneho si hrat, takze podle zakona logiky by ona mela byt tou nesamostatnoz, co si nevystaci sama.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 04.10.18 07:40

Jo to znám velmi dobře :mrgreen: trochu se to zlepšilo v roce a půl, ale ne o moc. A teď ve dvou a čtvrt po narození bráchy je to zase bomba :roll:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 04.10.18 07:42
@lilith1 píše:

To jsi měla zlaté dítě, bohužel většina matek pohodových dětí to neocení dokud se jim třeba nenarodí další, nedejbože náročné dítě :mrgreen:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 04.10.18 07:57
@sladke-mameni píše:
To jsi měla zlaté dítě, bohužel většina matek pohodových dětí to neocení dokud se jim třeba nenarodí další, nedejbože náročné dítě :mrgreen:

To s tebou souhlasím, více dětí nemám a ve své době jsem to brala jako normu..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >