Vypadávání vlasů, co pomohlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1.gabii
Kecalka 201 příspěvků 03.08.19 14:00
vypadávání vlasů, co pomohlo?

Ahoj holky,
cca 2 měsíce mám veliký problém s padáním vlasů. Nikdy jsem neměla nějak husté vlasy, ale ted vypadám jak kdybych byla nemocná.

Je mi 26 let, nejsem těhotná, nemám děti. V březnu jsem přestala užívat po 8 letech antikoncepci. Předpokládám, že je to kvůli tomu, ale tento týden si raději zajdu k doktorce. jsem už totálně zoufalá a při každém mytí vlasů mám chut se rozbrečet, protože si z hlavy tahám pramínky vlasů, neustále na sobě sbírám vlasy.

Cca měsíc užívám Biosil, zinek, železo a myju si hlavu přírodními šampony proti vypadávání a dávám si nějakou přírodní vodičku do vlasů. To samozřejmě absolutně nepomáhá - je mi samozřejmě jasné, že to chce čas, ale já budu za chvíli plešatá.
Nechtěla jsem začít brát žádné driáky nebo si mýt hlavu nějakými chemickými šampony proti padání, protože pokud se nepletu, jejich princip je takový, že tam ten vlas drží na „sílu“ a pokud člověk přestane ten přípravek užívat, stejně vypadne. Ale jak na sebe koukám, budu to muset asi začít užívat, protože jinak budu do měsíce vážně plešatá.

Prosím tedy o radu, pokud jste měly stejný problém kvůli HA. Za jak dlouho se to srovnalo a vlasy přestaly padat a co vám opravdu pomohlo, nemám problém zainvestovat i více peněz. Moc děkuji všem za rady :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martina2621
Kecalka 475 příspěvků 03.08.19 14:17

Taky jsem to měla po vysazeni HK. Tedy přisuzovala jsem to tomu. Nakonec při preventivce doktor zjistil, ze mám v pr**li stitnou zlazu a vypadávání vlasů byl jeden z příznaků. Dostala jsem léky a hned to zmizelo. :)

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 03.08.19 14:20

Hele určitě zajdi na rozbor krve, včetně hormonálního panelu. Nejspíš to může být reakce na změnu hormonální situace po vysazení HA - časově by to odpovídalo - při vysazení se zastavil růst, a teď holt dopadávají.

Jinak ony zase dorostou, jen je potřeba vydržet. V tuhle chvíli se možná hodí zajít za dobrým kadeřníkem a nechat si ty vlasy ostříhat na něco slušivého, krátkého, aby to rychleji dohoustlo - protože nové vlasy rostou onou rychlostí cca cm za měsíc - takže do krátkého sestřihu dorostou rychleji, než do dlouhého.

Jestli ti rozbor krve nic neprokáže, tak můžeš zkusit užívat třeba kotvičník, který by mohl hladiny estrogenu trochu zvýšit.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 03.08.19 14:34

Moje kosmeticka rika, ze Biosil je slaby a nekterym lidem nezabere, jen tak, ze po nem rostou chlupy a ne vlasy :think: Ja po nem presne tohle pozorovala, tak mi poradila at zkusim Revalid, ze vidi vysledky u sebe i i zakaznic, ale je to drazsi pripravek nez biosil a zatim nemam odzkouseno. Kadernice zas radila revitalon, a obe se shodly ze aspon 3M kuru, ze kratsi brani nema smysl. Nekdo tady v diskusich psal, ze zabira i Femibion, vitaminy pro tehotne, coz nechapu, ale proc ne :nevim:

Bobby
Extra třída :D 14323 příspěvků 03.08.19 14:39

Za sebe můžu doporučit Panthenol 40mg…po měsíci rostly nové vlasy…a každopádně rozbor krve…

Lainaire8
Závislačka 2929 příspěvků 5 inzerátů 03.08.19 14:58

Mám to samé, ale jsem po porodu.. Zabral mi Revitalon Forte (ale až tak po měsíci používání, teď dobiram třetí měsíc) sice pořád padají, ale už ne tak moc a hlavně rostou nové, už nemám lysiny :potlesk: po celé hlavě konečně nový podrost :mrgreen:

Ale možná zajdi někam na krev, pokud nevíš z čeho by to mohlo být… Bude problém s hormony, stres apod :nevim:

ladai
Závislačka 3686 příspěvků 03.08.19 15:19

@Lainaire8 mě nepomohlo nic
Bylo mě taky doporučen biosil ale jestli je slabí..

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 03.08.19 15:33

Biosil, ale po porodu je to naprosto normalni a mne se to pomalu po odstavovani po pul roce vratilo do normalu….je fakt, ze během tehotenstvi jsem mela vlasy krasne, huste a vlnite, ještě lepsi nez normalne…

iva f
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 03.08.19 15:50

Taky jsem to tak měla, dostala jsem kortikoidy. Akorát než jsem je začla brát, tak jsem otěhotněla a dost se ti upravilo. Zkus centrum zdravých vlasu, mě obvodacka vůbec neporadila, akorát tedy ty krevní testy a a ty byly ok. Prej nebarvit. V tom centru mi udělali snímky cibulek atd.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 03.08.19 16:19

Jo videla jsem nejakou reklamu na Instagramu na nejake spesl zelatinove medvídky na vlasy, ale jak se to jmenuje uz nevim a jestli to ma nejaky ucinek taky netusim…

Helca83
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 03.08.19 17:03

@Hanka1 Taky jsem to videla, propaguje to i manzelka od Leose Marese, ma to na instagramu, ale
co jsem pochopila, tak ona si chvalila hlavne rychlost rustu vlasu, nevim jestli i zlepseni kvality.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 03.08.19 20:12
@Helca83 píše:
@Hanka1 Taky jsem to videla, propaguje to i manzelka od Leose Marese, ma to na instagramu, ale
co jsem pochopila, tak ona si chvalila hlavne rychlost rustu vlasu, nevim jestli i zlepseni kvality.

Ja to zas videla na IG u herecky Alice Bendove. Pak tusim, ze Lucie Silhanova (moderovala pred materskou s Maresem a Hezuckym) mela s padanim po porodu tsky problemy a ze dochazela do centra zdravych vlasu, jak uz tunekdo zminoval. Sle vzhledem k tomu, ze tohle vse je placene partnerstvi, tak to dotycne budou chvalit, i kdyby to zadny efekt nemelo… 8o :roll:

1.gabii
Kecalka 201 příspěvků 03.08.19 21:14

Holky ale já nejsem po porodu 8o :D

LaPaloma
Závislačka 2992 příspěvků 03.08.19 21:56
@1.gabii píše:
Holky ale já nejsem po porodu 8o :D

Pak ti zbývá jako vysvětlení alopecie nebo štítná žláza nebo velký nedostatek zásobniho železa.
Alopecie moc řešit nejde, pokud máš vlasy delší než 25 cm, mohla bys je sbírat, dávat kořínek k jedné straně, svázat širší gumičkou a až budeš mít všechny vlasy v ruce, tak si z nich nechat udělat na zakázku paruku.
Zatím bych brala ten kotvicnik, soju, jetel luční, prostě fytoestrogeny, selen, zinek, Vít. E, Omega3, možná saw palmetto, koprivu.

Já jsem o 20 let starší než ty a dnes mám z pěkných silných hustých vlasů asi třetinu, dle kadeřnice běžné množství v populaci, ale zvykam si na stav, který se už nezlepší, respektive nevěřím, že se změní. Pokud by se to nezastavilo, tak si myslím, že jednoho dne si půjdu koupit paruku, asi neunesu fakt, že co bývalo moje chlouba už je spíš problém.
Když jsem se ládovala tím vším, co jsem uvedla výše, tak se to asi trochu zlepšilo. Vše si to dokoupim a příští týden začnu znovu.
Mám u sebe prověřeno, že nemám žádný zdravotní problémy, proto si myslím, že se jedná o alopecii, která málokdy končí dobře.

Ty si raději nech změřit ty hormony a kompletní rozbor železa (pouhý stav železa v séru není vypovídající) a v každém případě se připrav na nejhorší.
Osobně nemám zkušenosti s vysazenim antikoncepce, pouze s ukončením těhotenství, ale to se mi vždy zlepšilo a nebylo to tak hrozný.

MP Krista
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.08.19 22:47

Moje maminka ma dobrou zkušenost s léčbou vypadávání vlasů pomoci tekutého dusíku Zkuste se informovat u kožního lékaře.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama